Denní menu, 2.1.2018: Plíšková zaskočila Ostapenkovou, dál jde i Strýcová. Berdych naopak končí

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Českým tenistkám se v úterý dařilo. Postup si po tříhodinové bitvě zajistila Barbora Strýcová a uspěla také Kristýna Plíšková, která šokovala výhrou nad Jelenou Ostapenkovou. Úvodní duel nové sezony má za sebou také Andrea Hlaváčková, která společně se světovou jedničkou Číňankou Čchan vyhrála čtyřhru za pouhých 59 minut. Premiéra naopak zhořkla Tomáši Berdychovi, který v Dauhá nezvládl zápas s Němcem Struffem.

02:10

STRÝCOVÁ SLAVÍ ÚVODNÍ VÝHRU NOVÉ SEZONY: Barbora Strýcová má za sebou úspěšný vstup do nové sezony. V úvodním duelu pod vedením nového kouče Davida Kotyzy si na turnaji v Aucklandu poradila s Italkou Sarou Erraniovou, avšak na postup se pořádně nadřela. Nasazená trojka strávila na kurtu bezmála tři hodiny! V dramatickém utkání plných brejků zvítězila Strýcová po setech 6:4, 6:7(3) a 6:4. Strýcová tak slaví cenné úvodní vítězství v nové sezoně a postupuje do druhého kola, ve kterém narazí na Švédku Johannu Larssonovou.-– Sara Erraniová (ITA, 132.) x Barbora Strýcová (23.) 4:6, 7:6(3), 4:6

15:00

BERDYCH SEMIFINÁLE NEOBHÁJÍ, V DAUHÁ PROHRÁL SE STRUFFEM: V předešlých třech letech se Tomáš Berdych (19.) v Dauhá podíval vždy minimálně do semifinále, letos však český hráč vstup do nové sezóny nezvládl, když v Kataru padl po boji s Němcem Janem-Lennardem Struffem (53.). O osudu prvního setu rozhodl hned úvodní gem, v němž Berdych ztratil podání. Jak se později ukázalo – šlo o jediný brejk v dějství, a tak jej Struff získal poměrem 6:4.

Ve druhé sadě však Berdych zabral, připravil soupeře dvakrát o servis a povolil mu jen jediný gem. Rozuzlení tak nabídl až set číslo tři. Němec v něm šel do náskoku dvou her, Berdych ale stav 2:4 rebrejkem bleskově zlikvidoval a nakonec dovedl duel do tiebreaku. V tom už ale tahala česká jednička od začátku za kratší konec, Struff ovládl zkrácenou hru 7:4 a postoupil do osmifinále.

Více si o utkání můžete přečíst v samostatném článku. – Tomáš Berdych (19.) x Jan-Lennard Struff (GER, 53.) 4:6, 6:1, 6:7(4)

5:30

PLÍŠKOVÁ ŠOKOVALA VÝHROU NAD OSTAPENKOVOU: Výborný vstup do nové sezony má za sebou Kristýna Plíšková! Pětadvacetiletá tenistka vstoupila do turnaje v čínském Šen-čenu šokující výhrou nad Lotyškou Jelenou Ostapenkovou, kterou porazila za 80 minut po setech 6:1, 6:4. Plíšková si tak hned na prahu nové sezony připsala cenný skalp světové sedmičky!

Více si o utkání můžete přečíst v samostatném článku.Kristýna Plíšková (61.) x Jelena Ostapenková (LAT, 7.) 6:1, 6:4

Hlaváčková s Čchan na úvod vyhrály
Andrea Sestini Hlaváčková a Jüng-žan Čchan mají za sebou vítěznou společnou premiéru. Nově vzniklý pár spolu sehrál vůbec první utkání a v jeho úvodu to bylo znát. Česko-čínská dvojice v duelu proti páru Krajiceková, Kudrjavcevová prohrály první dva gemy, avšak poté začaly na kurtu dominovat. Nasazené jedničky si zajistily postup do čtvrtfinále za 59 minut po setech 6:3, 6:0!

Krejčíková se Siniakovou hladce postoupily
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postupují na turnaji v čínském Šen-čenu do čtvrtfinále čtyřhry. Český pár porazil v úterním duelu dvojici Koviničová, Rodinovová za pouhých 55 minut po setech dvakrát 6:2. Nasazené jedničky turnaje v Šen-čenu vyzvou v boji o semifinále domácí dvojici Lu, Wang.

Štefková končí v Aucklandu i ve čtyřhře
Barbora Štefková končí na turnaji v Aucklandu i ve čtyřhře. Česká tenistka se do debla přihlásila společně s Američankou Muhammadovou. Česko-americká dvojice vyzvala v prvním kole pár Erraniová, Schoofsová. Za stavu 3:4 bylo utkání přerušeno, úterní dohrávka však vyzněla lépe pro italsko-nizozemskou dvojici, která celkově za 64 minut zvítězila po setech 6:4, 6:2.

Jebavý s Veselým zahájili sezonu vítězně
Roman Jebavý a Jiří Veselý mají za sebou vítězný vstup do turnaje v indickém Puné. Aktuálně nejlepší český tenisový pár porazil v zápase prvního kola americko-moldavskou dvojici Sandgren, Albot za 65 minut po setech 6:4, 6:3.

Kolář postupuje v Bangkoku do osmifinále
Zdeněk Kolář (222.) má za sebou úspěšný vstup do nové sezony. Jednadvacetiletý tenista porazil v rámci prvního kola challengeru v thajském Bangkoku domácího Pruchyu Isara (785.), startujícího na divokou kartu, po setech 6:1, 2:6, 6:1 a postupuje do osmifinále.

Qatar Exxon Mobil Open (muži, 1 286 675 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (19.) [3] – Jan-Lennard Struff (GER, 53.) 4:6, 6:1, 6:7(4)

Tata Open Maharashtra, Puné (muži, IND, 501 345 USD, tvrdý povrch)
JEBAVÝ, VESELÝ – Albot, Sandgren (MDA/USA) 6:4, 6:3

Brisbane International presented by Suncorp (ženy, AUS, 1 000 000 USD, tvrdý povrch)
Čchan (TPE), SESTINI HLAVÁČKOVÁ [1] – Krajiceková, Kudrjavcevová (NED/RUS) 6:3, 6:0

Shenzhen Open, Šen-čen (ženy, CHN, 750 000 USD, tvrdý povrch)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (61.) – Jelena Ostapenková (LAT, 7.) [2] 6:1, 6:4

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [1] – Koviničová, Rodinovová (MNG/RUS) 6:2, 6:2

ASB Classic, Auckland (ženy, NZL, 250 000 USD, tvrdý povrch)
Sara Erraniová (ITA, 132.) [WC] – BARBORA STRÝCOVÁ (23.) [3] 4:6, 7:6(3), 4:6

Muhammadová (USA), ŠTEFKOVÁ – Eranniová, Schoofsová (ITA/NED) 4:6, 2:6