Denní menu, 28.8.2017: US Open začalo pro Čechy úspěšně, Kilnarová titul nezískala

- Radek Štohl, Filip Lefenda

Čtvrtý grandslam sezóny je na scéně. Postup si na úvod zajistily bez ztráty setu Kristýna Plíšková s Petrou Kvitovou, neuspěla pouze debutantka Tereza Martincová. Na podniku Futures v polském Mragowu se Monika Kilnarová druhého titulu v roce nedočkala, ve finále neuhrála set proti Partaudové. Na dalších menších turnajích se v pondělí rozhodovalo o vstupenkách do hlavních soutěží.

10:30

KILNAROVÁ V ODLOŽENÉM FINÁLE NEUSPĚLA: Monika Kilnarová bude i po turnaji v Mragowu vlastnit jediný titul z letošní sezóny. Ve čtvrtém finále v probíhajícím roce česká talentová hráčka prohrála s Marine Partaudovou 6:7(4), 1:6. Sedmnáctiletá Češka však v polském městě zůstává i pro tento týden, opětovně ji čeká podnik kategorie Futures dotovaný 15 000 americkými dolary. V úvodním kole hlavní soutěže vyzve Kilnarová jednu z úspěšných kvalifikantek..  - Marine Partaudová (FRA, 553.) – Monika Kilnarová (494.), 7:6(4), 6:1

17:00

STARTUJE US OPEN, VE HŘE ČTYŘI ČEŠI: Druhý nejstarší podnik světa se v pondělí dočkal svého začátku. Do druhého kola postoupily Petra Kvitová s Kristýnou Plíškovou, Tereza Martincová naopak končí. Z mužů bude ve hře Jiří Veselý.

Více se US Open věnujeme v samostatném článku.

14:00

PRO MALEČKOVOU ČTYŘHRA V MAĎARSKU SKONČILA: Jesika Malečková na maďarském šedesátitisícovém turnaji po boku Bulharky Šinikovové dohrála. Obě jmenované podlehly v úvodním kole čtyřhry švédsko-norské dvojici Cabajová Awadová, Eikeriová 2:6, 6:7(3).

První set měl od stavu 2:2 jednoznačný průběh, druhý už byl vyrovnanější. K vidění bylo celkem šest ztracených podání, ani jeden z páru se však ani jednou neutrhl do náskoku dvou her. Rozhodnout tak musel tiebreak, který vyšel lépe Seveřankám. - MALEČKOVÁ, Šinikovová (BUL) - Cabajová Awadová (SWE), Eikeriová (NOR), 2:6, 6:7(3)

Staněk ve čtyřhře vydřel čtvrtfinále
Robin Staněk zajel pro tento týden na podnik do Schoonhovenu. V nizozemském městě hraje kromě dvouhry také čtyřhru, ve které v pondělí postoupil do čtvrtfinále. Společně s de Kromem porazili domácí pár Broekhof, Buntsma 6:3, 3:6, 10:6.

Cváčková za celou kvalifikaci ztratila tři hry
Natálie Cváčková si v Mragowu zahraje v hlavní soutěži. Jednadvacetiletá tenistka ve finále kvalifikace porazila domácí Nadiu Brunzlowovou 6:1, 6:0. Při cestě mezi nejlepší ztratila Cváčková jen tři hry, v prvním svém zápase na polském území vyhrála dvakrát 6:1.

Maďarsko uvidí v hlavní soutěži další tři české zástupce
Úspěšné pondělí mají za sebou čeští hráči na podniku ITF v maďarském Kecskemétu. Ve finále kvalifikace uspěli tři ze čtyř, Dominika Rečka navíc smetl krajan Patrik Rikl 6:0, 6:2. Již před tímto duelem postoupil do hlavní soutěže také Ondřej Krstev, dvacetiletý tenista díky setům 6:0, 6:1 povolil jedinou hru Alexeji Aleščevovi. Závěrečný postup zaznamenal také Daniel Rabas, ten si vyšlápl na Alexandera Ovčarova 7:6(1), 6:2.

Grandslam

US Open, New York (50 400 000 USD, tvrdý povrch, dvouhry)
1. kolo muži
22:00 JIŘÍ VESELÝ (55.) - Borna Ćorić (CRO, 61.)

1. kolo ženy
PETRA KVITOVÁ (14.) - Jelena Jankovićová (SRB, 68.) 7:5, 7:5
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (41.) - Misa Egučiová (JPN, 316.) 6:2, 6:2
TEREZA MARTINCOVÁ (121.) - Caroline Garciaová (FRA, 19.) 0:6, 1:6

Více se US Open věnujeme v samostatném článku.

Penta Trading Říčany Open 2017 (ženy, CZE, 15 000 USD, antuka)
ŠARLOTA SOFIE SIROTKOVÁ (-) - KRISTÝNA HRABALOVÁ 0:6, 5:7

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Ladies Open Dunakeszi (ženy, HUN, 60 000 USD, antuka)
1.kolo čtyřhry
MALEČKOVÁ, Šinikovová (BUL) - Cabajová Awadová (SWE), Eikeriová (NOR) 2:6, 6:7(3)

WARMIA I MAZURY OPEN (ženy, POL, 15 000 USD, antuka)
Marine Partaudová (FRA, 534.) – MONIKA KILNAROVÁ (492.) 7:6(4), 6:1

WARMIA I MAZURY OPEN, Mragowo (ženy, POL, 15 000 USD, antuka)
Nadia Brunzlowová (POL, -) – NATÁLIE CVÁČKOVÁ (1134.) 1:6, 0:6