Denní menu, 6.5.2018: Kvitová pokračuje na vítězné vlně, Strýcová prohrála posedmé v řadě

Španělský Madrid čekala v neděli pořádná várka zápas s českou účastí. Do prvního kola antukového turnaje vstoupilo hned pět českých zástupců, postoupit se však podařilo jen Petře Kvitové s Kristýnou Plíškovou.

12:45

VRBENSKÝ PRVNÍ PROFESIONÁLNÍ TITUL NEZÍSKAL: Svůj premiérový triumf mezi dospělými nakonec osmnáctiletý Michael Vrbenský v polské Wisle nevybojoval. Výborně rozehrané finále s favorizovaným Zizou Bergsem nedokázal dotáhnout do konce a po vyhraném prvním setu se nedokázal s hrou belgického tenisty popasovat. Vrbenský prohrál po dvou hodinách boje 6:3, 1:6, 2:6. – Michael Vrbenský (845.) x Zizou Bergs (BEL, 635.) 6:3, 1:6, 2:6

11:00

ČESKÉ HVĚZDY ZAHAJUJÍ V MADRIDU: Po sobotním postupu Karolíny Plíškové do druhého kola se na její výsledek pokusí v neděli navázat hned čtveřice českých tenistek.

První se na kurt vydala Kateřina Siniaková (51.), která se loučí s turnajem dvouhry, když v úvodním kole prohrála s Rumunkou Soranou Cirsteaovou (35.) po setech 4:6, 6:2, 4:6. Česká tenistka přitom prohrávala ve třetím setu už 1:5, ale nadechla se k velkému obratu a zvládla vyhrát tři gemy v řadě. V desáté hře na returnu vedla 30:15, ale Rumunka třemi míčky v řadě nakonec otočku ve skóre nepovolila.

Nedařilo se ani Barboře Strýcové (26.), jejíž černá série nekončí. Prolomit šňůru porážek se jí nepodařilo ani v Madridu, kde v úvodním kole narazila na domácí Carlu Suarezovou-Navarrovou (25.), s níž prohrála hladce dvakrát 3:6 a připsala si už sedmou prohru v řadě. Naposledy se z výhry radovala 13. února v Dauhá.

Vítězství 6:4, 6:4 oslavila v prvním kole turnaje v Madridu Kristýna Plíšková (74.). V souboji kvalifikantek si poradila s Ruskou Natalií Vichljancevovou (83.), proti které se prezentovala výborným servisem a postoupila za pouhých 63 minut. Ve druhém kole na ni čeká Španělka Sara Sorribesová Tormová (129.).

Petra Kvitová (10.), jež včera získala svůj 23. titul v kariéře, nezaváhala ani při svém prvním vystoupení ve španělském Madridu, kde rozdrtila Ukrajinku Lesju Curenkovou (38.) po setech 6:1, 6:2. Česká tenistka vyhrála šestý zápas v řadě a v dalším utkání se střetne s Portoričankou Monicou Puigovou (69.).

14:30

BERDYCH PROHRÁL POTŘETÍ V ŘADĚ: Ani druhé představení Tomáše Berdycha na antukových dvorcích nepřineslo úspěch. Český tenista prohrál v souboji s Richardem Gasquetem za 78 minut hry 4:6, 2:6 a připsal si už třetí porážku v řadě. Na antuce má pak v této sezoně prozatím bilanci 0-2. – Tomáš Berdych (17.) x Richard Gasquet (FRA, 29.) 4:6, 2:6

Gengel prošel do finále kvalifikace
Marek Gengel (724.) na challengeru v Karší úspěšně zvládl i utkání druhého kola kvalifikace a vybojoval postup do závěrečného zápasu o místo v hlavní soutěži. Český tenista porazil Inda Sidhartha Rawata (509.) po setech 7:6(3), 7:6(1) a zahraje si s dalším indickým hráčem Sasim Kumarem Mukundem (418.). Naopak ve druhém kole končí Tomáš Papík (537.), který nestačil na domácího Šonigmatjona Šofazijeva (1522.), s nímž prohrál 3:6, 6:0, 4:6.

Šátral se v Portugalsku kvalifikoval
Postup do hlavní soutěže na portugalském challengeru, který hostí Braga, vybojoval český tenista Jan Šátral (368.). Favorit zápasu si poradil s osmnáctiletým Belgičanem Simonem Beaupainem (1937.) po setech 2:6, 6:4, 6:0, přičemž ve druhém setu prohrával se ztrátou brejku 2:3, ale zvládl se herně zvednout a potvrdit roli pátého nasazeného.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 6 685 828 EUR, antuka)
Sorana Cirsteaová (ROU, 35.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (51.) 6:4, 2:6, 6:4
BARBORA STRÝCOVÁ (26.) – Carla Suarezová Navarrová (ESP, 25.) 3:6, 3:6
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (74.) – Natalia Vichljancevová (RUS, 83.) 6:4, 6:4
PETRA KVITOVÁ (10.) – Lesja Curenková (UKR, 38.) 6:1, 6:2
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Adamczaková (AUS), Kičenoková (UKR) 6:2, 6:2

Mutua Madrid Open (muži, ESP, 6 685 828 EUR, antuka)
TOMÁŠ BERDYCH (17.) – Richard Gasquet (FRA, 29.) 4:6, 2:6