Denni menu, 15.6.2018: Berdych v bitvě servisů prohrál, Veselý nevyužil mečbol

Tomáš Berdych sice ve Stuttgartu přerušil sérii porážek, ale v pátečním čtvrtfinále byl nad jeho síly Kanaďan Milos Raonic. V utkání, v němž nečelil ani jednomu brejkbolu, prohrál ve dvou tiebreacích. Jiří Veselý nedokázal na italském challengeru potvrdit roli favorita a neúspěšný byl také Adam Pavlásek ve Francii, jenž nevyužil vedení 6:1, 5:2.

11:00

PŘEROV UVIDÍ V SOBOTU ČESKÉ FINÁLE!: K nejpikantnějšímu možnému souboji dospěl Zubr Cup v Přerově, kde si to o titul ve dvouhře rozdají Gabriela a Magdaléna Pantůčkovy. Gabriela v semifinále přehrála nasazenou dvojku Marii Marfutinovou z Ruska po setech 6:2, 6:2 a vyzve ve finále svou mladší sestru. Magdaléně se podařilo v ryze českém duelu přehrát pátou nasazenou Dianu Šumovou 6:3, 6:2.

Více se turnaji v Přerově věnujeme v samostatném článku.

13:00

BERDYCH S RAONICEM PROHRÁL V TIEBREACÍCH: Skvělý zápas na servisu má za sebou Tomáš Berdych (19.), kterému ale ani výborné podání postup do semifinále ve Stuttgartu nezajistilo. Ačkoliv český tenista nečelil ani jednomu brejkbolu, sám se nedokázal na returnu prosadit a v dramatickém souboji s Kanaďanem Milosem Raonicem (35.) prohrál ve dvou tiebreacích 6:7(2), 6:7(1). Ve zkrácených hrách totiž Berdychovi vůbec podání nepomáhalo a hned zkraje obou klíčových dějství se dostal pod enormní tlak, který ze sebe nedokázal setřást. – Tomáš Berdych (19.) x Milos Raonic (CAN, 35.) 6:7(2), 6:7(1)

12:00

VESELÝ NEVYUŽIL MEČBOL: Jiří Veselý (106.) nevyužil mečbolu v utkání s Dennisem Novakem (209.) a na italském challengeru se v soutěži dvouhry ve čtvrtfinále rozloučil. Český tenista ve třetím setu vedl už dokonce 5:3, ale nepodařilo se mu doservírovat. Ve dvanácté hře měl pak při servisu Novaka mečbol, jenž ale rakouský tenista odvrátil a dovedl zápas do rozhodujícího tiebreaku, v němž sám naopak hned první příležitost k ukončení duelu využil a zvítězil 3:6, 7:6(4), 7:6(4). – Jiří Veselý (106.) x Dennis Novak (AUT, 209.) 6:3, 6:7(4), 6:7(4)

Pavlásek ztratil vyhraný zápas
Adam Pavlásek (147.) byl v utkání s francouzským kvalifikantem Johanem Sebastienem Tatlotem (328.) už prakticky obouma nohama v semifinále. Jenže za stavu 6:1, 5:2 přišel v podání českého tenisty nebývalý zkrat, po kterém se s turnajem v Lyonu musí rozloučit. Pavlásek prohrál čtyři gemy v řadě, a i když ještě vybojoval ve druhé sadě tiebreak, v něm prohrál hladce 3:7 a ani ve třetím setu nedokázal svou hru dostatečně pozvednout. Po dvouhodinovém klání český hráč prohrál 6:1, 6:7(3), 3:6.

Bouzková končí v Manchesteru ve čtvrtfinále
Čtvrtfinále na travnatém turnaji v Manchesteru se stalo konečnou stanicí české tenistky Marie Bouzkové. Ta nestačila ve více než dvouhodinovém klání na šestou nasazenou Jevgeniji Rodinovou z Ruska, jež Češku porazila 6:4, 4:6, 6:0.

Bayerlová ve dvouhře dohrála
Michaela Bayerlová (645.) na turnaji v Mariboru další úspěch nepřidá. Česká tenistka vypadla ve čtvrtfinále na raketě ruské favoritky Victorie Kanové (524.), jež plní roli nasazené trojky. Bayerlová prohrála hladce za 72 minut hry 2:6, 0:6. Během pátečního programu ji však ještě čeká finále čtyřhry.