Denní menu, 26.8.2017: Jebavý v deblu neudržel vedení a titul nezískal. Ve finále v Mragowu Kilnarová i Kolář

Po strhujícím pátečním podvečeru, během něhož se hned dva čeští tenisté dokázali prokousat kvalifikací do hlavní soutěže grandslamového US Open, přichází na řadu další boje zejména na menších turnajích. Velkou pozornost na sebe strhl deblista Roman Jebavý, který se v Manerbiu snažil vyhrát pátou letošní deblovou trofej, v boji o titul však po dobře rozjetém utkání selhal. Do finále v polském Mragowu se dostala talentovaná Monika Kilnarová, na stejném turnaji si o třetí letošní pohár zahraje také Zdeněk Kolář.

13:30

KOLÁŘ POSTOUPIL DO BOJE O TŘETÍ TROFEJ V SEZÓNĚ: Zdeněk Kolář si na podniku ITF v Mragowu zahraje o třetí letošní trofej. Český mladík v semifinálovém utkání porazil domácího Michala Dembeka, kterého přehrál po setech 6:4, 6:3. Nasazená jednička se za celé klání dostala k devíti brejkbolům a ve třech případech byla úspěšná. Protihráč naopak nevyužil ani jednu ze čtyř šancí na prolomení servisu. Ve finále se proti Kolářovi postaví třetí nasazený na turnaji Mats Moraign. - Zdeněk Kolář (242.) x Michal Dembek (POL, 786.), 6:4, 6:3

13:00

JEBAVÝ PÁTOU TROFEJ V ROCE NEVYBOJOVAL: Roman Jebavý společně s Michailem Jelginem trofej z challengerového turnaje v Manerbiu nezískali, ve finále prohráli proti dvojici Arneodo, Nys 6:4, 6:7(3), 5:10. První nasazený debl sice proti soupeřům získal úvodní sadu v poměru 6:3, ve druhém setu však neudržel vedení 3:1. V této sadě favorité ve dvanáctém gemu odvrátili tři setboly, v tiebreaku ovšem po rychle získaném minibrejku neuspěli. Také super tiebreak se pro česko-ruské duo vyvíjel dobře, vedlo totiž 3:0. Protihráči však dokázali nepříznivý stav otočit a můžou tak slavit nečekaný titul.- Jebavý, Jelgin (RUS) x Arneodo (MON), Nys (FRA) 6:4, 6:7(3), 5:10

10:00

KILNAROVÁ JE POTŘETÍ V ŘADĚ VE FINÁLE: Na úspěšnou finskou misi navázala sedmnáctiletá Monika Kilnarová také na turnaji v polském Mragowu, kde si zahraje ve svém třetím finálovém utkání v řadě. V semifinále porazila domácí kvalifikantku Julii Oczachowskou po setech 6:3, 6:7(5), 6:2. Po skvěle zvládnutém prvním setu se české tenistce příliš nedařilo v setu druhém, v němž musela od úvodního gemu dohánět ztrátu brejku. Čtyřikrát se jí to sice povedlo, ale nakonec prohrála ve zkrácené hře. V rozhodujícím setu ale už byla opět lepší hráčkou na dvorci a od stavu 2:2 vyhrála čtyři gemy v řadě. -  Monika Kilnarová (492.) x Julie Oczachowská (POL, -) 6:3, 6:7(5), 6:2

Pospíšil semifinálové utkání nedopodával
Jaroslav Pospíšil si první finále od loňského října nezahraje. Zkušenému hráči v semifinále vystavil stopku Gian Marco Moroni, který soupeře porazil 6:1, 2:6, 7:5. Pospíšil si prohrál utkání ve třetím setu. V závěrečném dějství vedl 3:1 a při stavech 4:3 a 5:4 byl na podání, Ital ovšem zabral a proti čtvrtému nasazenému celou sadu otočil ve svůj prospěch.

Internazionali Di Manerbio (muži, ITA, 43 000 EUR, antuka)
Jelgin (RUS), JEBAVÝ - Arneodo (MON), Nys (FRA) 6:4, 6:7(3), 5:10

Talex Open, Poznaň (muži, POL F10, 25 000 USD, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (242.) - Michal Dembek (POL, 786.) 6:4, 6:3