ITF

Futures v Jablonci: Finále bude bez Čechů, Mertl po dobrém vstupu končí

Sobota v Jablonci vyřeší potřebné otazníky. Na druhém českém letošním Futures se fanoušci totiž dozví jména obou finalistů dvouhry. O finále se pokoušel Jan Mertl, domácí hráč ovšem nestačil na druhého nasazeného Sekou Bangouru po sadách 3:6, 4:6.

Mertl druhého nasazeného v Jablonci nepřelstil
Jan Mertl na Futures v Jablonci skončil v semifinále. Šestatřicetiletého hráče v utkání o finále přehrál Sekou Bangoura po setech 6:3, 6:4. Mertl přitom do zápasu vstoupil skvěle, když druhému nasazenému vzal hned v úvodní hře podání. Zkušený tenista však předchozí hru potvrdit nedokázal a soupeři tak dovolil rebrejk. Bangoura se druhého brejku v zápase dočkal v šesté hře, po kterém si první set již pohlídal. Ve druhém dějství rozhodl jediný brejk a to ihned na začátku setu, kdy si Mertl potřetí v duelu přišel o servis. Český hráč tak na finále dvouhry v kategorii Futures musí dále čekat od loňského července.

„Bylo to těžké, hodně to skákalo a kurt byl měkčí. Hrály se dlouhé výměny. Snažil jsem se do toho chodit, možná až moc zbrkle. Plynulos to však z toho, že jsem nechtěl hrát dlouhé výměny," prohlásil Jan Mertl přímo na místě zpravodaji Tenisového světa.

23.5.
Futures v Jablonci: Mertl i Staněk míří do druhého kola, postupuje dalších pět Čechů

22.5.
Futures v Jablonci: Rikl a Krstev slaví postup, Macháč zaskočil Vrbenského. Končí i Papík

21.5.
Futures v Jablonci: Papík s Riklem postupují do hlavní soutěže, výhru slaví další dva Češi