Denní menu, 31.10.2017: Jebavý vybojoval v Eckentalu postup, Malečková oplatila Paquetové dva týdny starou porážku

Roman Jebavý má za sebou úspěšný vstup do halového challengeru v německém Eckentalu. Český daviscupový reprezentant vydřel společně s Nizozemcem Arendsem postup do čtvrtfinále. Jesika Malečková zvládla v Nantes souboj s domácí Paqueotovou, kterou porazila ve dvou setech a oplatila své soupeřce dva týdny startou porážku. V Opavě vyvrcholila kvalifikace a z postupu do hlavní soutěže se raduje hned trojice českých tenistů.

10:00

ŠÁTRAL SI ZAJISTIL POSTUP DO HLAVNÍ SOUTĚŽE, DÁL JDOU TAKÉ VRBENSKÝ A PAROULEK: V úterý vyvrcholila kvalifikace domácího halového podniku v Opavě. Do závěrečného kola se prodralo i pět českých hráčů, avšak pouze trojice z nich se probojovala do hlavní soutěže. Kvalifikační jednička Jan Šátral opět neztratil ani set a po výhře nad Srbem Rajičem postoupil do hlavní soutěže. Své zápasy zvládly také dvě české tenisové naděje – Michael Vrbenský a Tadeáš Paroulek.

Turnaji v Opave se podrobně věnujeme v samostatném článku.

16:20

JEBAVÝ POSTUPUJE V ECKENTALU DO ČTVRTFINÁLE: Na halovém challengeru v německém Eckentalu rozehrál pavouka čtyřhry Roman Jebavý. Česká deblová jednička spojila pro turnaj síly s Holanďanem Sanderem Arendsem a jejich společná premiéra byla vítězná. Česko-nizozemský pár si v úterním zápase poradil s domácí dvojici Johannes Härteis, Daniel Masur. Jebavý s Arendsem však museli utkání po prohraném prvním setu otáčet. V rozhodujícím supertiebreaku zvítězili v poměru 10:5 a postupují do čtvrtfinále. – Härteis, Masur (oba GER) – Arends (NED), JEBAVÝ 7:6(3), 4:6, 5:10

19:00

MALEČKOVÁ OPLATILA PAQUETOVÉ DVA TÝDNY STAROU PORÁŽKU: Jesika Malečková vstoupila v úterý večer do turnaje ve francouzském Nantes duelem s domácí Chloe Paquetovou. Obě hráčky se střetly již před dvěma týdny v Joue-Les-Tour, kde se z výhry radovala francouzská tenistka. Tentokrát se dařilo lépe Malečkové, která své soupeřce oplatila dva týdny starou porážku a postupuje do druhého kola. Třiadvacetiletá tenistka zvládla lépe koncovky obou setů a zvítězila za 79 minut po setech dvakrát 6:4. – Chloe Paquetová (FRA, 263.) – JESIKA MALEČKOVÁ (271.) 4:6, 4:6

Challenger tour

Bauer Watertechnology Cup Eckental (muži, GER, 43 000 EUR, tvrdý povrch – hala)
Haerteis, Masur (oba GER) – Arends (NED), JEBAVÝ 7:6(3), 4:6, 5:10

ITF / Futures

Opava (muži, CZE F8, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JAN ŠÁTRAL (376.) – Dušan Rajič (SRB, 1489.) 6:1, 6:3
MICHAEL VRBENSKÝ (1221.) – David Damian Brna (SVK, 1547.) 6:2, 6:4
Karol Drzewiecki (POL, 1251.) – YVO PANÁK (1516.) 6:1, 6:4
TADEÁŠ PAROULEK (1151.) – ANTONÍN BOLARDT (1404.) 3:6, 7:5, 6:2

Podrobněji se turnaji v Opavě věnujeme v samostatném článku.

ENGIE OPEN NANTES ATLANTIQUE (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Chloe Paquetová (FRA, 263.) – JESIKA MALEČKOVÁ (271.) 4:6, 4:6

Albieová, Tanová (obě FRA) – Jančuková (UKR), MUCHOVÁ 4:6, 4:6

Santa margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Tena Lukasová (CRO, 361.) – MONIKA KILNAROVÁ (419.) 6:4, 6:4

13è Open Ciutat de Sant Cugat (ženy, ESP, 25 000 USD, antuka)
Ariasová Manjonová, Guerrerová Alvarezová (obě ESP) – Filip (SWE), ZARYCKÁ 2:6, 6:3, 11:9

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (muži, GRE F7, 15 000 USD, tvrdý povrch)
JAROSLAV POSPÍŠIL (718.) – Scott Duncan (GBR, 1975.) 6:2, 6:4
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (197.) – Alexandros Skorilas (GRE, 1639.) 6:1, 7:5

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F41, 15 000 USD, antuka)
Diego Hidalgo (ECU, 1209.) – JAN ZEDNÍK (-) 6:1, 6:0

Kaczynski (GER), Krainik (CAN) – NEJEDLÝ, Suluoglu (TUR) 6:3, 6:2

Soho Square Egypt F31 Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Adriana Sosnovščiová (MDA, 990.) – KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (-) 7:5, 7:5

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
Dmitrijevová, Jakovlevová (obě RUS) – LABOUTKOVÁ, Nikolaevová (ISR) 6:7(1), 2:6

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Tea Faberová (CRO, 1208.) – GABRIELA HORÁČKOVÁ (754.) 3:6, 1:6

Anilová (TUR), HORÁČKOVÁ – Sokovičová (SRB), Tokacová (TUR) 6:4, 3:3, skreč Sokovičová, Tokacová