Denní menu, 28.11.2017: Miklová končí v JAR v prvním kole, v Milovicích a Praze vyvrcholila kvalifikace

- Petr Sumbal

Barbora Miklová vstoupila v úterý v daleké Jihoafrické republice do turnaje s dotací patnácti tisíc amerických dolarů. Devatenáctiletá tenistka však na úvod nestačila na o dva roky mladší Švýcarku Kungovou, které podlehla ve dvou setech. V Milovicích vyvrcholila kvalifikace, ze které postupují do hlavní soutěže tři české tenistky. Druhé kvalifikační kolo mají za sebou také tenisté v Praze, kde se z postupu radují rovněž tři čeští tenisté.

10:00

TŘI ČEŠKY POSTUPUJÍ V MILOVICÍCH DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Druhým dnem pokračoval halový ženský turnaj v Milovicích. V úterý bylo na programu závěrečné kvalifikační kolo, do kterého zasáhlo osm českých tenistek. Místenku do hlavní soutěže si vybojovala pouze trojice z nich. Zkušená Kateřina Vaňková nezaváhala ani ve svém druhém představení na tomto turnaji a po výhře nad Slovenkou Šenkárovou si zajistila postup do hlavní soutěže. Své úterní duely zvládly také Veronika Vlkovská a Dagmar Dudláková. V místě dění máme svého redaktora, který pro vás natočil ohlasy českých tenistek po druhém kvalifikačním kole.

Podrobněji se turnaji v Milovicích věnujeme v samostatném článku

10:00

MIKLOVÁ SI V JAR PŘIPSALA TŘETÍ PORÁŽKU V ŘADĚ: Barbora Miklová se v posledních týdnech účastnila turnajů v tenisově exotických destinacích. Zahrála si třeba v Libanonu nebo na Srí Lance a momentálně zakotvila na africkém kontinentu, konrkétně v Jihoafriké republice. V městu Stellenbosch vstoupila devatenáctiletá tenistka do turnaje dvouhry, avšak připsala si třetí porážku v řadě. Miklová nestačila na o dva roky mladší Švýcarku Leonie Kungovou, které podlehla ve dvou setech. Česká tenistka v JAR ještě zůstává, neboť je přihlášena do čtyřhry společně s Polkou Jastrzebskou. – Leonie Kungová (SUI, 546.) x Barbora Miklová (896.) 6:2, 7:6(1)

10:00

TROJICE ČECHŮ VYBOJOVALA POSTUP DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: V Praze v úterý vyvrcholila dvoukolová kvalifikace halového turnaje Futures. V akci se představilo hned pět českých tenistů, ze kterých byli tři úspěšní a zajistili si postup do hlavní soutěže. Tahákem úterního programu byl ryze český souboj mezi Matějem Vocelem a Lukášem Vejvarou. Prvně jmenovaný udolal svého krajana ve dvou setech a zajistil si místenku v hlavní soutěži. Z vítězství se radovali také Marek Řeháček a Petr Hájek. Naopak Alessandro Ricci musel své utkání z důvodu nemoci skrečovat. V místě dění jsme i v úterý měli svého redaktora, který pro vás získal ohlasy českých tenistů.