Denní menu, 6.3.2018: Krejčíková se v Indian Wells nekvalifikovala, Vrbenský zaskočil favorita

Na první favoritku vyzrála, na druhou už nikoliv. Barbora Krejčíková se i přes slibně rozehraná dějství v Indian Wells nekvalifikovala, stopku jí vystavila zkušená Su-wej Sie z Tchajwanu, nasazená dvojka. Početný zástup Čechů se představil na turnajích ITF a Futures.

10:00

VRBENSKÝ PŘEKVAPIL PÁTÉHO NASAZENÉHO: Osmnáctiletý Michael Vrbenský se dokázal na turnaji v tuniské Džerbě úspěšně popasovat s nepříznivým losem. V úvodním kole si český tenista poradil s pátým nasazeným Francouzem Mickem Lescurem, kterého porazil po obratu 4:6, 6:2, 6:1. Už v prvním setu měl Vrbenský výhodu brejku a vedl 3:2, svou šanci ovšem nevyužil. Od druhého dějství byl však jasným vládcem kurtu a došel si pro cenný postup. – Michael Vrbenský (925.) x Mick Lescure (FRA, 509.) 4:6, 6:2, 6:1

20:00

KREJČÍKOVÁ SE V INDIAN WELLS NEKVALIFIKOVALA: Po vítězství nad Američankou Riskeovou (107.) scházel Barboře Krejčíkové (138.) v Indian Wells poslední krůček, česká tenistka se ale nakonec skrze kvalifikaci do hlavní soutěže štědře dotovaného podniku neprodrala. V úterý Krejčíková nestačila na Su-wej Sie (67.) z Tchajwanu, s níž prohrála 5:7 a 1:6.

Do utkání přitom Češka nevstoupila špatně, v úvodním setu dokonce za stavu 5:4 podávala na vítězství, poté ale prohrála tři gemy v řadě. Druhou sadu otevřela Krejčíková rychlým brejkem, následovala ale další šňůra prohraných her – tentokrát dokonce šesti. – Barbora Krejčíková (138.) x Su-wej Sie (TPE, 67.) 5:7, 1:6

20:00

MARKOVÁ SCHYTALA DEBAKL: Johana Marková (707.) dohrála na patnáctitisícovém turnaji v americkém Orlandu hned v úvodním kole. V tom nestačila osmnáctiletá Češka na o tři roky starší Rusku Varvaru Flinkovou (687.), s níž za 58 minut prohrála jasně 1:6, 0:6. – Johana Marková (707.) x Varvara Finková (RUS, 687.) 1:6, 0:6

Konečný nestačil na divokou kartu
Nečekaný konec na turnaji v Irakliu potkal českého tenistu Michala Konečného (476.). Pátý nasazený v úvodním kole nestačil na domácí divokou kartu Ioannise Stergioua (1047.), se kterým prohrál 5:7, 0:6.

Kvalifikant Krstev v Irakliu dohrál
Po Michalu Konečném se v řeckém Irakliu nedařilo ani úspěšnému kvalifikantovi Ondřejovi Krstevovi (1126.). V souboji se čtvrtým nasazeným Srbem Markem Tepavačem (472.) kladl odpor pouhých 64 minut, během kterých prohrál hladce 4:6, 2:6.

Vaňková v Irakliu končí, Dudláková postupuje
V řeckém Irakliu kromě mužů hrají také ženy. Po dopolední porážce Anety Laboutkové se na kurty dostaly také Kateřina Vaňková a Dagmar Dudláková. Zatímco ale Vaňková prohrála s domácí divokou kartou Annou Arkadianouovou 6:7(5), 1:6, Dudláková úspěšně smetla z kurtu Rumunku Izabelu Novacovou. Česká tenistka postoupila za 62 minut hry po setech 6:1, 6:1.

V Tunisku postupuje i Mertl
Úspěšný vstup do turnaje v Džerbě má za sebou rovněž zkušený Jan Mertl (507.). Šestatřicetiletý tenista potvrdil roli favorita v souboji s Chilanem Estebanem Brunou (1963.), kterého porazil ve třech setech 6:2, 2:6, 6:2.

Pantůčková přehrála pátou nasazenou
Těžký los čekal v prvním kole turnaje v Antalyi na českou tenistku Gabrielu Pantůčkovou (686.), která si ovšem v souboji s pátou nasazenou Anastasijí Vasiljevovou (400.) dokázala s favoritkou poradit. V prvním setu sice nevyužila vedení 4:1 a nedoservírovala za stavu 5:3, ale dalším z řady brejků úvodní dějství dotáhla do vítězného konce a vyhrála 6:4. Druhý set Pantůčková získala v poměru 7:5, když tentokrát čelila stavu 2:4, ale nepříznivý vývoj skóre úspěšně otočila.

Vocel v Dauhá uhrál jen tři gemy
Turnaj v katarském Dauhá skončil v prvním kole pro Matěje Vocela (906.). Poté, co úspěšně zdolal náročnou kvalifikaci, narazil Vocel na Švéda Freda Simonssona (679.), s nímž za 64 minut hry prohrál 3:6, 0:6.

Kellovský vyhrál souboj kvalifikantů v Dauhá
Dominik Kellovský (956.) se v odpoledních hodinách radoval z postupu do osmifinále turnaje futures v katerském Dauhá. V třísetové bitvě porazil kvalifikantka Marka Semjana (1161.) 4:6, 6:3, 6:2. Naopak na turnaji končí Marek Gengel (601.), který prohrál se čtvrtým nasazeným Tobiasem Simonem (416.) z Německa 4:6, 2:6.

Poljak postoupil do druhého kola
David Poljak zvládl utkání prvního kola v izraelském Ramat Ganu, kde se střetl s francouzským kvalifikantem Antoinem Cornutem-Chauvincem. Český tenista sice musel bojovat o postup do osmifinále téměř dvě hodiny, ale po setech 7:6(3), 6:3 nakonec svého soupeře zdolal.

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 648 508 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (138.) – Su-wej Sie (TPE, 67.) 5:7, 1:6

12th Lyttos beach ITF Pro Circuit, Iraklio (muži, GRE F2, 15 000 USD, tvrdý povrch)