WTA

J&T Banka Prague Open: Martincová a Zarycká slaví postup do finále kvalifikace

- Jan Havlovic

Druhým dnem pokračovala na turnaji J&T Banka Prague Open v areálu tenisové Sparty Praha kvalifikace. Postup do finálového kola vybojovaly v Praze Tereza Martincová s Anastasií Zaryckou. Třetí domácí tenistka, Barbora Štefková, se s dvouhrou v Praze loučí.

Martincová postupuje do finále kvalifikace
Tereza Martincová (160.) postupuje na turnaji J&T Banka Prague Open do finále kvalifikace. Třiadvacetiletá tenistka porazila v nedělním utkání Italku Deborah Chiesaová (171.) po setech 7:5, 6:3. V boji o účast ve finále kvalifikace vyzve Martincová Rumunku Rusovou (221.).

Štefková na Lottnerovou nestačila
Barbora Štefková (903.) se bohužel do finále kvalifikace na turnaji J&T Banka Prague Open neprobojovala. Třiadvacetiletá tenistka nestačila v nedělním utkání na Němku Antonii Lottnerovou (155.). Favorizovaná soupeřka Štefkové nedala šanci a zvítězila za 56 minut po setech 6:2, 6:0.

Zarycká prošla do finále kvalifikace
Úspěšné tažení Anastasie Zarycké (305.) pražskou kvalifikací pokračuje! Česká tenistka zvládla i druhou překážku na cestě do hlavní soutěže a porazila po setech 6:4, 6:4 Australanku Priscillu Honovou (189.). Zarycká v prvním setu mohla vést velmi rychle už 3:0, ale nevyužila ve třetí hře dva brejkboly a v šesté hře naopak sama přišla o podání.

Výborným výkonem na returnu ale dál na soupeřku tlačila a po dalším brejku v devátém gemu zvládla úvodní dějství doservírovat. Obdobný, avšak o něco rychlejší, proběh měl i druhý set. Zarycká znovu sebrala Honové servis hned v prvním gemu, ve čtvrté hře o výhodu brejku přišla a v pátém gemu sebrala Australance další podání. Tuto výhodu brejku si poté donesla až do koncovky, v níž využila čtvrtý mečbol.