Denní menu, 8.5.2018: Kvitová vybojovala sedmou výhru v řadě, Plíšková postoupila a vyzve světovou jedničku

Úterní sváteční program nabídne z pohledu českých tenisových fanoušků opravdu kvalitní program! Na prestižním turnaji v Madridu se představí v akci hned šest českých hráček. Hlavní pozornost byla upřena na Petru Kvitovou, která v boji o osmifinále vyzvala Mónicu Puigovou z Portorika a dokázala ji ve dvou setech porazit. Kristýna Plíšková poté dokázala porazit domácí divokou kartu Sorribesovou Tormovou a zahraje si proti světové jedničce. Ve čtyřhře se podařilo postoupil Andree Sestini Hlaváčkové s Barborou Strýcovou a také Karolíně Plíškové, vyřazena byla Květa Peschkeová.

12:10

KVITOVÁ VYBOJOVALA SEDMOU VÝHRU V ŘADĚ: Petra Kvitová postoupila po velkém boji do osmifinále prestižního turnaje ve španělském Madridu! Světová desítka udolala v úterním odpoledním zápase Mónicu Puigovou z Portorika po dramatickém průběhu po setech 6:3 a 7:6(8). Kvitové promarnila v tiebreaku druhého setu dva mečboly, odvrátila setbol a až třetí mečbol v zápase dokázala proměnit! Kvitová porazila Puigovou vůbec poprvé v kariéře, neboť dosavadní dva vzájemné duely prohrála. Česká tenistka vyzve v osmifinále vítězku souboje Sasnovičová/Kontaveitová. Petra Kvitová (10.) x Mónica Puigová (PUR, 65.) 6:3, 7:6(8)

13:30

PLÍŠKOVÁ JE V OSMIFINÁLE A VYZVE HALEPOVOU: Kristýna Plíšková zvládla v Madridu i čtvrtou překážku a z kvalifikace postoupila už do osmifinále. Ve 2. kole si poradila z domácí Sarou Sorribesovou Tormovou, která startovala na divokou kartu, po setech 7:5 a 6:2. První set byl velký boj, v tom druhém už česká tenistka dominovala, v gemech při svém podání ztratila za celou druhou sadu jen dva fiftýny. V osmifinále se Plíšková utká proti světové jedničce Simoně Halepové, které ve dvou vzájemných zápasech nesebrala ani set. – Kristýna Plíšková (94.) x Sara Sorribesová Tormová (ESP, 129.) – 7:5, 6:2

11:30

HLAVÁČKOVÁ SE STRÝCOVOU VSTUPUJÍ DO TURNAJE V MADRIDU: Český nově složený deblový pár Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová, se dočkal svého letošního prvního vítězství. Po porážce v Miami si Češky poradily v Madridu s ukrajinsko-australskou dvojicí Naďa Kičenoková, Anastasia Rodinovová 7:6(2), 6:1. Po vyrovnaném prvním setu česká dvojice v tom druhém soupeřkám hned třikrát sebrala servis a došla si pro jasné vítězství. – Kičenoková, Rodionová (UKR/AUS) x Sestini Hlaváčková, Strýcová – 6:7(2), 1:6

Kar. Plíšková je v osmifinále i ve čtyřhře
Karolína Plíšková hraje v Madridu kromě dvouhry i čtyřhru a i v této disciplíně už je v osmifinále. Spolu s Němkou Julií Görgesovou porazily rumunsko-španělskou dvojici Sorana-Mihaela Cristeaová, Sara Sorribesová Tormová 6:3, 7:5. V obou setech byl česko-německý pár zprvu o jeden brejk pozadu, pokaždé ale sadu obrátil ve svůj prospěch. V případě postupu do čtvrtfinále by narazily Plíšková s Görgesovou na Češky Andreu Sestini Hlaváčkovu a Barboru Strýcovou.

Pescheková končí v madridské čtyřhře v osmifinále
Květa Peschkeová spolu se svou deblovou partnerkou Nicole Melicharovou nezvládly v Madridu těžký los druhého kola a prohrály s nasazenými trojkami Timeou Babosovou a Kristinou Mladenovicovou 4:6, 1:6. Česko-americký pár sice získal v páté hře první sady náskok brejku, ale ten si neudržel a první set o jeden brejk nakonec prohrál. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí v podání maďarsko-francouzské dvojice, která soupeřkám nedovolila ani jeden brejkbol.

Poljak ve Wisle končí také v deblu
Stejně jako ve dvouhře, také ve čtyřhře skončil David Poljak na turnaji v polské Wisle už v 1. kole. Po boku polského tenisty Macieje Rajského nestačil na britsko-německou dvojici Jonathan Gray, Luca Gelhardt 6:7(3), 5:7. Česko-polský pár prohrál i přesto, že mohl první set doservírovat, ve druhém měl dokonce setbol a celkově uhrál v zápase více fiftýnů než jeho soupeři.

Beránková v Kaposvaru hladce postupuje
Karolína Beránková (832.) se v 1. kole turnaje v maďarském Kaposvaru nezdržela déle, než to bylo nezbytně nutné. Slovinskou kvalifikantku Moniu Potrčovou (-) porazila hladce 6:1, 6:3. Zlepšit by ale měla podání, tři ze čtyř prohraných gemů ztratila při svém podání.

Šátral v 1. kole v Braze uhrál jen pět her
Jan Šátral (369.) sice v portugalské Braze dokázal projít kvalifikací do hlavní části turnaje, tam ale končí už v 1. kole. Na domácího tenistu Joaa Dominguese (207.) nestačil vcelku jasně 3:6, 2:6. Šátral dokázal svému soupeři sebrat jen jednou podání, to když v první setu snižoval na 3:5. Víc toho ale nedokázal a sám přišel o servis pětkrát.

Nejedlý nadělil soupeři kanára a ve Wisle postupuje
Pavel Nejedlý (673.) v polské Wisle potvrdil roli favorita a porazil šťastného poraženého z kvalifikace Američana Ivana Yatsuka (1872.) 6:4, 4:6 a 6:0. Druhý set český tenista překvapivě ztratil, ale v rozhodujícím setu si vylepšil sebevědomí uštědřeným kanárem svému soupeři.

Miklová v Maďarsku nezvládla dobře rozehraný zápas
Na rozdíl od Vaňkové si Barbora Miklová (895.) v Kaposvaru 2. kolo nezahraje. Prohrála totiž po setech 6:7(5), 6:4 a 5:7 s domácí Lucou Nagymihalyovou (948.). Zápas přitom měla velmi dobře rozehraný, když vedla v rozhodujícím setu už 5:2. Poté však ztratila pět her v řadě a po dvou hodinách a 41 minutách zápas prohrála.

Vaňková v Kaposvaru zvládla 1. kolo
Kateřina Vaňková (697.) využila relativně lehkého losu v 1. kole a v maďarské Kaposvaru postoupila, když porazila domácí divokou kartu Fanni Gecsekovou (-) dvakrát 6:3. Vaňková měla celé utkání pod kontrolou, ani jednou nemusela dohánět ztrátu brejku soupeřky.

Langmajer v Maďarsku končí
Dominik Langmajer (1937.) startoval v maďarském Zalaegerszegu na divokou kartu, tu ale v postup do 2. kola nepřetavil. Skončil hned na úvod na Andrei Stefanovi Apostolovi (1163.) z Rumunska, kterému podlehl 4:6, 1:6. Pro Langmajera je to letošní pátá a celkově už sedmá porážka v řadě.

Reček po úspěšné kvalifikaci ve Wisle končí
Dominik Reček (-) se dokázal prokoust ve Wisle přes tříkolovou kvalifikaci až do hlavního pavouka, tam ale jeho cesta turnajem skončila. V 1. kole český tenista prohrál s Argentincem Facundou Juarezem (889.) 3:6 a 4:6.

Rabas se v Ugandě do hlavní soutěže neprobojoval
Daniel Rabas (1872.) zatím nemůže mít na Ugandu dobré vzpomínky. Před týdnem zde vypadl v 1. kole, tentokrát ve finále kvalifikace, když neuspěl proti Američanu Emmettu Wardovi (1580.), turnajové šestce, 6:7(2), 6:3 a 3:6. Rabas prohrál jedenáct z posledních dvanácti utkání.

Martincová ve Francii končí už v 1. kole
Tereza Martincová (159.) se loučí se štědře dotovaným turnajem ITF ve Francii už v 1. kole, poté co nestačila na Italku Jasmine Paoliniovou (144.) 4:6 a 2:6. V prvním setu vedla Martincová 3:1, ale přesto ho ztratila a ve druhé sadě už nedokázala přijít své soupeřce, která v zápase proměnila pět ze šesti brejkbolů, na kloub.

Pavlásek si v Římě zahraje osmifinále
Adam Pavlásek (223.) úspěšně zvládl na challengeru v Římě 1. kolo, když vyřadil turnajovou šestku Quentina Halyse (125.) po setech 6:4, 4:6 a 6:1. První dva sety byly hodně vyrovnané, první urval Pavlásek, druhý jeho francouzský oponent. Třetí sada už ovšem měla jasný průběh, a to ve prospěch českého tenisty, který v ní třikrát sebral Halysovi podání. V osmifinále si finalista z roku 2015 Pavlásek zahraje s Italem Alessandrem Gianessim (199.).

Rikl v Maďarsku zvládl první kolo
Filip Rikl (643.) plní na turnaji Futures v maďarském Zalaegerszegu roli nasazené sedmičky a bude ji plnit i ve druhém kole. V tom prvním porazil po setech 6:2, 4:6 a 7:5 kvalifikanta Lorina Stefana Torcu (-). Celý zápas trval 2 hodiny a 41 minut, třetí set Rikl otočil ze stavu 1:3.

Šafránek ukončil sérii tří porážek
Václav Šafránek (277.) úspěšně vstoupil do challengeru v italském Římě. Třiadvacetiletý tenista ukončil sérii tří porážek, když v úterním zápase porazil domácího Itala Mattea Donatiho (242.) po bezmála dvou hodinovém boji po setech 1:6, 6:2 a 6:3.

Bouzková úspěšně vykročila za obhajobou
Marie Bouzková (171.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje ve španělském Monzónu. Devatenáctiletá tenistka porazila v úterním zápase domácí Luquovou Morenovou (738.) za 79 minut po setech 6:2, 6:1 a úspěšně tak vykročila za obhajobou loňského titulu.

Krstev schytal dva kanáry
Ondřej Krstev (1091.) končí na turnaji v maďarském Zalaegerszegu již v prvním kole. Český tenista nestačil v úterním duelu na pátého nasazeného Rumuna Nicolae Frunzu (603.), od kterého schytal za kanáry a po výsledku 0:6, 0:6 se s turnajem loučí.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 6 685 828 EUR, antuka)
PETRA KVITOVÁ (10.) [10] – Mónica Puigová (PUR, 65.) 6:3, 7:6(8)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (94.) [Q] – Sara Sorribesová Tormová (ESP, 129.) [WC] 7:5, 6:2

Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – Babosová, Mladenovicová (HUN/FRA) [3] 4:6, 1:6
Kičenoková, Rodionová (UKR/AUS) – SESTINI HLAVÁČKOVÁ, STRÝCOVÁ [2] 6:7(2), 1:6
Cirsteaová, Sorribesová Tormová (ROU/ESP) [WC] – Görgesová (GER), KAR.PLÍŠKOVÁ 3:6, 5:7