Denní menu, 1.11.2017: Jebavý vybojoval postup do semifinále, Muchová skrečovala

Hned 26 českých tenistů se představí v průběhu dnešního dne na challengerech a turnajích futures. Roman Jebavý v německém Eckentalu dokázal vybojovat postup do semifinále čtyřhry. Karolína Muchová ve francouzském Nantes skrečovala utkání druhého kola.

10:00

V OPAVĚ ZAČALA HLAVNÍ SOUTĚŽ, DO OSMIFINÁLE PROŠLO 11 ČECHŮ: Ve středu odstartovala na halovém turnaji v Opavě hlavní soutěž, ve které se představí hned šestnáct českých tenistů. Postup do druhého kola vybojovali i žebříčkově nejvýše postavení hráči Marek Jaloviec, Petr Michnev a Jan Šátral, který navázal na úspěšně zvládnutou kvalifikaci. Kromě již zmíněných třech českých tenistů se do osmifinále prokousalo i dalších 8 domácích zástupců. V místě dění máme i dnes své redaktory, a tak se můžeze těšit na pozápasové ohlasy českých tenistů.

Turnaji v Opave se podrobně věnujeme v samostatném článku.

17:00

JEBAVÝ JE V ECKENTALU V SEMIFINÁLE: Roman Jebavý rozehrál ve úterý na halovém turnaji v německém Eckentalu pavouka čtyřhry. Česká deblová jednička spojila pro turnaj síly s Holanďanem Sanderem Arendsem a jejich společná premiéra byla vítězná. Česko-nizozemský pár si o den později zajistil již postup do semifinále, když ve středu porazili domácí pár Browna s Martererem 6:3, 7:6(3). Druzí nasazení v utkání neztratili ani jednou podání. – Brown, Marterer (oba GER) – Arends (NED), JEBAVÝ 3:6, 6:7(4)

15:00

MUCHOVÁ V NANTES SKREČOVALA: Karolína Muchová se po neúspěšné kvalifikaci na turnaji v Poitiers přesunula na podnik do Nantes, kde byla přímo nasazená do hlavní soutěže. První krok zvládla, když v úvodním kole porazila Němku Friedsamovou, bývalou 45. hráčku světového žebříčku. Ve druhém kole však v utkání s Lotyškou Dianou Marcinkevicovou za stavu 4:6, 1:4 duel skrečovala a do čtvrtfinále se tak nepodívá. Navíc jí stav nedovolil nastoupit ani k utkání čtvrtfinále čtyřhry.  – KAROLÍNA MUCHOVÁ (269.) x Diana Marcinkevicová (LAT, 288.) 4:6, 1:4 skreč Muchová

Zarycká postupuje ve Španělsku do čtvrtfinále
I svůj druhý duel zvládla vítězně Anastasia Zarycká (309.) na turnaji ve španělském Sant Cugatu. Devatenáctiletá tenistka si ve středečním duelu druhého kola poradila s japonskou kvalifikantkou Misou Egučiovou (479.), kterou porazila po setech 7:5, 6:4. Ve čtvrtfinále narazí Zarycká na Polku Martu Lesniakovou, další úspěšnou kvalifikantku.

Laboutková postupuje do druhého kola
Aneta Laboutková zvládla na turnaji v řeckém Heraklionu zápas prvního kola a teprve potřetí v kariéře postupuje na turnaji futures do druhého kola! Šestnáctiletá tenistka, která musela v Řecku nejprve projít kvalifikací, si poradil v dopoledním zápase s domácí Eirini Kontakiovou, startující na divokou kartu, kterou porazila po setech dvakrát 6:3.

Muchová v osmifinále v Nantes skrečovala
Česká tenistka Karolína Muchová (269.) se do čtvrtfinále na turnaji ITF ve francouzském Nantes nepodívá. V souboji s Lotyškou Dianou Marcinkevicaovou (288.) za stavu 4:6, 1:4 duel vzdala.

Challenger tour

Bauer Watertechnology Cup Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Brown, Marterer (oba GER) – Arends (NED), JEBAVÝ [2] 3:6, 6:7(4)

ITF / Futures

Opava (muži, CZE F8, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)

JAN ŠÁTRAL (376.) [3] – ONDŘEJ KRSTEV (1133.) 6:4, 6:4
Piotr Matuszewski (POL, 859.) – PETR MICHNEV (342.) [2] 2:6, 6:7(2)
MAREK GENGEL (655.) [8] – MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) [Q] 4:6, 2:6
MAREK JALOVIEC (280.) [1] – Andrej Glvac (SVK, 2056.) [WC] 6:1, 6:2
Lukáš Klein (SVK, 673.) – DOMINIK LANGMAJER (-) [WC] 6:3, 6:3
DAVID POLJAK (693.) – ROBIN STANĚK (570.) [7] 7:6(6), 4:6, 4:6
Vitalij Sačko (UKR, 960.) – MICHAL KONEČNÝ (406.) [4] 3:6, 3:6
Niels Lootsma (NED, 477.) [5] – PETR NOUZA (900.) 6:7(4), 6:7(8)
MATĚJ VOCEL (989.) – TOMÁŠ PAPÍK (468.) [6] 6:3, 6:4
Szymon Walkow (POL, 1245.) – PATRIK RIKL (1602.) [WC] 2:6, 4:6
Louis Wessels (GER, 645.) – PETR HÁJEK (1115.) 3:6, 6:7(3)
Nikolas Lahký (SVK, -) [WC] – TADEÁŠ PAROULEK (1151.) [Q] 3:6, 0:6

Podrobněji se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

ENGIE OPEN NANTES ATLANTIQUE (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (269.) – Diana Marcinkevicová (LAT, 288.) 4:6, 1:4 skreč Muchová

Jančuková (UKR), MUCHOVÁ – Arcangioliová, Reixová (obě FRA) bez boje

13è Open Ciutat de Sant Cugat (ženy, ESP, 25 000 USD, antuka)
ANASTASIA ZARYCKÁ (308.) – Misa Egučiová (JPN, 479.) [Q] 7:5, 6:4

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (muži, GRE F7, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Billy Harris (GBR, 715.) – VÍT KOPŘIVA (535.) [5] 5:7, 6:2, 7:6 (3)
Kevin Griekspoor (NED, 794.) – DOMINIK KELLOVSKÝ (700.) 6:4, 6:2

Gigounon (BEL), KELLOVSKÝ – KOPŘIVA, POSPÍŠIL [2] 6:4, 5:7, 10:5

Egypt Men's Futures (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Ryan Nijboer (NED, 1452.) [Q] – JONÁŠ FOREJTEK (-) [WC]  7:5, 3:6, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F41, 15 000 USD, antuka)
PAVEL NEJEDLÝ (1131.) – Ivan Nedělko (RUS, 311.) [3] 1:6, 7:6(4), 3:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
ANETA LABOUTKOVÁ (-) [Q] – Eirini Kontakiová (GRE, -) [WC] 6:3, 6:3

SERMELUX OPEN (ženy, LUX, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Lena Rüfferová (GER, 628.) [5] – KATEŘINA VAŇKOVÁ (847.) 5:7, 6:1, 3:1 skreč Vaňková