Denní menu, 20.3.2018: Siniaková i Kr. Plíšková ztratily vedení, v kvalifikaci skončily Krejčíková s Martincovou

- Jan Havlovic

Úterním dnem se naplno rozbíhá prestižní turnaj v Miami. Hlavní soutěž začala pro Kateřinu Siniakovou a Kristýnu Plíškovou, jež ale ve svých duelech ztratily shodně vedení 1:0 na sety. Ještě předtím se uskutečnilo finálové kolo kvalifikace, ve kterém Barbora Krejčíková a Tereza Martincová nedokázaly najít recepty na favorizované soupeřky.

NA ROZJEZD

15:00

KREJČÍKOVÁ DO HLAVNÍ SOUTĚŽE NEPOSTOUPILA: Barbora Krečíková vstoupila vítězně do kvalifikace na turnaji v Miami, když přešla přes Chorvatku Fettovou, která duel ve třetím setu skrečovala. Ve finále kvalifikace ale česká tenistka už neuspěla. Nad její síly byla druhá nasazená Polona Hercogová (86.) ze Slovinska, která za 78 minut hry zvítězila 6:4, 6:2. Slovinka svou soupeřku za celý zápas nepustila ani k jednomu brejkbolu a sama naopak proměnila všechny tři své šance na brejk. – Polona Hercogová (SLO, 86.) x Barbora Krejčíková (138.) 6:4, 6:2

HLAVNÍ CHOD

16:30

MARTINCOVÁ NA ZÁZRAČNÝ OBRAT NENAVÁZALA: Po fantastickém obratu, kdy Tereza Martincová čelila ve třetím setu prvního kvalifikačního kola mečbolu a prohrávala 0:5, se česká tenistka postavila ani ne po 24 hodinách k dalšímu kvalifikačnímu duelu. Ve finálovém kole narazila na Švýcarku Stefanii Vögelovou, proti které byla blízko zisku první sady, když z 0:3 otočila na 5:3, ale následně se jí přestalo na dvorci dařit. První set nedopodávala a prohrála ji, stejně jako sadu druhou, ve které čelila opět stavu 0:5, ale tentokrát obrat nedokonala a prohrála 5:7, 2:6. Tereza Martincová (146.) x Stefanie Vögelová (SUI, 126.) 5:7, 2:6

A KDO NEMÁ DOST...

16:30

SINIAKOVÁ OBRAT NEDOTÁHLA, KONČÍ V PRVNÍM KOLE: Smolný zápas odehrála v Miami Kateřina Siniaková. Česká tenistka se Švédkou Johannou Larssonovou prohrála ve třech setech 6:4, 6:7(5), 5:7, k postupu však měla velmi blízko. Po vyhraném prvním setu Siniaková ztratila v průběhu druhého dějství dvakrát podání, ale v obou případech dokázala soupeřku rebrejknout a za stavu 4:4 měla dokonce dva brejkboly. Proměnit je nedokázala a druhý set nakonec ztratila v tiebreaku.

Ve třetím setu pak Siniaková prohrávala už 2:5, ale dokázala se herně zvednout i přes velmi nepříjemnou situaci, kdy v hledišti zkolaboval jeden z diváků. Česká tenistka srovnala na 5:5 a tlačila na Larssonovou i v jedenácté hře. V té se ale přes shodu k brejkbolu nedostala a následně při vlastním podání nabídla Švédce tři mečboly. Ten třetí nakonec Larssonová využila.– Johanna Larssonová (SWE, 76.) x Kateřina Siniaková (54.) 4:6, 7:6(5), 7:5

Kr. Plíšková dvakrát nedopodávala, v Miami také končí
Po Kateřině Siniakové se s turnajem v Miami musí rozloučit také Kristýny Plíšková (80.). Česká tenistka přitom byla hned dvakrát pouhý gem od postupu do druhého kola, ale ve druhém i třetím setu jí stav 5:3 úspěch nepřinesl a prohrála 6:1, 6:7(5), 5:7. Plíšková měla utkání plně pod kontrolou a vedla už 6:1, 5:3, ale v desáté hře, kdy podávala na vítězství, poprvé v utkání přišla o podání a druhou sadu prohrála následně v tiebreaku. I ve třetím setu byla Plíšková o brejk napřed. Za stavu 4:2 přišla sice o podání, ale vzápětí dalším brejkem se dostala k šanci podávat na vítězství. Místo doservírování zápasu však prohrála tři gemy v řadě a na turnaji skončila.

Staněk postupuje po skreči soupeře
Robin Staněk (654.) postupuje na turnaji v portugalské VIlamouře do druhého kola. Třiadvacetiletý tenista postoupil poté, co jeho soupeř Tsung-Hua Jang (249.) skrečoval zápas za stavu 1:0. Staněk tak strávil na kurtu jen pár minut.

Novotná nestačila na kvalifikantku, končí i Miklová
Turnaj v bahrajnské Manamě skončil v úterý hned pro dvě české tenistky. Karolína Novotná (1065.) sice vstupovala do utkání proti kvalifikantce Marian Jade Capadociaové z Filipín v roli favoritky, ale po vyhraném prvním setu nedokázala svůj výkon potvrdit a prohrála 7:5, 3:6, 5:7. Smůlu na los měla Barbora Miklová (896.), která v úvodním kole narazila na třetí nasazenou Nastju Kolarovou (411.). Česká hráčka za 73 minut hry prohrála 4:6, 3:6.

Krstev v Manamě postoupil do osmifinále
Ondřej Krstev (1134.) zvládl souboj úvodního kola v bahrajnské Manamě s domácí divokou kartou Elyasem Abdulnabim. Český tenista v prvním setu dokázal vyhrát až po třetím brejku, když na jeho dva předchozí úspěchy na returnu dokázal soupeř odpovědět. V druhém setu pak Krstev prohrával 0:2, ale šesti gemy v řadě vývoj sady nejen otočil, ale celý zápas i ukončil po setech 6:4, 6:2.

Rikl nadělil dva kanáry, postupují i Paroulek a Kellovský
Bohaté české zastoupení se v úterý objevilo na turnaji v bahrajnské Manamě. Na postup Ondřeje Krsteva dokázali navázat hned další tři Češi. Patrik Rikl porazil hladce 6:0, 6:0 domácí divokou kartu Ahmeda Janahiho a potvrdil roli favorita. Dominik Kellovský si poradil ve dvou setech 6:2, 6:3 se Skylerem Buttsem z Hongkongu. Jediný český tenista, který si připsal porážku, vzešel ze vzájemného duelu dvou krajanů, ve kterém Tadeáš Paroulek porazil čtvrtého nasazeného Marka Gengela 6:4, 6:2.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)
Johanna Larssonová (SWE, 76.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (54.) 4:6, 7:6(5), 7:5
Aliaxandra Sasnovičová (BLR, 46.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (80.) 1:6, 7:6(5), 7:5

BARBORA KREJČÍKOVÁ (138.) – Polona Hercogová (SLO, 86.) [2] 4:6, 2:6
TEREZA MARTINCOVÁ (143.) – Stefanie Vögelová (SUI, 126.) 5:7, 2:6