Pojď! Skvělá Kvitová vyřadila Muguruzaovou, ve čtvrtfinále ji čeká Williamsová

- Jakub Slunečko

EXKLUZIVNÍ ZPRAVOAJSTVÍ Z NEW YORKU: Pokud do téhle doby srdce českého fanouška během US Open nezaplesalo, tak po takovém zápase už to není možné. Petra Kvitová ve dvou setech (7:6(3), 6:3) vyřadila favoritku Garbine Muguruzaovou a na US Open je tak už ve čtvrtfinále. V něm ji čeká další velký zápas na centrálním kurtu – tentorkát proti Venus Williamsové

Tohle bylo jen a jenom o Petře Kvitové. Když šla za stavu 5:3 podávat na vítězství v zápase, znervozněla. Po tak dlouhé době takhle velký zápas… Najednou dala dvě dvojchyby, darovala Španělce brejkboly a Muguruzaová vycítila šanci. Kvitová se ale zachovala jako šampionka.

Třikrát na Arthur Ashe Stadium zazněl během posledního gemu její lví křik. Kvitová přebojovala sebe sama, vytáhla několik skvělých úderů a počkala si. Mečbol měla už před tím při podání Španělky, ale tenhle jí utéct neměl. Muguruzaová se pokusila vytáhnout ještě jeden skvělý úder do protipohybu soupeřky. Kvitová opravdu odběhla na druhou stranu, než letěl míček.

Jenže ten zapadl jenom do autu.

A šťastná Kvitová šla slavit. „Jak jsem sem došla? Nemůžu na to najít správná slova. Pokud celá moje cesta vedla až sem, tak tohle je můj happy end,“ hlesla s dojetím. „Každý moment, který teď žiju, si užívám mnohem více než dřív.“

Kvitová si vítězství jednoznačně zasloužila. V prvním setu jí sice Muguruzaová sebrala podání jako první a vedla už 4:1. Kvitová se ale vzchopila a včas oplatila stejnou mincí. Set došel do tiebreaku.

V tom Kvitová hned na začátku prohrávala 0:2 a na chvíli se musela otočit před světem. Podání. Trochu ji trápilo, ale česká hráčka ho vynahradila skvělými výměnami – tiebreak vyhrála ve velkém stylu 7:3.

Druhá sada a podobný obrázek – Kvitová hned v prvním gemu ztratila servis. Pak ale skóre otočila na 4:1 a už za stavu 5:2 měla při podání Muguruzaové mečbol. Ten ještě nevyužila. Velký okamžik měl přijít až pár minut potom...

Po vítězství 7:6(3) a 6:3 je Petra Kvitová už ve čtvrtfinále US Open. V něm vyzve americkou hvězdu Venus Williamsovou.