Denní menu, 4.12.2017: Bartoň vyřadil kvalifikační jedničku, Kubáňová slaví postup do hlavní soutěže

S novým týdnem opět přicházejí i nové turnaje, byť se jejich porce s blížícím se koncem roku neustále zeštíhluje. V pondělí se představili čeští tenisté pouze na dvou místech. Jedním z nich byl Jablonec, kde se rozběhl poslední z domácích turnajů ITF. Přes úvodní kolo kvalifikace se dokázalo dostat pět českých tenistek. V egyptské Káhíře se dařilo Dominiku Bartoňovi, který vyřadil kvalifikační jedničku a zajistil si postup do hlavní soutěže. Finálové kolo kvalifikace zvládla také šestnáctiletá Karolína Kubáňová.

Bartoň vyřadil kvalifikační jedničku
Dominik Bartoň se vydal v závěru letošního roku na turnaj do Káhiry. Devatenáctiletý tenista zvládl i svůj třetí zápas na egyptské půdě a poprvé v této sezoně postoupil do hlavní soutěže. Bartoň porazil v pondělním duelu kvalifikační jedničku Ukrajince Kolisnyka (644.) po setech 2:6, 7:5 a 6:3 a slaví postup do hlavní soutěže.

Kubáňová postoupila do hlavní soutěže
Šestnáctiletá Karolína Kubáňová absolvuje v tomto týdnu již šestý turnaj v Egyptě v řadě. Nadějná tenistka v minulém týdnu vylepšila v Káhíře své kariérní maximum, když postoupila do čtvrtfinále. V tomto týdnu dokázala Kubáňová opět projít přes zrádnou kvalifikaci, když v pondělním finále kvalifikace porazila Britku Williamovou (1094.) po setech 3:6, 6:3 a 6:4 a postupuje do hlavní soutěže.

Jablonec Open 2017 (ženy, CZE, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
DAGMAR DUDLÁKOVÁ (-) – KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) 3:6, 0:6
HANA PEKTOROVÁ (-) – DENISA POSPÍŠILOVÁ (-) 4:6, 6:1, 1:6
MARKÉTA PETRUŽELOVÁ (-) – Magdalena Zajdová (POL, -) 6:3, 1:6, 5:7
PETRA SEDLÁČKOVÁ (-) – PETRA KUČEROVÁ (-) 6:0, 7:5
SONJA KŘTĚNOVÁ (-) – ADÉLA DORREOVÁ (-) 3:6, 5:7
Marina Kolbová (UKR, -) – VANESA NIKOLOVOVÁ (-) 4:6, 1:6

Více se turnaji v Jablonci věnujeme v samostatném článku.