Denní menu, 12.12.2017: Martincová v Dubaji prolétla do osmifinále

- Jiří Vachtl

Během úterý zasáhnou na turnajích ITF do hry celkem tři české tenistky. Tereza Martincová vstoupila do stotisícového podniku v Dubaji duelem se Slovinkou Tamarou Zidansekovou, kterou porazila dvakrát 6:4. Dále se v úterý představila Gabriela Horáčková, která na turecké antuce hladce podlehla nasazené Ukrajince Maryně Černyšovové. Česká tenistka se měla v Antalyi představit ještě ve čtyřhře, ale s Melisou Sezerovou nakonec ze soutěže odstoupily.

Martincová se v Dubaji vrátila vítězstvím
Po téměř dvou měsících se Tereza Martincová (141.) vrátila do kolotoče turnajů a na prestižním podniku ITF v Dubaji zahájila vítězně další část přípravy směrem k nové sezoně. Na turnaji dotovaném 100 000 dolary v úvodním kole přehrála devatenáctiletou Slovinku Tamaru Zidanšekovou (148.) za 70 minut hry dvakrát 6:4. Česká tenistka sice nevstoupila do utkání zrovna nejlépe a už ve druhém gemu přišla o podání, od té doby však servírovala výtečně a už to byla pouze ona, komu se dařilo prorážet podání soupeřky.

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (ženy, UAE, 100 000 USD + H, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (141.) – Tamara Zidanseková (SLO, 148.) 6:4, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Maryna Černyšovová [8] (UKR, 496.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (728.) 6:2, 6:1

HORÁČKOVÁ, Sezerová (TUR) – Eklundová (FIN), Lechemiaová (FRA) - Horáčková, Sezerová odstoupily ze soutěže

Friuli Venezia Giulia Tennis Cup, Cordenons (ženy, ITA, 15 000 USD, antuka – hala)
ANETA KLADIVOVÁ (767.) – Stefania Rubiniová [2] (ITA, 344.) 2:6, 2:6