Denní menu, 9.2.2018: Smitková si na Ostrovech zahraje semifinále, Mendesová udolala Markovou

- Jan Havlovic

Hned dvanáct českých tenistů zasáhlo v rámci pátečního programu do turnajů po celé Evropě. V britském Loughborough si semifinálovou účast vybojovala Tereza Smitková, která si hladce ve dvou setech poradila s domácí Eden Silvovou. Do stejné fáze turnaje se v singlu v egyptském Šarm aš-šajchu dostala dvojice David Poljak, Jaroslav Pospíšil. Čtvrtfinále bylo naopak konečnou stanicí pro Jesiku Malečkovou, která ztratila třetí sadu až v závěrečném tiebreaku.

NA ROZJEZD

12:00

MENDESOVÁ UDOLALA V TRNAVĚ MARKOVOU: Pernilla Mendesová si zajistila místo v semifinále halového turnaje v Trnavě! Třiadvacetiletá tenistka dokázala v pátečním čtvrtfinálovém duelu porazit v ryze českém souboji osmnáctiletou Johanu Markovou, kterou udolala po bezmála dvou hodinách po setech 6:2, 1:6 a 6:4. V zítřejším semifinále narazí na Moldavanku Detiucovou. V odpoledních hodinách jsou na programu ještě semifinálové duely čtyřhry, do kterých zasáhnou hned dvě české tenistky.

Více se turnaji v Trnavě věnujeme v samostatném článku.

HLAVNÍ CHOD

14:00

ROZJETÁ MALEČKOVÁ PADLA V TIEBREAKU TŘETÍHO SETU: Jesika Malečková má v posledních týdnech velmi dobrou formu. Po titulu v německém Stuttgartu se přesunula na turnaj do britského Loughborough, kde vyhrála dva zápasy. V pátečním čtvrtfinálovém duelu vyzvala Malečková Španělku Saezovou Larrovou, která je turnajovou osmičkou. Mírná favoritka tohoto souboje nakonec v utkání zvítězila, ikdyž to neměla vůbec jednoduché. První set vyzněl lépe pro Španělku, která získala brejk hned v prvním gemu a zvítězila 6:2. Češka se však vzchopila, dařilo se jí na podání a předvedla celkem 13 es. Druhý set poté připadl na její konto. Malečková měla k vítězství blíže, protože v závěrečné sadě vedla už 5:3, ale utkání nedokázala doservírovat, a nakonec padla v tiebreaku.Olga Saez Larraová (246.) x Jesika Malečková (324.) – 6:3, 2:6, 7:6(4)

A KDO NEMÁ DOST...

16:00

SMITKOVÁ SE NA KURTU ZDRŽELA JEN 70 MINUT: Na turnaji ve Velké Británii je kromě Jesiky Malečkové také Tereza Smitková, která nastoupila do svého čtvrtfinálového duelu na vedlejším dvorci. Osmifinalistka Wimbledonu 2014 byla v pozici papírové favoritky a svůj úkol zvládla skvěle. Třiadvacetiletá tenistka zdolala Britku Eden Silvovou, která je na žebříčku až na konci páté stovky. Češka získala rozhodující brejk první sady za stavu 4:4 a úspěšně poté set zakončila. V dalším průběhu zápasu už soupeřku nepustila do hry a zvítězila pohodlně 6:1.Tereza Smitková (256.) x Eden Silvová (GBR, 499.) – 6:4, 6:1

ITF/Futures

Empire Women's Indoor 2018, Trnava (ženy, SVK, 15 000 USD, hala)
Čtvrtfinále dvouhry
JOHANA MARKOVÁ (714.) – PERNILLA MENDESOVÁ (822.) [Q] 2:6, 6:1, 4:6

Semifinále čtyřhry
DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) – Czamiková, Kuczerová (obě POL) 2:6, 4:6
Detiuc (MDA), MARKOVÁ – Heisenová, Marfutinová (GER/RUS) [2] 6:2, 3:6, 10:2

GB Pro Series Loughborough (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Olga Saezová Larraová (ESP, 246.) [8]
– JESIKA MALEČKOVÁ (324.) 6:3, 2:6, 7:6(4)
TEREZA SMITKOVÁ (256.) – Eden Silvová (GBR, 499.) [WC] 6:4, 6:1

Krajiceková, Schoofsová (obě NED) [1] – Škamlová (SVK), SMITKOVÁ 6:4, 4:6, 10:8

3. Tennis Pro Open Aargau, Oberentfelden (muži, SUI F1, 25 000 USD, hala)
16:00 Ejupovic, Heyman (GER/BEL) – MERTL, VRBENSKÝ 4:6, 6:7

Jerba Open 2018, Džerba (muži, TUN F5, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAL KONEČNÝ (475.) [7] – Carlos Boluda-Purkiss (ESP, 329.) [3] 3:6, 4:6

Boluda-Purkiss, Ortega-Olmedo (oba ESP) – Hovhannisyan (USA), KONEČNÝ - zápas přeložen na sobotu

Egypt Men's Futures, Šarm aš-šajch (muži, EGY F4, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Christian Hurschmüller (GER, 757.) – DAVID POLJAK (760.) 0:6, 4:6
Maksim Tikhomirov (USA, 1159.) [Q] – JAROSLAV POSPÍŠIL (679.)  1:6, 6:4, 2:6

Jomby, Nguyen (FRA/USA) [3] – GENGEL, POLJAK 5:7, 6:2, 8:10