Futures Milovice: Úspěšný český den! Šátral a dalších pět Čechů vybojovalo postup do čtvrtfinále

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Halový podnik v Milovicích s dotací 15 tisíc amerických dolarů pozná ve čtvrtek své čtvrtfinalisty. Těmi se stali i největší favorité – kvarteto nasazených hráčů ve složení Marek Jaloviec, Petr Michnev, Jan Šátral a Michal Konečný. Vocel vyhrál české "derby" s Řeháčkem, Nouza poté zaskočil nizozemského favorita Lootsmu.

Šátral deklasoval Osmakcice
Jen jediný gem ztratil v osmifinálovém utkání na turnaji v Milovicích Jan Šátral (373.). Český hráč uštědřil svému švýcarskému protivníkovi Marku Osmakcicovi (1476.) kanára, ve druhé sadě pak vedl už 5:0, když se soupeř zmohl na čestný úspěch. Na víc to ale v podání Osmakcice nestačilo. Šátral se tak stal v Milovicích prvním čtvrtfinalistou.

Postupuje i Michnev
Také další český favorit jde v Milovicích dále. Nasazená dvojka Petr Michnev (354.) neměl s devatenáctiletým Italem Giovannim Foniem (876.) slitování, když mu za celé utkání nenabídl na příjmu jediný brejkbol a zvítězil po 51 minutách hry 6:1, 6:3.

Vocel přehrál kvalifikanta Řeháčka
Roli favorita splnil v Milovicích rovněž Matěj Vocel (986.), jenž si ve dvou setech poradil s Markem Řeháčkem (1322.), úspěšným kvalifikantem. Dvacetiletý Vocel nad o rok starším krajanem zvítězil 6:2 a 6:4. Oba borci se ve čtvrtek trápili na podání. Vocel ztratil servis ve čtyřech případech, Řeháček pak dokonce sedmkrát.

Konečný se Smolou nezaváhal
Turnajem v Milovicích kráčí dále i nasazená čtyřka Michal Konečný (407.), který si ve čtvrtek poradil s Polákem Maciejem Smolou (788.). Premiérový brejk získal v první sadě Smola, který šel do vedení 3:2, Čech ale rychle reagoval a čtyřmi hrami sadu otočil ve svůj prospěch. V té druhé pak soupeři povolil už jen dva gemy a postoupil tak do čtvrtfinále.

Jaloviec se protrápil k vítězství
Nejvýše nasazený hráč turnaje v Milovicích Marek Jaloviec (283.) postoupil do čtvrtfinále, na vítězství proti německému kvalifikantovi Johannu Willemsovi (1142.) se však pořádně nadřel. První set vyhrál český hráč 6:4, ve druhém ale Němec zpřesnil hru a po výsledku 3:6 dovedl duel do rozhodujícího dějství. V tom se Willems zmocnil za stavu 1:1 prvního brejku, Jaloviec ale dokázal bleskově reagovat. Za stavu 5:4 pak český hráč využil při podání soupeře hned první mečbol, k čemuž mu Němec dopomohl dvojchybou.

Nouza zvládl tiebreakové drama
Těžké utkání má za sebou v Milovicích devatenáctiletý Petr Nouza (872.), který se utkal s pátým nasazeným Holanďanem Nielsem Lootsmou (477.). S favoritem prohrál český tenista první set 2:6, poté se ale nadechl k obratu. Ve druhém setu vedl 3:1, ve třetím dokonce 5:2, přesto si Nouza situaci zkomplikoval a v obou případech musel nakonec absolvovat tiebreak. Zkrácené hry ale zvládl na výbornou a zahraje si na domácím halovém podniku o semifinále.