RPM Prague Open 2018: Do čtvrtfinále se probojovali Konečný, Paroulek a Staněk

Počasí se v Praze pro čtvrtek stabilizovalo, a tak se mohl v klidu odehrát naplánovaný zápasový program. V něm se představilo i šest českých singlistů, kteří bojovali o postup do čtvrtfinále. Úspěšní byli nakonec favorité Robin Staněk a Michal Konečný, postup vybojoval také Tadeáš Paroulek.

Staněk potvrdil roli favorita proti Nouzovi
Robin Staněk na turnaji ITF v Praze zvládl i druhé utkání v hlavní soutěži. Osmý nasazený si poradil se svým krajanem Petrem Nouzou, jehož porazil za 89 minut hry 7:5, 6:3.

Do dalšího kola postupuje také Tadeáš Paroulek, který se střetnul v českém duelu s Patrikem Riklem. Dramatickou třísetovou bitvu pro sebe vybojoval za necelé dvě a půl hodiny 7:5, 3:6, 6:3.

Konečný vydřel postup po třech a půl hodinách
Tenisový maratón si spolu v osmifinále RPM Prague Open střihli Michal Konečný s německým kvalifikantem Kaiem Wehneltem. Ačkoliv v utkání bylo hned osm brejků, všechny tři sady dospěly až do tiebreaku, přičemž v rozhodujícím dějství český tenistka prohrával už 1:3 a musel ztrátu dotahovat. Nakonec ale po setech 6:7(6), 7:6(5), 7:6(5) dokázal dramatický duel vyhrát.

Vrbenský po boji padl
Náročný zápas čekal ve druhém kole pražského turnaje na Michaela Vrbenského. Osmnáctiletý mladík narazil na pátého nasazeného Petera Torebska z Německa, s nímž zápolil o postup do čtvrtfinále téměř dvě a půl hodiny. Nakonec se po vydřeném druhém setu ale musel sklonit před jeho hrou a prohrál 3:6, 7:6(4), 2:6.