Futures Říčany: Jaloviec pokračuje v cestě za třetím titulem, postupují i další tři Češi

Čtvrtým hracím dnem pokračoval v Říčanech další turnaj kategorie futures na českém území. Postup do čtvrtfinále si zajistila nasazená jednička Marek Jaloviec, ale i další tři Češi – Marek Gengel, Michal Konečný a Petr Nouza. Další domácí borci se radovali ve čtyřhře.

Konečný vyřadil Langmajera
Prvním českým tenistou, který si zajistil postup do čtvrtfinále halového turnaje v Říčanech, se stal Michal Konečný (422.). Nasazená čtyřka si v dopoledním duelu poradila s talentovaným Dominikem Langmajerem, kterého porazila za 81 minut po setech 6:3, 6:4. Konečný se na turnaji ITF probojovala mezi osmičku nejlepších již podvanácté v této sezoně.

Vocel nestačil na Lootsmu
Do čtvrtfinále říčanského halového turnaje se naopak neprobojoval Matěj Vocel (935.), který končí ve druhém kole. Dvacetiletý český tenistka nestačil v dopoledním zápase na favorizovaného Nizozemce Nielse Lootsmu (540.), kterému podlehl za hodinu a půl hry po seteh 3:6, 4:6.

Gengel otočil duel proti Poljakovi
Dalším českým tenistou, který si na halovém turnaji v Říčanech zajistil postup do čtvrtfinále, je Marek Gengel (651.). Dvaadvacetiletý tenista zvládl čtvrteční dramatický duel s Davidem Poljakem (694.), kterého porazil po setech 5:7, 6:3, 6:2. Pro Gengela je to teprve čtvrtá čtvrtfinálová účast na turnajích ITF v této sezoně.

Nouza zaskočil pátého nasazeného
Třetím českým hráčem, který postoupil do čtvrtfinále halového turnaje v Říčanech, se stal Petr Nouza (854.). Osmnáctiletý tenista zaskočil ve čtvrtečním zápase druhého kola pátého nasazeného Rakušana Pascala Brunnera (480.), kterého porazil za 54 minut hladce po setech 6:2, 6:1.

Vrbenský nestačil na Ejupovice
Před branami čtvrtfinále naopak končí talentovaný Michael Vrbenský (1067.). Teprve sedmnáctiletý tenista se zdárně prodral přes kvalifikaci i první kolo, avšak v osmifinálovém duelu další výhru nepřidal. Vrbenský nestačil na turnajovou sedmičku Němce Elmara Ejupovice (507.), kterému podlehl po setech dvakrát 2:6.

Jaloviec postupuje do čtvrtfinále
Postup do čtvrtfinále vybojoval na halovém turnaji v Říčanech také Marek Jaloviec (268.). Nasazená jednička si poradila ve čtvrtečním duelu druhého kola s německým kvalifikantem Peterem Hellerem (955.), kterého porazila po setech dvakrát 6:4. Jaloviec tak pokračuje v cestě za třetím titulem v řadě!

15.11.
Futures Říčany: Jaloviec zahájil vítězně hon na třetí titul v řadě, Michnev nečekaně končí

13.11.
Futures Říčany: Do finále kvalifikace prošla sedmička Čechů

14.11.
Futures Říčany: Paroulek s Vocelem vybojovali hlavní soutěž, postupuje také Vrbenský