Denní menu, 7.10.2017: Hlaváčková prodloužila vítěznou šňůru, Kvitová se ale do finále nepodívá

Turnaj v čínském Pekingu se pomalu chýlí ke svému konci a sobotní program obstaraly semifinálové boje. Ve dvouhře se Petra Kvitová utkala s Francouzkou Caroline Garcíaovou. Češka prohrála ve dvou setech 3:6 a 5:7. Ve čtyřhře si postup do finále vybojovaly Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou, které vyhrály jedenáctý zápas v řadě.

06:45

HLAVÁČKOVÁ S BABOSOVOU JSOU VE FINÁLE: Jedenácté vítězství v řadě slaví česko-maďarský pár Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou, které v Pekingu vybojovaly cenný skalp ruských favoritek Jekatěriny Makarovové a Jeleny Vesninové. Hlaváčková s Babosovou, které si už zajistily postup na Turnaj mistryň, porazily Rusky 7:5, 6:7(4), 10:8 po téměř dvouhodinové bitvě, ve které v druhém setu odvrátily hned šest setbolů, ale zakončit zápas už před supertiebreakem se jim nepodařilo. Vítězky nedávných turnajů v Québecu a Taškentu tak usilují v Číně o třetí trofej v řadě. – Babosová (HUN), Hlaváčková x Makarovová, Vesninová, 7:5, 6:7(4), 10:8

13:30

KVITOVÁ V BOJI O FINÁLE NESTAČILA NA GARCIAOVOU: Petra Kvitová finále v Pekingu hrát nebude. V zápase s francouzskou tenistkou Caroline Garciaovou prohrála 0:2 na sety. Srážely ji především chyby ve vlastním podání. Naopak Garciaová měla skvělý první servis, kterým si pomáhala. Utkání trvalo necelou hodinu a půl, nakonec Kvitová podlehla 3:6 a 5:7, když v závěru druhého setu přišla za stavu 5:5 o podání. Garciaová vyzve ve finále čerstvou světovou jedničku Simonu Halepovou. – Petra Kvitová (18.) x Caroline Garcíaová (FRA, 15.), 3:6, 5:7

09:30

ZAČÍNÁ KVALIFIKACE V RAKOUSKÉM LINCI: Rakouský Linec se těší na turnaj WTA, který sice začne až v pondělí, ale už v sobotu byly zahájeny kvalifikační boje. Tereza Martincová se přes první kvalifikační kolo neprobojovala, ač nad Němkou Lottnerovou vedla ve třetím setu už 4:1 s výhodou dvou brejku a další šanci na vítězství měla na svém servisu za stavu 6:5. Nakonec ale prohrála 3:6, 6:3, 6:7(6).

Do kvalifikace nastoupí ještě Barbora Krejčíková, která se bude muset popasovat s hrou mladičké Kanaďanky Andreescuové.

Konečný prohrál hned 1. kolo kvalifikace
Český tenista Michal Konečný (419.) zkusil tento víkend štěstí v kvalifikaci na challenger v italském Ortisei, ale se soutěží se loučí už po prvním utkání. Nad jeho síly byl sedmý nasazený Němec Marc Sieber (396.), se kterým Čech prohrál 3:6, 6:7(6).

Pantůčková si druhé letošní finále nezahraje
Nepříliš úspěšnou sezonu prožívá Gabriela Pantůčková (538.), která v průběhu roku klesla ze třetí světové stovky až do šesté. Šanci vylepšit si bilanci mohla v turecké Antalyi, kde ale na finále ze srpnové Vídně nenavázala a prohrála semifinále s první nasazenou Rumunkou Craciunovou (439.) 6:7(8), 2:6. Držitelka devíti trofejí, ze kterých čtyři vyhrála v minulém roce, tak nadále na svůj první letošní primát musí čekat.

China Open, Peking (ženy, CHN, 6 381 679 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (18.) - Caroline Garcíaová (FRA, 15.) 3:6, 5:7
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ - Makarovová, Vesninová (RUS) 7:5, 6:7(4), 10:8

Upper Austria Ladies Linz, Linec (ženy, AUT, 250 000 USD, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (142.) - Antonia Lottnerová (GER, 209.) 3:6, 6:3, 6:7(6)
Bianca Andreescuová (CAN, 159.) - BARBORA KREJČÍKOVÁ (127.) 4:6, 2:6