Australian Open: Allertová proti světové čtyřce utrpěla kanára, Šafářová se Strýcovou jsou ve čtvrtfinále

O vylepšení životního maxima se v neděli na Australian Open pokoušela Denisa Allertová. Češka, která se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace, ale utkání o čtvrtfinále nezvládla a jednoznačně nestačila na Elinu Svitolinovou. Před hlavním lákadlem nedělního programu už do akce naskočily deblistky. Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou po třísetové bitvě postoupily v Melbourne do čtvrtfinále.

Alletová se Svitolinovou uhrála jen tři hry
Denisa Allertová se o překvapení v osmifinále nepostarala, když proti Elině Svitolinové prohrála 3:6, 0:6. Česká tenistka s favoritkou duelu držela krok jen v úvodní sadě, od stavu 3:4 v prvním dějství ale na soupeřku nestačila a do konce duelu neuhrála ani gem.

Zápas jsme podrobně sledovali v samostatném článku.

Šafářová se Strýcovou jsou v Melbourne už ve čtvrtinále
Český pár Lucie Šafářová, Barbora Strýcová (4.) postoupil na Australian Open už do čtvrtfinále čtyřhry. Ve třetím kole si Češky poradily s dvojicí Sorana Cirsteaová, Beatriz Haddadová Maiaová po setech 2:6, 6:0 a 6:4.

Šafářová se Strýcovou sice na začátku poprvé na turnaji ztratily set, následně ale vyrovnaný zápas zvládly zkušeně otočit. Český pár si tak zahraje o druhé grandslamové semifinále v řadě.

Peschkeová s Melicharovou se do čtvrtfinále nepodívají
Neuspěly naopak Květa Peschkeová s Nicole Melicharovou – ty vypadly na Australian Open ve třetím kole. Třináctý nasazený česko-americký pár nestačil na dvojici Jennifer Bradyová, Vania Kingová, kterému podlehl 4:6 a 6:7(5).

Peschkeová s Melicharovou byly blízko tomu, aby utkání dotáhly do třetího setu. Ani jeden ze dvou setbolů ale nevyužily a s turnajem se tak loučí. Peschkeová se ještě představí ve smíšené čtyřhře.

„Kvalitní zápas. Naše soupeřky hrály dobře a padalo jim to tam," hodnotila utkání Američanka Melicharová pro Tenisový svět. „V prvním setu jsme si nebyly moc jisté taktikou. Bradyovou jsme ani jedna neznaly a musely jsme vymyslet, co na ni platí. Ve druhém setu už jsme si to srovnaly," okomentovala Melicharová zvolenou taktiku.

„Měly jsme pár šancí, ve druhé sadě dva setboly. Nevyužily jsme je, takže soupeřky si zasloužily si vyhrát. Celkově to byl náš první turnaj, odehrály jsme tři kvalitní zápasy, napoprvé to s Květou bylo fajn," uzavřela Američanka narozená v Brně.

Svrčina v Melbourne postupuje do druhého kola
Patnáctiletý talent Dalibor Svrčina si na svém prvním juniorském Australian Open zajistil přesvědčivý postup do druhého kola. V úvodním zápase si za hodinu a osm minut poradil s Britem Jackem Draperem 6:3 a 6:4. Ve druhém kole bude hrát Svrčina proti nenasazenému Yankimu Erelovi z Turecka.

Štyler mezi juniory na Australian Open taktéž postoupil
Čtrnáctý nasazený Ondřej Štyler postoupil na juniorském Australian Open taktéž do druhého kola. V Melbourne porazil Giulia Zeppieriho z Itálie 6:2 a 7:6(6). Štyler si pomohl sedmi esy, za celý zápas nevyrobil ani jednu dvojchybu a hlavně dokázal ubránit osm z devíti brejkbolů. Zaslouženě tak postoupil do druhého kola. V dalším zápase čeká na Štylera domácí Australan Alexander Crnokrak.

Peschkeová s Kontinenem postupují
Květa Peschkeová s Finem Henri Kontinenem úspěšně vstoupili do turnaje smíšené čtyřhry na letošním Australian Open. Česko-finský pár si v nedělním zápase prvního kola poradil s domácí dvojici Hives, Mousley, startující na divokou kartu, za 46 minut po setech 6:4, 6:1. V osmifinálovém souboji vyzve Peschkeová s Kontinenem dvojici Spearsová, Cabal.

Voráčová se do osmifinále nepodívá
Renata Voráčová společně s Francouzem Martinem končí na Australian Open ve smíšené čtyřhře v prvním kole. Česko-francouzská dvojice nestačila v nedělím zápase na pár Spearsová, Cabal, kterému podlehla za hodinu a půl po setech 4:6, 7:6(4), 6:10.

Rod Laver Arena
Denní část
Anett Kontaveitová (EST) [32] – Carla Suárezová Navarrová (ESP) 6:4, 4:6, 6:8
Magdalena Rybáriková (SVK) [19] – Caroline Wozniacká (DEN) [2] 3:6, 0:6
Rafael Nadal (ESP) [1] – Diego Schwartzman (ARG) [24] 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:3

Noční část
Grigor Dimitrov (BUL) [3] – Nick Kyrgios (AUS) [17] 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4)
DENISA ALLERTOVÁ – Elina Svitolinová (UKR) [4] 3:6, 0:6

Margaret Court Arena
Kičenoková, Rodionová (UKR/AUS) – Beguová, Niculescuová (obě ROU) [10] 1:4 skr.
Pablo Carreňo Busta (ESP) [10] – Marin Čilič (CRO) [6] 7:6(2), 3:6, 6:7(7),6:7(3)
Petra Martičová (CRO) – Elisa Mertensová (BEL) 6:7(5), 5:7
Perezová, Whittington (AUS) – Babosová, Bopanna (HUN/IND) 2:6, 4:6

Hisense Arena
B.Bryan, M.Bryan (oba USA) [6] – Chardy, Martin (oba FRA) 6:7(2), 7:6(5), 6:3
Andujar, Ramos-Viňolas (oba ESP) – Groth, Hewitt (oba AUS) 3:3, skeč Andujar, Ramos–Viňolas
Kyle Edmund (GBR) – Andreas Seppi (ITA) 6:7(4), 7:5, 6:2, 6:3
Adamczaková, Ebdenová (oba AUS) – Schuursová, Rojer (oba NED) 5:7, 4:6