Denní menu, 26.11.2017: Nejedlý získal první titul od roku 2015

Český tenista Pavel Nejedlý se v turecké Antalyi nachází v parádní formě a potvrdil to i v nedělním finále, ve kterém otočil zápas s nejvýše nasazeným Bulharem Lazovem. Nejedlý, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, navíc slaví premiérový double, když už v sobotu získal titul ve čtyřhře.

08:30

NEJEDLÝ VYBOJOVAL V TURECKU TITUL: Český tenista Pavel Nejedlý vybojoval v turecké Antalyi svůj první titul od roku 2015, kdy triumfoval na turnaji ITF v Bosně. Úspěšný kvalifikant nenašel přemožitele ani v kvalifikaci, ani v hlavní soutěži, a ve finále otočil zápas proti nejvýše nasazenému Alexanderovi Lazovi z Bulharska, jehož porazil 3:6, 6:2, 6:4. Nejedlý po prohraném prvním setu přebral otěže zápasu a suverénním výkonem v dalších dvou setech zastínil favorita utkání. Ve třetím setu sice čelil dvěma brejkbolům, ale oba odvrátil a došel si pro vítězství.

Český tenista tak po sobotním triumfu ve čtyřhře zkompletoval poprvé v kariéře double. - Pavel Nejedlý (1120.) x Alexander Lazov (BUL, 359.) 3:6, 6:2, 6:4

13:30

FRANCIE UDOLALA BELGII AŽ V PĚTI DUELECH: Francouzští tenisté si v roce 2017 podmanili Davisův pohár, když ve finále porazili Belgii 3:2 na zápasy. V závěrečném utkání si Lucas Pouille jednoznačně poradil se Steve Darcisem, kterého porazil 6:3, 6:1, 6:0. Francie se Davis Cupu dočkala poprvé od roku 2001 a celkově podesáté v historii.

Více se Davisově poháru věnujeme v samostatném článku.

10:00

KOTOV SI ODVÁŽÍ TITUL Z VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ: Finálové střetnutí ve Valašském Meziříčí se muselo obejít bez české účasti a titul si nakonec odváží Rus Pavel Kotov. Pátý nasazený ve finále porazil francouzského kvalifikanta a přemožitele Marka Gengela ze semifinále Dana Addeda, kterého přehrál za 71 minut 6:0, 7:5. Devatenáctiletý Kotov vybojoval svůj třetí titul v této sezoně. – Dan Added (FRA, 1090.) x Pavel Kotov (RUS, 528.) 0:6, 5:7

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F44, 15 000 USD, antuka)
PAVEL NEJEDLÝ (1120.) – Alexander Lazov (BUL, 359.) 3:6, 6:2, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F45, 15 000 USD, antuka)