Denní menu, 19.2.2018: Šafářovou se Strýcovou zahájily rozlučkový turnaj vítězstvím

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

Česká dvojice Lucie Šafářová, Barbora Strýcová rozehrála v Dubaji poslední společný turnaj. Třetí nasazený pár si na úvod porazil ve dvou sadách s deblovými specialistkami Atawovou a Grönefeldovou. Jesika Malečková se kvalifikovala na halovém podniku v Německu.

10:30

KILNAROVÁ ZAHÁJILA V ITÁLII VÍTĚZNĚ: Česká tenistka Monika Kilnarová úspěšně vstoupila do turnaje v italském Solarinu. Druhá nasazená si v úvodním kole poradila v brazilskou kvalifikantkou Karolayne Alexandreovou Da Rosovou 6:2, 6:3. V utkání, které trvalo 98 minut, Kilnarová hladce získala první set, ale v tom druhém nezačala zrovna nejlépe a rychle prohrávala 0:2. Povedlo se jí ale rychlým rebrejkem zaváhání napravit a soupeřku k další šanci na zvrat nepustila. – Monika Kilnarová (429.) x Karolayne Alexandreová Da Rosová (BRA, 935.) 6:2, 6:3

14:00

ŠAFÁŘOVÁ SE STRÝCOVOU ZAHÁJILY ROZLUČKOVÝ TURNAJ VÍTĚZSTVÍM: Bronzové medailistky z Ria spolu v Dubaji startují na posledním společném turnaji. Lucie Šafářová, která se po zranění Američanky Mattekové-Sandsové vrací ke své původní deblové partnerce, zahájila spolu s Barborou Strýcovou podnik v Dubaji vítězstvím nad americko-německým párem Atawová, Grönefeldová.

Deblové specialistky porazilo třetí nasazené české duo dvakrát 6:4. V prvním setu byly brejky k vidění až v samotném závěru. Sedmou hru získaly na příjmu Češky, soupeřky ale dokázaly bleskově reagovat. Vzápětí se ale zrodilo třetí ztracené podání v řadě, které už Šafářová se Strýcovou potvrdily.

Klíčovým gemem druhého dějství bylo to deváté, po kterém vedly české hráčky opět 5:4, aby znovu sadu – a tentokrát i celý duel – doservírovaly do zdárného konce. – Šafářová, Strýcová x Atawová (USA), Grönefeldová (GER) 6:4, 6:4

13:30

MALEČKOVÁ SE KVALIFIKOVALA V ALTENKIRCHENU: Jesika Malečková (323.) zvládla kvalifikaci v německém Altenkirchenu, kde v rozhodujícím střetnutí zdolala za pouhých 58 minut domácí Katharinu Gerlachovou (392.) jasně 6:3 a 6:0. Na halovém podniku s dotací 25 tisíc amerických dolarů si tak třiadvacetiletá Češka zahraje hlavní soutěž. – Jesika Malečková (323.) x Katharina Gerlachová (GER, 392.) 6:3, 6:0

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 623 485 USD, tvrdý povrch)
ŠAFÁŘOVÁ, STRÝCOVÁ – Atawová (USA), Grönefeldová (GER) 6:4, 6:4

Archigen Cup, Solarino (ženy, ITA, 15 000 USD, syntetický venkovní povrch)
MONIKA KILNAROVÁ (429.) – Karolayne Alexandreová Da Rosová (BRA, -) 6:2, 6:3