Denní menu, 20.2.2018: Strýcová ani Šafářová hráčky první desítky nezaskočily. Veselý skrečoval v Riu

Úterní program nabízí pro české tenisové fanoušky bohatý program! Na kvalitně obsazeném turnaji v Dubaji se představily ve dvouhře Barbora Strýcová a Lucie Šafářová. Strýcová nezvládla utkání proti Angelique Kerberové, Šafářová chvíli poté podlehla Caroline Garciaovou. Na turnajích v Dubaji a Budapešti se představí také celkem tři české deblistky.

16:00

STRÝCOVÁ NENAŠLA RECEPT NA ROZJETOU KERBEROVOU: Barbora Strýcová nedokázala v prvním kole turnaje v Dubaji vzdorovat Němce Angelique Kerberové, se kterou prohrála hladce 2:6, 1:6. Češka sice vyhrála první gem zápasu při podání Kerberové, ale od té doby už nedokázala na skvěle hrající Němku najít recept a za 60 minut prohrála. Kerberová dokázala českou tenistku přehrávat od základní čáry, což se jí dařilo díky spoustě vítězným úderům, ale také častým nevynuceným chybám české tenistky. – Barbora Strýcová (25.) x Angelique Kerberová (9.) – 2:6, 1:6

17:30

ŠAFÁŘOVÁ V TĚSNÉM SOUBOJI NESTAČILA NA GARCIAOVOU: Po Barboře Strýcové i Lucie Šafářová (30.) nezvládla hned úvodní nástrahu na turnaji v Dubaji, kterou jí byla Caroline Garciaová (7.). Češka prohrála s Francouzkou 3:6, 5:7. První set rozhodl pro Garciaovou jediný brejk už ve druhém gemu. Ve druhém setu sice Šafářová také ztrácela, ale dokázala brejk soupeřky odmazat. Jenže v závěru si znovu neudržela servis a tentokrát už si Garciaová své vedení pohlídala. – Lucie Šafářová (30.) x Caroline Garciaová (7.) – 3:6, 5:7

22:00

VESELÝ SKREČOVAL V RIU: Nepříliš povedený vstup do nové sezony nevylepšil Jiří Veselý ani v Riu. Český tenista za stavu 2:6, 2:3 skrečoval utkání s Federicem Delbonisem. – Jiří Veselý (61.) x Federico Delbonis (63.) 2:6, 2:3 skreč Veselý

Malečková v Altenkirchenu porazila krajanku Krejsovou
Jesika Malečková (323.) potvrdila dobrou formu z polední doby a porazila v prvním kole turnaje ITF v německém Altenkirchenu svou krajanku Petru Krejsovou (256.) 6:1, 6:4. První set byl jasnou záležitostí Malečkové. Druhou sadu rozhodl brejk Malečkové za stavu za stavu 3:3. Náskok si už pak 23letá tenistka pohlídala a z kvalifikace postoupila už do druhého kola. Naopak Krejsová dál čeká na první výhru v roce 2018.

Muchová v Altenkirchenu postoupila do 2. kola
Karolína Muchová (265.) na turnaji ITF v německém Altenkirchenu zvládla utkání proti Olze Saezové Larraové (247.) a po vítězství 7:6(4), 6:2 postoupila do 2. kola. V prvním setu obě tenistky jednou ztratily podání a rozhodovalo se až v tiebreaku, který ovládla česká hráčka. Druhý set už byl jasnou záležitostí, Muchová rychle získala brejk a náskok až do konce nepustila.

Pavlásek v Bergamu postupuje
Adam Pavlásek (206.) vstoupil do challengeru v italském Bergamu vítězstvím. Český tenista si v úterním zápase prvního kola poradil s Bosňanem Tomislavem Brkičem (235.), kterého udolal za 57 minut po setech 6:4, 6:1.

Peschkeová s Melicharovou postupují
Květa Peschkeová s Američankou Nicole Melicharovou úspěšně vstoupily do turnaje v Dubaji. Česko-americký pár si připsal třetí výhru v sezoně, když porazil v zápase prvního kola lotyšskou dvojici Ostapenková, Sevastovová za 59 minut po setech 6:2, 6:3.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 623 485 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (25.) – Angelique Kerberová (GER, 9.) [6] 2:6, 1:6
Caroline Garciaová (FRA, 7.) [5] – LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (30.) 6:3, 7:5

Ostapenková, Sevastovová (obě LAT) – Melicharová, PESCHKEOVÁ 2:6, 3:6
Kičenoková, Rodionová (UKR/AUS) – Čchan (TPE), HLAVÁČKOVÁ [2] 1:6, 3:6

Rio Open presented by Claro (muži, BRA, 1 695 825 USD, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (61.) – Federico Delbonis (ARG, 63.) 2:6, 2:3 skreč Veselý

JEBAVÝ, Mayer (ARG) – Garcia-Lopéz, Ramos-Viňolas (oba ESP) 6:2, 6:7(5), 10:7