Denní menu, 1.3.2018: Rikl slaví v Indii postup do semifinále, Vaňková soupeřce nadělovala kanáry

Hned třináct českých tenistů se představí v rámci čtvrtečního tenisového programu. Devatenáctiletý Patrik Rikl se na turnaji v Indii poprvé v letošní sezoně dokázal probojovat do semifinále. Naopak Monika Kilnarová končí na turnaji v italském Solarinu již ve čtvrtfinále a nezapokuje tak finálovou účast z minulého týdne. O husarský kousek se na turnaji nižší kategorie postarala Kateřina Vaňková, která za celé osmifinále neztratila ani hru.

10:00

KILNAROVÁ KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Monika Kilnarová končí na turnaji v italském Solarinu již ve čtvrtfinále a nezopakuje tak finálovou účast z minulého týdne. Osmnáctiletá talentovaná tenistka nestačila ve čtvrtečním čtvrtfinálovém souboji na Bělorusku Piraženkovou, pátou nasazená, když prohrála po setech 4:6, 3:6. Kilnarová si v prvním setu vypracovala nadějné vedení 1:3, avšak běloruské soupeřce se podařilo vývoj otočit a opanovala i druhý set. Světlana Piraženková (BLR, 481.) x Monika Kilnarová (430.) 6:4, 6:3

11:00

RIKL SLAVÍ POSTUP DO SEMIFINÁLE: Patrik Rikl slaví na turnaji v indickém Bhubaneswarem premiérový postup do semifinále v této sezoně. Devatenáctiletý tenista porazil ve čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu domácího kvalifikanta Dhruva Sunishe za 75 minut po setech 7:6(5), 6:1. V semifinále vyzve Rikl třetího nasazeného Arjuna Kadheho. – Dhruv Sunish (IND, 1947.) x Patrik Rikl (761.) 6:7(5), 1:6

20:00

KREJČÍKOVÁ USILUJE V INDIAN WELLS O POSTUP DO SEMIFINÁLE:
Barbora Krejčíková vstoupila do challengeru v Indian Wells ve velkém stylu, když společně s Běloruskou Lapkovou nadělily soupeřkám dva kanáry. Nyní čeká česko-běloruskou dvojici čtvrtfinálové utkání, ve kterém vyzve zkušený pár Petkovicová, Schiavoneová. Mírnými favoritkami tohoto souboje jsou právě Krejčíková s Lapkovou, které již v prvním kole potvrdily skvělou formu. Petkovicová, Schiavoneová (GER/ITA) x Krejčíková, Lapková (BLR) – vzájemné zápasy 0:0

Vaňková v osmifinále nepřišla o jedinou hru
Kateřina Vaňková (745.) se na ITF v Irakliu dostala do čtvrtfinále dvouhry velmi netradičně. Její soupeřka Gabriela Ducaová (741.) totiž proti české tenistce za celé utkání neuhrála jediný gem. Vaňková se o první semifinále v sezóně utká s třetí nasazenou Liso Sabinovou (471.), Švýcarka za úvodní dva zápasy na turnaji přišla jen o dvě hry.

Mertl je ve čtvrtfinále
Jan Mertl si na turnaji v Tunisku zajistil postup do čtvrtfinále. Nasazená šestka si poradila ve čtvrtečním duelu druhého kola s domácím Anisem Ghorbelem (641.), kterého porazila za 77 minut po setech 6:2, 6:3.

Mertl s Dudou prohráli v super tiebreaku
Jan Mertl se s Filipem Dudou do čtvrtfinále čtyřhry na Džerbě nepodívají. Český pár nezvládl zápas prvního kola proti páru Dischinger, Oniši, se kterým prohrál 1:6, 6:3, 3:10. Mertl s Dudou v závěrečném super tibreaku rychle prohrávali 0:5, poté stihli stav pouze již korigovat.

Konečný padl s kvalifikantem
Michal Konečný (475.). se s turnajem ITF v řeckém Irakliu rozloučil v osmifinále. Český hráč v této fázi narazil na kvalifikanta Gabora Borsose (826.), se kterým prohrál 7:5, 4:6, 3:6. Konečný po vyhraném prvním setu ve zbytku duelu přišel třikrát o servis a v roli pátého nasazeného tak podnik opustil předčasně.

Šestnáctiletá Kubáňová končí ve druhém kole
Karolína Kubáňová (1149.) měla na turnaji v Egyptě na dosah účast ve čtvrtfinále, ale nezvládla třísetovou bitvu s Britkou Emily Wembleyovou-Smithovou. Šestnáctiletá tenistka prohrála po setech 1:6, 6:4, 4:6 a s turnajem se úspěšná kvalifikantka loučí ve druhém kole.

Novotné ani Dudlákové se nedařilo
Na turnaji v řeckém Heraklionu končí ve druhém kole jak Dagmar Dudláková, tak i Karolína Novotná (1064.). Prvně jmenovaná nestačila v dopoledním utkání na třetí nasazenou Švýcarku Lisu Sabinovou (471.), které podlehla za 58 minut po setech dvakrát 1:6. Nedařilo se ani Karolíně Novotné, která uhrála v souboji s nasazenou jedničkou Rumunkou Serbanovou (386.) jediný gem a prohrála 1:6, 0:6.

Paroulek nasazenou šestku nepřekvapil
Tadeáš Paroulek (1107.) se loučí s turnajem v řeckém Heraklionu ve druhém kole. Osmnáctiletý tenista nestačil ve čtvrtečním zápase na Belgičana Maxima Authoma (524.), kterému podlehl za 83 minut po setech 1:6, 4:6.

Gabriela Pantůčková končí v prvním kole
Gabriela Pantůčková (683.) končí na turnaji v turecké Antalyi již v prvním kole. Česká tenistka nestačila ve čtvrtečním duelu na Ukrajinku Vasiljevovou (399.), které podlehla po setech 6:7(4), 1:6.

Oracle Challenger Tour, Indian Wells (ženy, USA, 150 000 USD, tvrdý povrch)
20:00 Petkovicová, Schiavoneová (GER/ITA) – KREJČÍKOVÁ, Lapková (BLR) [2]

G&V Hospital Cup (ženy, ITA, 15 000 USD, koberec)
Světlana Piraženková (BLR, 481.) [5]
– MONIKA KILNAROVÁ (429.) [2] 6:4, 6:3

OTA ITF Futures (muži, IND, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Dhruv Sunish (IND, 1947.) [Q] – PATRIK RIKL (761.) 6:7(5), 1:6

Jerba Open (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAN MERTL (513.) [6] – Anis Ghorbel (TUN, 641.) 6:2, 6:3

Dischinger, Oniši (BRA/JPN) – DUDA, MERTL [4] 6:1, 3:6, 10:3

Soho Square Egypt F7 Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (1149.) – Emily Webleyová-Smithová (GBR, 578.) 1:6, 6:4, 4:6

12th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Raluca Georgiana Serbanová (ROU, 386.) [1] – KAROLÍNA NOVOTNÁ (1064.) 6:1, 6:0
Lisa Sabinová (SUI, 471.) [3] – DAGMAR DUDLÁKOVÁ (-) [Q] 6:1, 6:1
Gabriela Ducaová (ROU, 741.) – KATEŘINA VAŇKOVÁ (745.) 0:6, 0:6

Faro Future Portugal (muži, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Evan Furness (FRA, 615.) – PETR MICHNEV (392.) [6] ZÁPAS PŘELOŽENÝ NA PÁTEK ZA STAVU 2:3

Bondarevskij, Tashi (RUS/SUI) – Diarra (AUT), MICHNEV PŘELOŽENO NA PÁTEK

12th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, antuka)
TADEÁŠ PAROULEK (1107.) – Maxime Authom (BEL, 524.) [6] 1:6, 4:6
MICHAL KONEČNÝ (475.) [5] – Gabor Borsos (HUN, 826.) 7:5, 4:6, 3:6

GD Tennis Cup (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Anastasija Vasyljevová (UKR, 399.) [6] – GABRIELA PANTŮČKOVÁ (683.) 7:6(4), 6:1

Karolina Patricia Bejenaruová (ROU, 1004.) – MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (633.) 6:2, 4:6, 6:1