15. 7. 2016
Zpravodajství

Chceme vyhrát pro celou Francii, tvrdí odhodlaně Lucas Pouille

Premiéra v Davis Cupu, stav 0:1 na zápasy. Nic pro slabé povahy. Debutant ve francouzském daviscupovém týmu Lucas Pouille si však s velkým tlakem a očekáváním poradil na výbornou a při své premiéře si připsal na své konto výhru ve třech setech nad Jiřím Veselým.

Pocity vítěze po premiérovém úspěchu snad nemohly být jiné než Lucas Pouille sdělil Tenisovému světu na úvod rozhovoru. „Cítím se opravdu šťastně. Byl to velký zápas. Na kurt jsem šel s tím, že jsme prohráli první utkání a to nebylo vůbec jednoduché. Dokázal jsem se s tím však vyrovnat tak, jak jsem měl,“ uvedl aktuálně jedenadvacátý hráč světového žebříčku, který zvládl svou premiéru v týmové soutěži na výbornou.

Pouille se však úvodním zápasem ve francouzském národním týmu nenechal svázat. Na kurtu působil jistě a bez známky nervozity, kterou by sympatickému mladíkovi nemohl nikdo vyčítat. Co bylo hlavní příčinou, že na Pouillem nebyla znát sebemenší míra pochybností nad sebou samým?

„Byl jsem velice motivovaný. Chtěl jsem jediné. Přijít na kurt a zařídit vyrovnání. Bylo to pro mě opravdu důležité vyhrát svůj první zápas v Davis Cupu. Bylo to důležité pro celý tým, pro Joa, který nedokázal vyhrát,“ popsal čtvrtfinalista nedávného Wimbledonu, kde hledal největší motivaci.

Jiří Veselý a Lucas Pouille, dva takřka stejně staří tenisté se v minulosti již mnohokrát utkali, avšak z vítězství až do pátečního duelu radoval vždy český tenista. V třinecké Werk Areně se však psal jiný příběh. V čem viděl dvaadvacetiletý Francouz největší rozdíl mezi oběma soupeři?

„Možná jsem zahrál v důležitou chvíli lépe než soupeř. Zápas nebyl vůbec jednoduchý, ale asi jsem zahrál v ten pravý čas údery, které rozhodly o mém vítězství,“ popsal Pouille hlavní příčinu své výhry, nezapomněl však pochválit také soupeře. „Je to skvělý hráč, odehrál už několik skvělých zápasů. Už jsem s ním třikrát prohrál. Je skoro stejně starý jako já, jen o rok starší. Má před sebou skvělou budoucnost,“.

O premiéře Pouille ve výběru Yannicka Noaha se toho v posledních dnech napsalo už mnohé, leckdo viděl výhodu pro mladého Francouze v tom, že svůj první zápas odehraje na soupeřově kurtu. Jak však samotná francouzská dvojka uvádí, žádný větší přínos v tom neviděl.

„Nedokážu říct, jestli pro mě bylo jednodušší odehrát svůj první zápas venku. Francouzští diváci tady byli úžasní. Bylo jich tu sto, možná dvě stě. Ale byli opravdu hluční,“ dodal rodák z Grande-Synthe na adresu početného hloučku modře oděných fanoušků, který po celý zápas vytvářeli skvělou atmosféru.

Čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českem a Francií hluboce zasáhla tragédie která se udála včera pozdě v noci ve francouzském městě Nice, kde po řádění teroristy zahynulo mnoho Pouilleho krajanů. Bylo by tak s podivem, kdyby smutná událost nezasáhla celý výběr kapitána Noaha včetně debutanta ve francouzském týmu.

„Myslel jsem na to před zápasem. Když jsem se ráno vzbudil a slyšel jsem, co se stalo, bylo to hrozné. Bylo to opravdu smutné, co se stalo ve Francii a co se děje ve světě poslední dobou,“ popsal Pouille s tím, jak těžce vnímal, co se děje v jeho vlasti.

„Už jsem se s tím musel vypořádat v listopadu po událostech v Paříži. Všichni jsme byli velice smutní, bylo to moc emotivní. Nyní se musíme soustředit jen na zápas a snažit se vyhrát pro Francii,“ sdělil Pouille, jak rád by pro svou vlast vybojoval vítězství a dal tak alespoň na chvíli zapomenout na čtvrteční tragédii.

Řeč se kromě páteční vítězné premiéry Pouilleho stočila rovněž i na jeho povedené výkony v tomto roce. Francouz už má na dosah elitní dvacítku světového žebříčku, na nedávno skončeném Wimbledonu si navíc zahrál čtvrtfinále. Jaké jsou však další plány dvaadvacetiletého talentu v této sezoně?

„Budu se snažit pokračovat v podobných výkonech. Mým cílem je vyhrát turnaj ATP, přiblížit se blíže světové desítce. Možná zahrát si semifinále grandslamu. Každý den se zlepšovat,“ dodal závěrem rozhovoru Pouille, který by své maximum z grandslamu rád vylepšil hned na blížícím se US Open.

 

 

 

 

Lucas Pouille

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Australian Open: Krejčíková opět dominovala, Martincová nestačila na Giorgiovou

Středeční program Australian Open nabídl dva singlové zápasy s českým zastoupením. Tereza Martincová podlehla po srdnatém boji favorizované Italce Camile Giorgiové. První českou…

Return jako z partesu! Asi pomohly zkušenosti z mixu, lebedí si Krejčíková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE – Že vytáhlá soupeřka skvěle servíruje, navíc levou rukou? Barbora Krejčíková tenhle fakt vůbec neřešila, ve druhé rundě Australian Open proti…

Italský uragán zase řádil. Proti takové střelkyni jsem ještě nehrála, líčí Martincová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE – Aréna Johna Caina je pro české tenistky na letošním Australian Open zkrátka zakletá. Po Petře Kvitové a Kateřině Siniakové neuspěla ve stánku s…

Denní menu, 18.1.2022: Australian Open nabídlo bohatý český den. Rosol na challengeru překvapil nasazenou trojku

Hned šest českých zástupců se představilo v úterý na grandslamovém Australian Open. Někdejší finalistka turnaje Petra Kvitová v prvním kole nenašla recept na Rumunku Soranu…

Australian Open: Vondroušová, Macháč a Bouzková postoupili. Kvitová opět podlehla Cirsteaové

Hned šest českých zástupců bylo v úterý v akci na grandslamovém Australian Open, úspěšnost měli přesně poloviční. Někdejší finalistka turnaje Petra Kvitová v prvním kole nenašla…

Pivo po zápase? Kyrgios netradičně oslavil postup na Australian Open

Nemění se ani s novým rokem. Nick Kyrgios (115.) je zpátky v plné parádě. Na úvod domácího grandslamu neztratil jediný set, po téměř dvou hodinách porazil úspěšného tenistu z…

Další články