Denní menu, 3.10.2017: Úspěšný den v Pekingu! Do osmifinále postoupili Kvitová, Plíšková, Strýcová i Berdych

Turnaj v čínském Pekingu, na kterém hrají společně muži i ženy, čekala v úterý pořádná nálož zápasů s českou účastí. Do osmifinále jako první postoupila Petra Kvitová, která vyhrála i osmý vzájemný souboj s Američankou Varvarou Lepchenkovou. Druhou českou osmifinalistkou se stala Barbora Strýcová, která devíti gemy v řadě otočila vývoj zápasu s Němkou Julií Görgesovou. Na úspěchy svých krajanek následně dokázala navázat i světová čtyřka Karolína Plíšková. Odpoledne se zadařilo také v mužské části turnaje, do které vstoupil Tomáš Berdych. Ten sice schytal v utkání s Američanem Donaldsonem kanára, přesto ve svižném utkání dokázal zvítězit.

08:00

KVITOVÁ POOSMÉ PORAZILA LEPCHENKOVOU: Česká tenistka Petra Kvitová i v osmém vzájemném utkání porazila Američanku Varvaru Lepchenkovou. Podařilo se jí to na turnaji v Pekingu, kde po výhře 6:4, 6:4 vybojovala postup do osmifinále.

Česká hráčka byla v obou setech lepší a Lepchenkovou nutila dotahovat ztrátu. Američance se to dokonce dvakrát podařilo, ale Kvitová si výraznější komplikace nedovolila. V prvním setu po srovnání Lepchenkové na 3:3 okamžitě v sedmém gemu opět uskočila do výhody brejku a doservírovala. V setu druhém pak prorazila podání Američanky hned v první hře. Lepchenková sice reagovala rebrejkem, ale to bylo z její strany vše. Naopak Kvitová opět v sedmém gemu dosáhla na rozhodující brejk, který si donesla až do koncovky. – PETRA KVITOVÁ (18.) – Varvara Lepchenková (USA, 67.) 6:4, 6:4

10:00

PLÍŠKOVÁ NEZAVÁHALA A JE V OSMIFINÁLE: Světová čtyřka Karolína Plíšková postupuje na turnaji v čínském Pekingu už do osmifinále. V rámci druhého kola přehrála Němku Andreu Petkovicovou 6:4, 6:4 a srovnala s ní vzájemnou bilanci zápasů na 2-2. Česká tenistka si k postupu pomohla devíti esy, ačkoliv servis celkově neměla zrovna nejjistější. Čelila totiž hned devíti brejkbolům, které ale všechny dokázala odvrátit.

Plíškové se postupem do osmifinále podařilo také mírně stáhnout ztrátu na Garbine Muguruzaovou na čele žebříčku. Případný návrat na první místo může vybojovat celkovým vítězstvím v Pekingu. Přinejmenším však může před vrcholem sezony v Singapuru boj o tenisový trůn zdramatizovat. – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) – Andrea Petkovicová (GER, 107.) 6:4, 6:4

12:30

BERDYCH SCHYTAL KANÁRA, PAK SOUPEŘE SMETL: Zápas jako na houpačce prožil v prvním kole turnaje v Pekingu Tomáš Berdych. Sedmý nasazený čínského turnaje si na úvod podniku kategorie ATP World Tour 500 zahrál s talentovaným Američanem Jaredem Donaldsonem, kterého za hodinu a půl porazil 6:3, 0:6, 6:2. Svižný zápas, ve kterém Berdych napřed ovládl první set, aby následně schytal neoblíbeného kanára, rozhodl český tenista za stavu 1:2 v třetím setu. Od té chvíle vyhrál pět gemů v řadě a postoupil do osmifinále, ve kterém si zahraje s dalším talentovaným mladíkem Andrejem Rubljovem (39.). – TOMÁŠ BERDYCH (20.) – Jared Donaldson (USA, 56.) 6:3, 0:6, 6:2

08:00

STRÝCOVÁ JE POPRVÉ V OSMIFINÁLE: Svého nejlepšího výsledku na turnaji WTA Mandatory v Pekingu dosáhla Barbora Strýcová. Česká tenistka se letos poprvé prokousala do třetího kola, když v boji o osmifinále porazila Němku Julii Görgesovou 6:4, 6:2. Strýcová přitom v prvním setu prohrávala už 2:4, ale dokázala se herně zvednout a vyhrála devět gemů v řadě! Za stavu 6:4, 5:0 sice nevyužila první mečbol a stejně tak neuspěla ani v dalším gemu, ale v osmé hře druhé sady už nezaváhala a na returnu proměnila svůj třetí mečbol v utkání. – BARBORA STRÝCOVÁ (29.) – Julia Görgesová (GER, 27.) 6:4, 6:2

Rosol přerušil sérii porážek
Přerušiž černou sérii čtyř turnajových porážek v řadě dokázal v tchajwanském Kao-siungu Lukáš Rosol (198.). Český tenista porazil Švýcara Marca Chiudinelliho (343.) 6:0, 7:6(3) a vypořádal se s chvilkovým výpadkem, kdy ze stavu 6:0, 2:0 prohrál dva své servisy a pustil soupeře dokonce do dvou setbolů. V koncovce druhé sady si nakonec vynutil tiebreak, ve kterém byl lepším hráčem a zaslouženě postoupil.

Pavlásek v Almatech postupuje
Český tenista Adam Pavlásek (185.) zvládl vstup do turnaje v kazašských Almatech, kde si v úvodním kole poradil s bulharským kvalifikantem Alexanderem Lazovem po setech 6:3, 7:5. Osmý nasazený Pavlásek v utkání sice dvakrát ztratil podání, ale v obou případech už sám měl výhodu brejku a soupeři tak povolil pouze dílčí úspěch v podobě srovnání skóre.

Šafránek v Almatech končí
Už v prvním kole skončila pouť Václava Šafránka (210.) turnajem v Kazachstánu. Český tenista prohrál za pouhých 72 minut s Italem Federicem Gaiem (279.) 4:6, 2:6, když mu zcela utekly začátku obou setů. V obou případech Šafránek prohrával už 1:5 a zatímco v prvním setu dokázal alespoň jeden brejk soupeře odmazat, v tom druhém se mu stejný počin nepodařil.

Kvalifikant Nejedlý prošel do osmifinále
Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se český tenista Pavel Nejedlý (870.) dokázal zkoncentrovat i k utkání prvního kola hlavní soutěže. V souboji s Brazilcem Caiem Silvou (816.) neztratil ani jednou podání a postoupil do osmifinále po výhře 6:4, 6:4.

China Open, Peking (muži, CHN, 3 028 080 USD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (20.) – Jared Donaldson (USA, 56.) 6:3, 0:6, 6:2

China Open, Peking (ženy, CHN, 6 381 679 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (18.) – Varvara Lepchenková (USA, 67.) 6:4, 6:4
BARBORA STRÝCOVÁ (29.) – Julia Görgesová (GER, 27.) 6:4, 6:2
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) – Andrea Petkovicová (GER, 107.) 6:4, 6:4
Ninomijaová (JPN), VORÁČOVÁ - H. Čchan (TPE), Cornetová (FRA) 6:1, 6:7(7), 9:11