Denní menu, 5.11.2017: Jebavý vybojoval titul v Eckentalu. Mertl postoupil do finále kvalifikace

Český deblista Roman Jebavý navázal v německém Eckentalu na skvělé letošní výkony a životní sezonu okořenil ziskem už šestého titulu v tomto ročníku. Tentokrát se radoval po boku Nizozemce Sandera Arendse. V Bratislavě se dařilo také Janu Mertlovi, který postoupil na místním challengeru do finále kvalifikace.

10:30

JALOVIEC OVLÁDL TURNAJ V OPAVĚ, VE FINÁLE ZDOLAL MICHNEVA: Nejvýše nasazený tenista opavského futuru, Marek Jaloviec, dokázal na českém halovém turnaji potvrdit roli mírného favorita a slaví zisk druhého letošního titulu. Ve finále si poradil s turnajovou dvojkou Petrem Michnevem, kterého porazil 4:6, 7:5, 6:3.

Více se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

12:00

JEBAVÝ ZÍSKAL ŠESTÝ LETOŠNÍ TITUL: Český deblista Roman Jebavý získal v německém Eckentalu už šestý titul v této sezoně! Společně se Sanderem Arendsem z Nizozemska dokázali na turnaji Challenger Tour za pouhých 57 minut hry porazit britské nasazené jedničky Kena a Neala Skupskiovi 6:2, 6:4. Jebavý v této sezoně už zvítězil na turnajích ATP v Istanbulu a Petrohradu a posbíral titulu na challengerech v Cherbourgu, Heilbronnu a Cordenonsu. – Arends (NED), Jebavý x K. Skupski, N. Skupski (GBR) 6:2, 6:4

14:00

MERTL POSTUPUJE V BRATISLAVĚ DO FINÁLE KVALIFIKACE: Jan Mertl slaví na challengeru v Bratislavě již druhé vítězství v kvalifikaci. Zkušený český tenista se vrátil do turnajového kolotoče po bezmála měsíci a v hlavním městě Slovenska zatím nepoznal hořkost porážky. Kvalifikační osmička si v nedělním duelu poradila s teprve sedmnáctiletým Samuelem Puškárem, kterého porazila za 63 minut po setech 6:4, 6:3 a slaví postup do pondělního finále kvalifikace. V boji o účast v hlavní soutěži vyzve Mertl Chorvata Ante Paviče. – Jan Mertl (410.) x Samuel Puškár (SVK, -) 6:4, 6:3

Bauer Watertechnology Cup Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Arends (NED), JEBAVÝ – K. Skupski, N. Skupski (GBR) 6:2, 6:4

Peugeot Slovak Open 2017, Bratislava (muži, SVK, 106 000 EUR, tvrdý povrch – hala)