Denní menu, 24.1.2018: Berdych i Plíšková končí ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková se loučí s grandslamovým turnajem v Melbourne, kde nestačila ve středu na světovou jedničku Simonu Halepovou. Ve čtvrtfinále skončil také Tomáš Berdych, který ve třech setech prohrál s Rogerem Federerem.

06:00

PLÍŠKOVÁ KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Jako první se z českých tenistů na kurt dostala Karolína Plíšková, které se podařilo obhájit loňské čtvrtfinále, ale další vítězství v Melbourne Parku nepřidá. V souboji se světovou jedničkou Simonou Halepovou prohrála 3:6, 2:6 a s turnajem se musí rozloučit.

Plíšková přitom vstoupila do utkání výtečně a po ubojovaném prvním gemu při svém podání dokázala prorazit servis Halepové. Rychlé vedení 3:0 ale stejně rychle ztratila. Češka, kterou sráželo především vysoké množství nevynucených chyb, prohrála vzápětí devět gemů v řadě, a když se jí konečně podařilo udržet si podání, najednou prohrávala 3:6, 1:3. S výsledkem už nic udělat nedokázala.

Více se Australian Open věnujeme v samostatném článku. – Karolína Plíšková (6.) x Simona Halepová (ROU, 1.) 3:6, 2:6

09:30

BERDYCH SE PŘES FEDERERA NEPROSADIL: Český tenista Tomáš Berdych končí na Australian Open ve čtvrtfinále. Osudným se mu stal souboj se světovou dvojkou Rogerem Federerem, který pokračuje turnajem bez ztráty setu. Berdych v duelu měl své šance ale v prvním setu nevyužil dva setboly a ve druhé sadě se mu nepodařilo utéct do výhody brejku. S Federerem prohrál 6:7(1), 3:6, 4:6.

Více se Australian Open věnujeme v samostatném článku. – Tomáš Berdych (20.) x Roger Federer (SUI, 2.) 6:7(1), 3:6, 4:6

13:30

SMITKOVÁ NESTAČILA NA KVALIFIKANTKU: Tereza Smitková končí na turnaji ve francouzském v Andrezieux-Boutheonu ve druhém kole. Třiadvacetiletá tenistka přešla přes první kolo, ale v následujícím zápase ji vystavila stopku domácí Audrey Albieová, která zvítězila za 78 minut po setech dvakrát 6:4. – Tereza Smitková (237.) x Audrey Albieová (FRA, 325.) 4:6, 4:6

Poljak v Egyptě vybojoval postup
Český kvalifikant David Poljak zvládl v egyptském Šarm aš-Šajchu vstup do hlavní soutěže, když si v prvním kole poradil s nizozemskou divokou kartou Yannickem Verwaterem 6:2, 6:2.