Denní menu, 6.10.2017: Kvitová ovládla české derby, Strýcová pak prohrála i ve čtyřhře

Hlavním tahákem pátečního programu byl jednoznačně čtvrtfinálový souboj Petry Kvitové s Barborou Strýcovou. Dvojnásobná wimbledonská šampionka potvrdila, že to na české tenistky umí a po výhře 6:3, 6:4 postupuje do semifinále! Lukáš Rosol svedl v dalekém Tchaj-wanu dramatický souboj s favorizovaným Rumunem Copilem, kterému nakonec podlehl těsně ve dvou setech a do semifinále se nepodívá.

08:10

ROSOL PROMARNIL V SOUBOJI S COPILEM SETBOL A KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Lukáš Rosol se bohužel do semifinále na challengeru v Kao-siungu nepodívá. Český tenista ve čtvrtfinálovém duelu statečně vzdoroval favorizovanému Mariusu Copilovi z Rumunska. Rosol nakonec prohrál po 96 minutách po setech 7:6 (6), 6:4 a končí před branami semifinále.

Český daviscupový reprezentant přežil v prvním setu horké chvíle, když při vlastním podání odvrátil hned čtyři setboly soupeře. První sada tak dospěla do tiebreaku, ve kterém si Rosol vypracoval setbol, ten však neproměnil. Při následujícím setbolu soupeřem navíc český hráč udělal dvojchybu, a tak první set získal na svou stranu Rumun. Hned ve třetím gemu druhé sady se Copilovi podařilo prolomit servis svého soupeře a náskok jednoho brejku si udržel až do konce zápasu. Rosol i tak v Tchaj-wanu potvrdil zlepšenou formu, což je velký příslib do dalších turnajů. – Marius Copil (ROU, 77.) x Lukáš Rosol (198.) 7:6 (6), 6:4

10:50

KVITOVÁ PORAZILA V ČESKÉM DERBY STRÝCOVOU A JE V SEMIFINÁLE:  Jednoznačným tahákem pátečního programu by pro české fanoušky čtvrtfinálový duel Barbory Strýcové s Petrou Kvitovou. Z postupu do semifinále se raduje rozjetá Kvitová, která dalším skvělým výkonem porazila svou krajanku po setech 6:3, 6:4 a potřetí v kariéře postupuje do semifinále turnaje v Pekingu.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka měla skvělý vstup do zápasu, když hned ve druhém gemu prolomila servis své soupeřky a náskok jednoho brejku si udržela až do konce první setu. Kvitová pokračovala ve svém výborném výkonu také ve druhé sadě, ve které si vypracovala vedení 4:1. Strýcové se podařilo utkání dvěma vyhranými gemy v řadě mírně zdramatizovat, avšak Kvitová při vlastním podání utkání následně ukončila. Česká dvojka postupuje potřetí v kariéře v Pekingu do semifinále a v sobotním boji o postup do finále vyzve vítězku duelu Svitolinová/Garciaová. – Barbora Strýcová (29.) x Petra Kvitová (18.) 3:6, 4:6

13:30

SINIAKOVÁ SE STRÝCOVOU KONČÍ V PEKINGU VE ČTVRTFINÁLE: České tenistky čtvrtfinále čtyřhry na turnaji v Pekingu nezvládly. S favorizovanou dvojicí Mirzaová, Pcheng ze začátku držely krok, když první set vyhrály 6:4. Druhou sadu však na kurtu dominoval indicko-čínský pár, který zvítězil 6:2. Zápas tak rozhodl supertiebreak, který Češky prohrály 7:10. Pro Barboru Strýcovou to po zápase ve dvouhře proti Petře Kvitové byla druhá porážka ve čtvrtfinále v jeden den.

China Open, Peking (ženy, CHN, 6 381 679 USD, tvrdý povrch)
BARBORA STRÝCOVÁ (29.) – PETRA KVITOVÁ (18.) [12] 3:6, 4:6

Mirzaová, Pcheng (IND/CHN) [3] – SINIAKOVÁ, STRÝCOVÁ [5] 4:6, 6:2, 10:7

Challenger tour

2017 Kao-siung OEC Open (muži, TPE, 125 000 USD, tvrdý povrch)
Marius Copil (ROU, 77.) [3] – LUKÁŠ ROSOL (198.) 7:6 (6), 6:4

Tournoi Future Nevers Nièvre 2017 (muži, FRA F22, 25 000 USD + H, tvrdý povrch)
Mathias Bourgue (FRA, 153.) [1] – MAREK JALOVIEC (295.) [5] 6:4, 5:7, 4:6

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR F37, 15 000 USD, antuka)
Meligeni Rodrigues Alves, Silva (oba BRA) [4] – KOPŘIVA, STANĚK [2] 6:2, 6:2

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F28, 15 000 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ PAPÍK (486.) [6] – PETR HÁJEK (946.) [Q] 7:6(4), 6:2
JAN MERTL (439.) [4] – Moez Echargui (TUN, 500.) [5] 6:2, 6:0

Hammamet Open (muži, TUN F29, 15 000 USD, antuka)
Amaury Delmas (FRA, 1260.) – ANTONÍN BOLARDT (1439.) 2:6, 3:6
MICHAEL VRBENSKÝ (1415.) – Pedro Munafo (ARG, -) 4:6, 6:0, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
GABRIELA PANTŮČKOVÁ (538.) [3] – Rebeca Pereirová (BRA, 1098.) 7:5, 6:0
GABRIELA HORÁČKOVÁ (884.) – Caroline Meligeni Rodrigues Alves (BRA, 441.) [2] 2:6, 4:6

II Lisboa Women Open (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Francisca Jorgová (POR, 946.) – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (963.) 6(4):7, 6:2

BERÁNKOVÁ, Nagyová (HUN) – Carrillová Marinová, Murtová (ESP/POR) [2] 6:4, 1:6, 4:10