Denní menu, 18.10.2017: Siniaková i Rosol končí v Moskvě na favoritech

Halový turnaj v Moskvě čekaly ve středu zápasy druhého kola mužů i žen. Do akce se dostal Lukáš Rosol, na kterého číhal Francouz Mannarino. Třetí nasazený však překvapení nedopustil a českému tenistovi nedovolil uhrát ani set. V ženské části o postup mezi nejlepší osmičku bojovala Kateřina Siniaková, která nastoupila proti domácí Kasatkinové, ta však Češce dovolila uhrát jen pět her.

10:10

SMITKOVÁ JE VE ČTVRTFINÁLE: Na halovém turnaji ve francouzském Joue-Les-Tours zatím úspěšně bojuje o úspěch česká tenistka Tereza Smitková. Čtvrtá nasazená postoupila už do čtvrtfinále, když v utkání druhého kola porazila Rumunku Cristianovou za pouhých 77 minut 6:3 a 6:4. Smitková byla po většinu duelu lepší hráčkou a za celé střetnutí ztratila jen jedno podání v průběhu druhé sady, kdy Cristianové dovolila stáhnout své manko jednoho brejku. – Tereza Smitková (216.) x Jacqueline Adina Cristianová (ROU, 265.) 6:3, 6:4

13:00

SINIAKOVÁ KASATKINOVOU NEPŘEKVAPILA: Kateřina Siniaková se s podnikem v Moskvě rozloučila v osmifinále. Česká tenistka v zápase o čtvrtfinále nestačila na Darju Kasatkinovou, se kterou prohrála 2:6, 3:6. Siniaková si za celé utkání přišla pětkrát o vlastní podání. Jednadvacetiletá hráčka se mohla dostat zpátky do duelu ve druhé sadě, když za stavu 0:1 vzala protihráčce servis. Následně ovšem sama ztratila podání a naopak v páté a sedmé hře musela odvrátit celkem jedenáct brejkbolů protihráčky. Utkání definitivně rozhodla devátá hra, ve které Češka opět svůj servis ztratila. – Kateřina Siniaková (52.) x Darja Kasatkinová (RUS, 28.), 2:6, 3:6

15:00

ROSOL TŘETÍHO NASAZENÉHO NEPORAZIL: Lukáš Rosol se do čtvrtfinále dvouhry v Moskvě neprobojoval. Zkušený tenista v utkání proti Adrianu Mannarinovi prohrál 3:6, 6:7(4). První set rozhodl jediný brejk v osmé hře, ve které Rosol dokázal odvrátit jen dva brejkboly. Ve druhém dějství Mannarino za stavu 6:5 podával na vítězství v zápase, český hráč ovšem soupeři vzal servis a nechal dojít set do tiebreaku. Ve zkrácené hře si vedl lépe již třetí nasazený, ten získal tři minibrejky a po hodině a půl mohl využít první mečbol v zápase.– Lukáš Rosol (204.) x Adrian Mannarino (FRA, 29.), 3:6, 6:7(4)

Michnev vypadl také ve čtyřhře
Petr Michnev na challengerovém turnaji v Ismaningu vypadl také v úvodním kole čtyřhry. Český hráč se v Německu představil vedle Tuna Altuny a zkušený pár nakonec jednoznačně nestačil na dvojici Clayton, O'Mara 1:6, 2:6.

Magdalena Pantůčková v Antalyi potvrdila roli favoritky
Česká tenistka Magdalena Pantůčková (694.) na turnaji v turecké Antalyi zvládla vstup do hlavní soutěže, ve které smetla za 72 minut hry ruskou kvalifikantku Jekatěrinu Traščenkovou 6:3, 6:1. Pantůčková, která dnes bude hrát ještě utkání úvodního kola čtyřhry, si jediné zaváhání připustila ve druhém setu, v němž přišla ve čtvrtém gemu o podání. Víc ale soupeřce nepovolila.

Horáčková po téměř tříhodinovém duelu postupuje
Gabriela Horáčková se na podniku ITF v Antalyi probojovala do osmifinále. Šestadvacetiletá tenistka v úvodním kole porazila Julitu Sanerovou z kvalifikace, kterou porazila 7:5, 5:7, 6:4. Na Horáčkovou v dalším zápase čeká Viktória Morvayová.

Poljak v Německu udolal kvalifikanta
David Poljak (703.) se na postup do druhého kola v Bad Salzdetfurthu pořádně nadřel. V úvodním kole si poradil s domácím kvalifikantem Dominikem Bartelsem (1663.) až po téměř tříhodinové bitvě 7:6(4), 6:7(6), 6:2. V utkání Český tenista čelil hned dvanácti brejkbolům, ale ani jednou nepřišel o podání a výrazně si pomohl 12 esy.

M. Pantůčková ve čtyřhře na třetí nasazené nevyzrála
Magdalena Pantůčková společně s Danielou Vukovicovou vypadly na ITF v Antalyi v úvodním kole čtyřhry. Česko-švýcarská dvojice prohrála proti třetímu nasazenému deblu Kajevičová, Stamatovová 3:6, 7:6(2), 7:10

VTB Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 745 940 USD, tvrdý povrch - hala)
LUKÁŠ ROSOL (204.) - Adrian Mannarino (FRA, 29.) 3:6, 6:7(4)

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, RUS, 855 308 USD, tvrdý povrch - hala)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (52.) - Darja Kasatkinová (RUS, 28.) 2:6, 3:6
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ - Adamczaková (AUS), VORÁČOVÁ 6:4, 6:4
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ - Lapková (BLR), Potapovová (RUS) 7:5, 6:2

Wolffkran Open, Ismaning (muži, GER, 43 000 USD, tvrdý povrch - hala)
Clayton, O'Mara (GBR) - Altuna (TUR), MICHNEV 6:1, 6:2

13ème Open Engie de Touraine, Joue-Les-Tours (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch - hala)
TEREZA SMITKOVÁ (216.) - Jacqueline Adina Cristianová (ROU, 265.) 6:3, 6:4
SMITKOVÁ, Vrljičová (CRO) - Cristianová, Ruseová (ROU) 6:7(5), 2:6

11. NTV-ITF-Future 2017, Bad Salzdetfurth (muži, GER F15, 15 000 USD, koberec - hala)
Dominik Bartels (GER, 1663.) - DAVID POLJAK (703.) 6:7(3), 7:6(6), 2:6
Lukas Rüpke (GER, 839.) - PAVEL MOTL (-) 7:6(0), 6:4
Klein, Néma (SVK) - Negritu (GER), POLJAK 6:2, 6:4

Santa Margherita Di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Valentyna Ivachněnková (RUS, 218.) - ANASTASIA ZARYCKÁ (310.) 2:6, 6:3, 6:4
20:30 Černyšovová (UKR), ZARYCKÁ - Di Giuseppeová, Rosatellová (ITA)

Tennis Organisation Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (694.) - Jekatěrina Traščenková (RUS, -) 6:3, 6:1
GABRIELA HORÁČKOVÁ (851.) - Julita Sanerová (SWE, -) 7:5, 5:7, 6:4
M. PANTŮČKOVÁ, Vukovicová (SUI) - Kajevičová (CRO), Stamatovová (BUL) 3:6, 7:6(2), 7:10