Denní menu, 16.6.2018: Veselý deblový titul nezískal, Allertová ztratila téměř vyhraný zápas

Jiří Veselý si náladu po neúspěchu ze dvouhry nespravil ani ve čtyřhře. Na challengeru v Itálii se svým slovinským parťákem Rolou ve finále podlehli ve dvou setech domácí dvojici a titul nezískali. O singlový triumf si v Přerově zahrály sestry Pantůčkovy, přičemž se z vítězství ve vzájemném souboji vůbec poprvé radovala starší Gabriela. V Birminghamu začala i s Denisou Allertovou a Kristýnou Plíškovou kvalifikace dalšího turnaje WTA, prvně jmenovaná však ztratila téměř vyhraný zápas. Hned deset českých tenistů rozehrálo kvalifikaci challengeru v Popradu.

10:00

FINÁLE SESTER PANTŮČKOVÝCH OVLÁDLA V PŘEROVĚ GABRIELA: Pikantní souboj byl k vidění na turnaji v Přerově. Tamější Zubr Cup vyvrcholil finálovým derby sester Pantůčkových, v němž se podstatně lépe dařilo o čtyři roky starší Gabriele (698.). Ta zdolala svou devatenáctiletou sestru Magdalénu (572.) na čtvrtý pokus vůbec poprvé, když jí od stavu 4:4 v prvním setu nepovolila ani gem a zvítězila za hodinu a devět minut 6:4 a 6:0. – Magdaléna Pantůčková (572.) – Gabriela Pantůčková (698.) 4:6, 0:6

14:30

VESELÝ DEBLOVÝ TITUL NEZÍSKAL: Jiří Veselý na titul v italské Caltanissettě nedosáhl ani ve čtyřhře. Společně se Slovincem Blažem Rolou ve finále nestačili na italský pár Federica Gaia a Andreu Pellegrina, s nimiž prohráli ve dvou tiebreacích 6:7(4), 6:7(5). V prvním setu česko-slovinská dvojice nevyužila vedení 3:0 a naopak ve druhém, v němž se dokázali dostat ze ztráty dvou brejků, nezužitkovali psychické výhody ve zkrácené hře, ve které měli za stavu 5:2 dva servisy k dobru. – Gaio, Pellegrino (oba ITA) – Rola (SLO), Veselý 7:6(4), 7:6(5)

12:00

ALLERTOVÁ ZTRATILA TÉMĚR VYHRANÝ ZÁPAS: Hodně smolné utkání má za sebou Denisa Allertová (101.) na travnatém turnaji v Birminghamu. Česká hráčka zahájila zápas prvního kola kvalifikace proti Američance Jennifer Bradyové (77.) na výbornou, když získala poměrem 6:4 první set. V tom druhém vedla Allertová s výhodou brejku 4:2, za tohoto stavu měla dokonce na příjmu za stavu 40:0 tři brejkboly, následně díky výhodě ještě jeden, Češka ale příležitosti nevyužila a nakonec prohrála sadu 4:6. Třetí set začala Allertová brejkem, v šesté hře ale o výhodu přišla. Rozhodovat musel nakonec tiebreak, v němž Denisa vedla 3:1, poté ale prohrála šest míčů v řadě a do hlavní soutěže podniku WTA se tak nepodívá. – Denisa Allertová (101.) – Jennifer Bradyová (USA, 77.) 6:4, 4:6, 6:7(3)

Kr. Plíšková zvládla úvodní kvalifikační kolo v Anglii
Turnaj v Birminghamu zahájila Kristýna Plíšková (73.) úspěšně. V úvodním kvalifikačním kole si poradila s Rumunkou Alexandrou Cadantuovou (248.) za hodinu a půl hry 6:2, 7:6(1). Náročná tříkolová kvalifikace je však teprve na svém začátku a v neděli čeká na Plíškovou mnohem nepříjemnější soupeřka, kterou bude Ruska Sofya Žuková (138.).

Nature Valley Classic, Birmingham (ženy, GBR, 936 128 USD, tráva)
DENISA ALLERTOVÁ (101.) – Jennifer Bradyová (USA, 77.) 6:4, 4:6, 6:7(3)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (73.) – Alexandra Cadantuová (ROU, 248.) 6:2, 7:6(1)