Futures Valašské Meziříčí: Černý den pro Michneva, turnajová jednička vypadla v singlu i deblu

Pátým hracím dnem pokračoval ve Valašském Meziříčí další halový podnik na českém území, na programu byly zápasy druhého kola a čtvrtfinále čtyřhry. Turnajová jednička Petr Michnev překvapivě nestačil na francouzského kvalifikanta Addeda, aby následně vypadl jakožto člen nejvýše nasazeného dua i ze čtyřhry. Postup do čtvrtfinále si zajistili Marek Gengel s Michaelem Vrbenským, které následně napodobili i David Poljak a Dominik Kellovský.

Michnev podlehl kvalifikantovi
Petr Michnev (358.) se loučí s turnajem ve Valašském Meziříčí již ve druhém kole. Nasazená jednička nestačila ve čtvrtečním zápase na francouzského kvalifikanta Dana Addeda (1090.), kterému Michnev podlehl po setech 6:7(3), 6:3, 6:7(2). Český tenista sice dokázal ve třetím setu za stavu 4:5 odvrátit dva mečboly, avšak v závěrečném tiebreaku byl úspěšnější soupeř.

Gengel postupuje přes Nouzu
Prvním čtvrtfinalistou halového turnaje ve Valašském Meziříčí se stal Marek Gengel (648.) Dvaadvacetiletý tenista si ve čtvrtečním zápase druhého kola dokázal poradit s o tři roky mladším Petrem Nouzou (811.), kterého porazil za 58 minut po setech 6:3 a 6:4.

Vrbenský vyřadil Vocela
Dalším českým tenistou, který si zajistil postup do čtvrtfinále halového turnaje ve Valašském Meziříčí, se stal Michael Vrbenský (1061.). Teprve sedmnáctiletý tenista si ve čtvrtečním duelu druhého kola dokázal poradit v ryze českém souboji s Matějem Vocelem (894.), kterého porazil za hodinu a půl po setech 6:3, 7:6(4).

Krstev končí ve druhém kole
Do čtvrtfinále halového turnaje ve Valašském Meziříčí se bohužel nepodívá Ondřej Krstev (1121.). Dvacetiletý český tenista svedl ve čtvrtečním duelu třísetovou bitvu s Francouzem Yanaisem Laurentem (670.), kterému podlehl po setech 6:3, 3:6, 4:6.

Kellovský přehrál nasazeného Kaleničenka
Dominik Kellovský (798.) postoupil na turnaji ve Valašském Meziříčí do čtvrtfinále. Český hráč si ve čtvrtečním utkání poradil ve dvou setech se sedmým nasazeným Ukrajincem Danylem Kaleničenkem (544.), když si k výhře dopomohl i devíti esy. První sadu bral český hráč až skrze zkrácenou hru, kterou vyhrál 7:4, ve druhém setu se pak za stavu 4:3 zmocnil rozhodujícího brejku, aby duel následně dopodával do zdárného konce.

Poljak otočil bitvu s Kopřivou
David Poljak (689.) otočil ve Valašském Meziříčí po prohraném prvním setu souboj s nasazenou trojkou Vítem Kopřivou (505.). V úvodní sadě si oba tenisté drželi až do stavu 5:5 podání, poté ale Poljak zaváhal a prohrál set 5:7. Jediný brejk rozhodl i o osudu druhého dějství, tentokrát se o něj však ve čtvrté hře zasloužil Poljak. Ostravský tenista tak vyhrál set 6:3 a rozhodnout tak musela sada číslo tři. V té si Poljak vypracoval náskok 5:1, Kopřiva následně třemi gemy v řadě ještě vyvinul na krajana tlak, desátý gem ale Poljak na servisu zvládl a zvítězil tak 6:4.

Hájek proti Lootsmovi nepřekvapil
Petr Hájek (1008.) na domácím turnaji ve Valašském Meziříčí dohrál. Dvacetiletý Čech, který se do hlavní soutěže dostal skrze kvalifikaci, neztratil na Valašsku za tři soutěžní utkání ani set, ve čtvrtek však narazil na holandského favorita Nielse Lootsmu (568.). V první sedě vedl Hájek nad turnajovou šestkou už 5:3, poté ale smolně prohrál čtyři gemy v řadě. Druhý set už následně patřil od počátku Lootsmovi, který si po výsledku 7:5 a 6:3 zajistil očekávaný postup mezi osm nejlepších.