Futures v Opavě: Michnev, Jaloviec a Šátral postupují. Osmifinále si zahraje celkem 11 Čechů

Ve středu začala na halovém turnaji v Opavě hlavní soutěž, ve které se představilo hned šestnáct českých tenistů. Postup do druhého kola vybojovali žebříčkově nejvýše postavení hráči Marek Jaloviec, Petr Michnev a Jan Šátral, který navázal na úspěšně zvládnutou kvalifikaci. Kromě již zmíněných třech českých tenistů se do osmifinále prokousalo i dalších 8 domácích zástupců. V místě dění máme i dnes své redaktory, a tak se můžeze těšit na pozápasové ohlasy českých tenistů.

Michnev zastavil sérii porážek
Prvním postupujícím do druhého kola halového turnaje futures v Opavě je Petr Michnev (342.). Nasazená dvojka si za pouhých 69 minut poradila s Polákem Piotrem Matuszewskim (859.), kterého porazila po setech 6:2, 7:6 (4). Michnev tak zastavil sérii pěti porážek v řadě a slaví první výhru od srpnového challengeru v Liberci.

Šátral porazil Krsteva
Dalším českým tenistou, který si na halovém turnaji v Opavě zajistil postup do druhého kola, je Jan Šátral (376.). Nasazená trojka si ve středečním duelu poradila s krajanem Ondřejem Krstevem (1133.), kterého porazila po setech dvakrát 6:4. Šátral tak vyhrál v Opavě již třetí zápas, neboť musel díky pozdnímu přihlášení absolvovat také dvoukolovou kvalifikaci.

Jaloviec prolétl do druhého kola
Úspěšný vstup do halového turnaje futures v Opavě má za sebou Marek Jaloviec (280.). Nasazená jednička si poradila ve středečním dopoledním zápase se Slovákem Andrejem Glvacem (2056.), startujícím na divokou kartu, kterého porazil za pouhých 46 minut po setech 6:1, 6:2.

Langmajer nestačil na Kleina
Talentovaný Dominik Langmajer končí na halovém turnaji v Opavě již v prvním kole. Teprve osmnáctiletý tenista obdržel od pořadatelů divokou kartu, avšak přes první kolo se dostat nedokázal. Langmajer nestačil ve středečním zápase na Slováka Lukáš Kleina (673.), kterému podlehl po setech dvakrát 3:6.

Vrbenský zaskočil Gengela
O první velké překvapení dosavadního průběhu halového turnaje futures v Opavě se postaral teprve sedmnáctiletý Michael Vrbenský (1221.). Talentovaný tenista překvapivě porazil v prvním kole Marka Gengela (655.), osmého nasazeného, za 69 minut po setech 6:4, 6:2.

Konečný postupuje v Opavě do druhého kola
Úspěšný vstup do halového turnaje v Opavě má za sebou také Michal Konečný (406.), který bez větších problémů postoupil do druhého kola. Nasazená čtyřka si ve středečním duelu poradila s Ukrajincem Vitalijem Sačkem (960.), kterého porazila po setech dvakrát 6:3.

Nouza překvapil pátého nasazeného
Český tenista Petr Nouza (900.) vstoupil do turnaje v Opavě cenným skalpem. V úvodním kole se vypořádal s výborně servírujícím Nizozemcem Nielsem Lootsmou (477.), kterého porazil ve dvou zkrácených hrách 7:6(4), 7:6(8). Oba tenisté si za celý zápas sebrali po jednom podání a to v prvním setu, ve kterém Lootsma vedl už 5:2, ale nedokázal dějství doservírovat a Nouza se vybičoval k jednomu z největších vítězství sezony.

Staněk v české bitvě nezaváhal
Sedmý nasazený Robin Staněk (570.) na futuru v Opavě zvládl dramatický a přes dvě hodiny trvající souboj se svým krajanem Davidem Poljakem (693.). Staněk přitom musel zápas otáčet, když prohrál první set. Nakonec ale svého soupeře v průběhu druhé a třetí sady dokázal obrat o podání, přičemž sám servis neztratil ani jednou, a zvítězil 6:7(6), 6:4, 6:4.

Rikl pokračuje na vítězné vlně
Po svém premiérovém titulu na profesionálním okruhu navazuje Patrik Rikl (1602.) na své výkony z Jablonci i na dalším turnaji v Opavě, kde opět obdržet divokou kartu. Osmnáctiletý Rikl v úvodním kole bez výraznějších problémů přehrál Poláka Szymona Walkowa (1245.) 6:2, 6:4 a vybojoval šesté vítězství v řadě.

Paroulek v Opavě navázal na úspěchy krajanů
V pořadí devátým českým postupujícím do druhého kola v Opavě se stal sedmnáctiletý Tadeáš Paroulek (1151.). Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se talentovaný Čech nijak nepáral se Slovákem Nikolasem Lahkým, který startoval díky divoké kartě. Paroulek zvítězil za pouhých 52 minut 6:3, 6:0.

Papík znovu prohrál s Vocelem
Podruhé v této sezoně se Tomáš Papík (468.) nedokázal vypořádat s hrou svého krajana Matěje Vocela (989.), který v utkání prvního kola v Opavě zvítězil 6:3, 6:4. Papíkovi v utkání vůbec nevycházel return, když si nedokázal vypracovat ani jeden brejkbol. Naopak Vocel, který si pomohl k vítězství 10 esy, obral svého soupeře o podání jednou v každém setu.

Hájek vybojoval v Opavě postup
V dobré formě hrající Petr Hájek (1115.) dokázal po postupu do čtvrtfinále v Jablonci uspět v hlavní soutěži i v Opavě. V utkání prvního kola si poradil s favorizovaným Němcem Louisem Wesselsem (645.), kterého porazil 6:3, 7:6(3) a pošesté v této sezoně překonal brány úvodního kola.

JAN ŠÁTRAL (376.) [3]
– ONDŘEJ KRSTEV (1133.) 6:4, 6:4
Piotr Matuszewski (POL, 859.) – PETR MICHNEV (342.) [2] 2:6, 6:7(2)
David Juras (SVK, -) [Q] – Maciej Smola (POL, 795.) 7:6(7), 6:1
MAREK GENGEL (655.) [8] – MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) [Q] 4:6, 2:6
MAREK JALOVIEC (280.) [1] – Andrej Glvac (SVK, 2056.) [WC] 6:1, 6:2
Lukáš Klein (SVK, 673.) – DOMINIK LANGMAJER (-) [WC] 6:3, 6:3
DAVID POLJAK (693.) – ROBIN STANĚK (570.) [7] 7:6(6), 4:6, 4:6
Vitalij Sačko (UKR, 960.) – MICHAL KONEČNÝ (406.) [4] 3:6, 3:6
Niels Lootsma (NED, 477.) [5] – PETR NOUZA (900.) 6:7(4), 6:7(8)
MATĚJ VOCEL (989.) – TOMÁŠ PAPÍK (468.) [6] 6:3, 6:4
Szymon Walkow (POL, 1245.) – PATRIK RIKL (1602.) [WC] 2:6, 4:6
Marek Semjan (SVK 1240.) [Q] – Maxime Tchoutakian (FRA, 903.) 5:7, 6:4, 6:2
Louis Wessels (GER, 645.) – PETR HÁJEK (1115.) 3:6, 6:7(3)
Nikolas Lahký (SVK, -) [WC] – TADEÁŠ PAROULEK (1151.) [Q] 3:6, 0:6
Dominik Nazaruk (POL, 1523.) [Q] – Yanais Laurent (FRA, 676.) 4:6, 6:4, 1:6
Karol Drzewiecki (POL, 1251.) – Patrik Obal (SVK, 1632.) [Q] 7:6(5), 6:4

Turnaj v Opavě den po dni:

31.10.2017
Futures v Opavě: Šátral postoupil do hlavní soutěže, vítězství slaví také Vrbenský a Paroulek