Futures Valašské Meziříčí: Gengel do finále dvouhry nepostoupil. Duda slaví deblový titul

Jedenáctý český turnaj futures se chýlí ke svému konci a sobotní program přinese semifinálové zápasy dvouhry a souboj o titul ve čtyřhře. V hlavní soutěži singlu skončil i poslední domácí zástupce Marek Gengel, který nestačil na francouzského kvalifikanta Addeda. Odpoledne se Gengel představil ještě ve finále čtyřhry po boku Matěje Vocela, se kterým ale nestačili na česko-francouzský pár Filipa Dudu a Yanaise Laurenta.

Gengel se do finále nepodívá, prohrál s francouzským kvalifikantem
Poslední domácí zástupce ve dvouhře ve Valašském Meziříčí se do souboje o titul neprobojoval. Marek Gengel nestačil za hodinu a půl v semifinále na francouzského kvalifikanta Dana Addeda, s nímž prohrál 6:4, 3:6, 2:6. Český tenista sice zvládl první set lépe, ale poté, co proměnil svůj první a zároveň poslední brejkbol v utkání, se mu na returnu přestalo dařit. A dařit se mu přestalo i na servisu, když ve druhém a třetím setu shodně přišel dvakrát o podání.

Gengel neuspěl ani ve čtyřhře, titul slaví Duda
Po porážce ve dvouhře se Marek Gengel představil ještě ve finále čtyřhry. Do duelu o titul naskočil po boku Matěje Vocela. Soupeři domácí dvojice byl česko-francouzský pár Filip Duda a Yanais Laurent, kteří nakonec i finálový zápas vyhráli 6:4, 7:5.

V utkání navíc Duda s Laurentem nečelili ani jednomu brejkbolu a finálový zápas vyhráli po kvalitním výkonu na servisu i returnu. Na příjmu si vypracovali hned devět brejkbolů, ze kterých dva využili.

Pavel Kotov (RUS, 528.) – Yanais Laurent (FRA, 670.) 6:3, 6:3
Dan Added (FRA, 1090.) – MAREK GENGEL (648.) 4:6, 6:3, 6:2

DUDA, Laurent (FRA) – GENGEL, VOCEL 6:4, 7:5

Turnaj ve Valašském Meziříčí den po dni:

24.11.
Futures Valašské Meziříčí: Gengel nedal šanci Lootsmovi, zbylí Češi ve dvouhře končí

23.11.
Futures Valašské Meziříčí: Černý den pro Michneva, turnajová jednička vypadla v singlu i deblu

22.11.
Futures Valašské Meziříčí: Michnev na úvod nezaváhal, postupuje i dalších šest Čechů

21.11.
Futures Valašské Meziříčí: Krstev, Vocel a Vrbenský postupují, Duda padl po velkém boji

20.11.
Futures Valašské Meziříčí: Hájek, Krstev a Ricci vybojovali postup, Bolardt skrečoval