Denní menu, 3.11.2017: Strýcová se rozloučila vítězně, Jebavý postoupil do finále

Barbora Strýcová má za sebou v čínském Ču-chaji poslední utkání sezóny. Češce za stavu 5:0 v úvodním setu skrečovala Američanka Stephensová. Roman Jebavý v německém Eckentalu vvybojoval postup do finále čtyřhry. V Opavě pokračoval čtvrtfinálovými souboji domácí turnaj kategorie futures.

10:00

TURNAJ V OPAVĚ POMALU FINIŠUJE: Turnaj v Opavě se přehoupl do své druhé poloviny, v pátek měl na programu už čtvrtfinále. V tom došlo mimo jiné na zajímavý souboj bývalého reprezentanta Jana Šátrala s Patrikem Riklem, který před utkáním táhl sérii sedmi vítězství v řadě. Dramatickou koncovku zvládl lépe Šátral, který vyhrál v tiebreaku třetího setu 12:10! Ještě větší drama přinesla bitva mezi prvním nasazeným Markem Jaloviecem a Matějem Vocelem. V ní favorizovaný Jaloviec udolal svého soupeře v rozhodujícím tiebreaku 14:12. Do semifinále postoupil také Petr Michnev.

Více se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

12:00

STRÝCOVÁ SE ROZLOUČILA VÍTĚZNĚ: Barbora Strýcová (23.) zakončila letošní sezónu vítězně. V rámci posledního duelu Kaméliové skupiny na turnaji WTA Elite Trophy v Ču-chaji vedla Češka v úvodní sadě 5:0, když jí vítězka posledního US Open Sloane Stephensová (13.) utkání vzdala. Strýcová tak skončila ve skupině druhá za postupující Lotyškou Sevastovovou (15.) a sezóna pro ni končí, Američanku Stephensovou čeká ještě příští týden finále Fed Cupu proti Bělorusku. – Sloane Stephensová (USA, 13.) – BARBORA STRÝCOVÁ (23.) 0:5 skreč Stephensová

15:00

JEBAVÝ SI V ECKENTALU ZAHRAJE DEBLOVÉ FINÁLE: Roman Jebavý s Nizozemcem Sanderem Arendsem vybojovali v německém Eckentalu postup do finále. V semifinále porazili 7:5, 6:4 belgicko-ruský pár Rubena Bemelmanse s Denysem Molčanovem. Druzí nasazení Jebavý s Arendsem měli utkání pevně pod kontrolou a po zisku první sady v té druhé vedli už 5:1. Následně si sice mírně zkomplikovali situaci a poprvé v utkání prohráli své podání, ale v desátém gemu duel doservírovali. – Bemelmans (BEL), Molčanov (UKR) – Arends (NED), JEBAVÝ 5:7, 4:6

Pospíšil potrápil Lokoliho
Jaroslav Pospíšil (718.) má za sebou v řeckém Heraklionu čtvrtfinále. V tom potrápil třetího nasazeného Francouze Laurenta Lokoliho (451.), vítězství proti favoritovi ale neurval. První set vyhrál Pospíšil 6:2, v tom druhém prohrával už 1:4, dokázal si ale vynutit tiebreak. V tom si vedl lépe soupeř, který povolil českému hráči čtyři uhrané míče. Třetí sada už pak patřila Francouzovi, který ji ovládl poměrem 6:2.

Kellovský si v Heraklionu zahraje deblové finále
Dominik Kellovský si na patnáctitisícovém turnaji v Heraklionu zahraje o deblový titul. Český hráč v pátek postoupil po boku Belgičana Gigounona do finále, když oba jmenovaní zdolali francouzský pár Lescure, Roumane snadno 6:3 a 6:1.

Horáčková ve dvouhře neuspěla
Gabriela Horáčková (754.) si singlové čtvrtfinále na podniku v turecké Antalyi nezahraje. Sedmá nasazená Češka dnes podlehla turnajové trojce Julii Stamatovové (634.) z Bulharska 2:6 a 6:7(8). Odpoledne se Horáčková představí ještě v semifinále čtyřhry, v níž startuje po boku domácí Anilové.

Laboutková v Řecku dohrála
Pouť kvalifikantky Anety Laboutkové (-) na turnaji v řeckém Heraklionu skončila ve čtvrtfinále. V tom sedmnáctiletá Češka podlehla šesté nasazené Federice Bilardové (641.) z Itálie 4:6 a 5:7. Ve druhém dějství Laboutková otočila stav z 0:2 na 4:2, koncovku ale nezvládla.

Šafránek ztratil dobře rozehraný zápas
Václav Šafránek si semifinále na turnaji v Irakliu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila nasazená jednička na osmého nasazeného Španěla Andrese Artuneda Martinavarra (571.), který Šafránka porazil 3:6, 7:6(1), 6:4. Český tenista navíc neuhájil vedení 4:1, ke kterému se v rozhodujícím setu propracoval a prohrál pět gemů v řadě.

Malečková si semifinále v Nantes nezahraje
Jesika Malečková (271.) do semifinále ve francouzském Nantes nepostoupila. Ve čtvrtfinále nestačila na favorizovanou Richel Hogenkampovou (110.), se kterou prohrála 3:6, 3:6.

WTA Elite Trophy, Ču-chaj (ženy, CHN, tvrdý povrch)
Kaméliová skupina
Sloane Stephensová (USA, 13.) – BARBORA STRÝCOVÁ (23.) 0:5 skreč Stephensová

Challenger tour

Bauer Watertechnology Cup Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Bemelmans (BEL), Molčanov (UKR) – Arends (NED), JEBAVÝ 5:7, 4:6

Opava (muži, CZE F8, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JAN ŠÁTRAL (376.) – PATRIK RIKL (1602.) 4:6, 6:4, 7:6(10)
MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) – PETR MICHNEV (342.) 3:6, 3:6
MAREK JALOVIEC (280.) – MATĚJ VOCEL (989.) 3:6, 6:1, 7:6(12)

Lootsma (NED), POLJAK – JALOVIEC, MICHNEV 2:6, 7:5, 7:10

ENGIE OPEN NANTES ATLANTIQUE (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JESIKA MALEČKOVÁ (271.) – Richel Hogenkampová (NED, 110.) 3:6, 3:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (muži, GRE F7, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAROSLAV POSPÍŠIL (718.) – Laurent Lokoli (451.) 6:2, 6:7(4), 2:6
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (197.) – Andres Artunedo Martinavarr (ESP, 571.) 6:3, 6:7(1), 4:6

Lescure, Roumane (oba FRA) – Gigounon (BEL), KELLOVSKÝ 3:6, 1:6

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Julia Stamatovová (BUL, 634.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (754.) 6:2, 7:6(8)

Alvesová (BRA), Jevtimovová (BUL) – Anilová (TUR), HORÁČKOVÁ 6:3, 4:6, 8:10

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
ANETA LABOUTKOVÁ (-) – Federica Bilardová (ITA, 641.) 4:6, 5:7