Denní menu, 6.11.2017: Bouzková přehrála Rusovou, Šafránek znovu prohrál s Ignatikem

Po třech týdnech se na soutěžních kurtech objevuje Marie Bouzková, která v thajském Hua Hinu rozehrála ženský challenger. V úvodním kole otočila Češka zápas s Holanďankou Rusovou, proti níž odvracela i tři mečboly. Václav Šafránek se rozloučil s hlavní soutěži v Bratislavě, když v úvodním kole prohrál s neoblíbeným soupeřem Uladzimirem Ignatikem 7:9 v rozhodujícím tiebreaku V Milovicích začal další turnaj kategorie futures na českém území.

10:00

V MILOVICÍCH STARTUJE DALŠÍ DOMÁCÍ TURNAJ: Hned patnáctka českých hráčů rozehrála kvalifikaci dalšího ze série podzimních domácích turnajů kategorie futures, tentokrát v Milovicích. Do finálového kvalifikačního kola dokázalo projít hned osm domácích hráčů, kteří si v úterý zahrají o místo v hlavní soutěži.

Turnaj v Milovicích sledujeme podrobně v samostatném článku.

09:00

BOUZKOVÁ ODVRÁTILA MEČBOLY S RUSOVOU: Vítězně vstoupila do turnaje WTA v Hua Hinu Marie Bouzková (179.), zápas proti Holanďance Arantxe Rusové (157.) však musela otáčet. Po prohraném prvním setu musel v tom druhém rozhodovat až tiebreak. V tom měla soupeřka tři mečboly, ty ale Bouzková přečkala, aby nakonec svým sedmým proměněným setbolem dovedla dějství do rozhodující sady. V té Rusovou připravila hned čtyřikrát o podání, zatímco sama o něj přišla ve dvou případech, a nakonec tak Češka vyhrála 4:6, 7:6(10) a 6:3. – MARIE BOUZKOVÁ (179.) – Arantxa Rusová (NED, 157.) 4:6, 7:6(10), 6:3

13:30

ŠAFRÁNEK OPĚT PROHRÁL S IGNATIKEM: V prvním kole challengeru v Bratislavě skončila pouť Václava Šafránka na slovenském turnaji ve dvouhře. Český tenista narazil už popáté v kariéře na Bělorusa Uladzimira Ignatika a i tentokrát s ním prohrál. Šafránek sice bojovat o vítězství do poslední chvíle, když se ve třetím setu dostal i ze stavu 3:5, ale ani čtyři odvrácené mečboly nakonec nestačily. Český hráč sám neproměnil dva mečboly a prohrál 2:6, 6:1, 6:7(7). – Uladzimir Ignatik (BLR, 174.) – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (191.) 6:2, 1:6, 7:6(7)

Mertl v Bratislavě dohrál
Jan Mertl (464.) si hlavní soutěž bratislavského challengeru nezahraje. Pětatřicetiletý Čech nestačil ve finále kvalifikace na Brita Toma Farquharsona (501.), s nímž prohrál 6:7(4) a 3:6. Mertlovi nepomohlo k postupu ani patnáct es.

Žovincová otočila zápas v Ortisei
Vendula Žovincová (693.) postoupila na halovém podniku v italském Ortisei do osmifinále. Česká hráčka prohrála v souboji s Ruskou Fominovou (567.) první set v tiebreaku 4:7, ve zbylém průběhu utkání ale na kurtu dominovala. Dvacetiletá tenistka z Prahy zvítězila 6:7(4), 6:2 a 6:1.

WTA EA Hua Hin Championship 2017 (ženy, THA, 125 000 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (179.) – Arantxa Rusová (NED, 157.) 4:6, 7:6(10), 6:3