Denní menu, 6.1.2018: Siniaková titul neobhájila, světovou jedničku přehrála jen ve druhém setu

Kateřina Siniaková svůj titul z čínského Šen-čenu obhájit nedokázala a ve finále proti světové jedničce Simoně Halepové prohrála ve třech setech. Na turnaji v Aucklandu se Barbora Strýcová konečně dočkala svého čtvrtfinálového utkání, v duelu se Sie však prohrála. Vítězný vstup do kvalifikace si v australské Sydney připsal Václav Šafránek.

02:45

ŠAFRÁNEK POSTUPUJE V KVALIFIKACI V SYDNEY: Václav Šafránek měl mít původně v kvalifikaci v Sydney za soupeře Joseho Pereiru, ale ten ještě před utkáním odstoupil, a tak se český třiadvacetiletý tenista utkal s Fabricem Martinem. Po hladké výhře 6:1, 6:2 za pouhých 48 minut hry dělí Šafránka od účasti v hlavní soutěži ještě jedno vítězství. – Václav Šafránek (228.) x Fabrice Martin (FRA, -) 6:1, 6:2

09:00

SINIAKOVÁ NA HALEPOVOU NEVYZRÁLA: Česká tenistka Kateřina Siniaková titul z čínského Šen-čenu neobhájí. Na finále se Simonou Halepovou musela dlouho čekat, když více než čtyři a půl hodiny po plánovaném začátku bylo kvůli dešti utkání přesunuto do haly. A v ní byla světová jednička úspěšnější. Siniaková sice bojovala a po prohraném prvním setu se herně výrazně zvedla a začala svou soupeřku přehrávat, jenže karta se opět obrátila ve třetím setu, v němž Češka schytala kanára. Finálový zápas Siniaková prohrála 1:6, 6:2, 0:6. – Kateřina Siniaková (47.) x Simona Halepová (ROU, 1.) 1:6, 6:2, 0:6

00:00

STRÝCOVÁ V AUCKLANDU KONČÍ: Barbora Strýcová měla původně v novozélandském Aucklandu bojovat o semifinále už ve středu, kvůli vytrvalému dešti se ale na kurt vůbec nedostala. Stejný scénář se následně opakoval i ve čtvrtek. V pátek už se Strýcová na kurt dostala, ale zápas proti Sie se jí nepovedl. Barbora Strýcová semifinálovou účast v Aucklandu z roku 2015 nezopakuje. Zkušená hráčka sice vyhrála úvodní set 6:0, následující dvě sady ale shodně prohrála 2:6 a s turnajem se loučí. Strýcová ve třetí hře druhého setu nevyužila dva brejkboly, následně si ztratila servis, což se opakovalo ještě v osmém gemu. Ve třetím dějství Češka prohrávala již 0:5 a ačkoliv soupeřce ještě vzala podání, na obrat to nestačilo. – Su-wej Sie (TPE, 103.) x Barbora Strýcová (23.) 0:6, 6:2, 6:2

Siniaková prohrála s Halepovou i podruhé
Česká tenistka Kateřina Siniaková asi nebude vzpomínat na sobotní den v Šen-čenu moc ráda. Po prohře ve finále dvouhry se Simonou Halepovou totiž prohrála se stejnou soupeřkou i ve finále čtyřhry. Siniaková s Krejčíkovou nestačily na rumunskou dvojici Beguová, Halepová a prohrály 6:1, 1:6, 8:10.

Bouzková končí v Playfordu v semifinále
Marie Bouzková (176.) v australském Payfordu dokráčela až do semifinále, tam ale její cesta turnajem konči na raketě domácí hráčky Zoe Hivesové (377.). Bouzková prohrála 1:6 a 4:6, přičemž ve druhém setu soupeřku dvakrát bejkla a vedla 4:1, ale pak prohrála pět gemů v řadě.

Šátral si na ITF v Los Angeles finále nezahraje
Jan Šátral (352.) byl v semifinále turnaje ITF v Los Angeles favoritem, ale proti brazilskému kvalifikantovi Karuemu Sellovi (690.) neuspěl, prohrál po setech dvakrát 4:6. Sellovi se dařilo využívat příležitosti, které se mu naskytly, proměnil čtyři z pěti brejkbolů, které měl. Oba sety měly podobný průběh. Sell vzal Šátralovi podání, který pak brejkovou ztrátu smazal, aby si následně podání znovu neudržel.

Shenzhen Open, Šen-čen (ženy, CHN, 750 000 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (47.) – Simona Halepová (ROU, 1.) 1:6, 6:2, 0:6
SINIAKOVÁ, KREJČÍKOVÁ – Beguová, Halepová (ROU) 6:1, 1:6, 8:10

ASB Classic, Auckland (ženy, NZL, 250 000 USD, tvrdý povrch)
Su-wej Sie (TPE, 103.) – BARBORA STRÝCOVÁ (23.) 0:6, 6:2, 6:2

Sydney International (muži, AUS, 468 910 USD, tvrdý povrch)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (228.) – Fabrice Martin (FRA, -) 6:1, 6:2

Bangkok Open 2018 (muži, THA, 50 000 USD, tvrdý povrch)
KOLÁŘ, Oliveira (POR) – G. Granollers-Pujol, M. Granollers-Pujol (ESP) 3:6, 6:7(6)

USC/Los Angeles $25,000 Tennis Tournament (muži, USA F1, 25 000 USD, tvrdý povrch)
JAN ŠÁTRAL (352.) – Karue Sell (BRA, 691.) 4:6, 4:6

City of Playford Tennis International (ženy, AUS, 25 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (175.) – Joe Hivesová (AUS, 378.) 1:6, 4:6

GD Tennis Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)