Denní menu, 24.8.2017: Jebavý postoupil do sedmého letošního finále čtyřhry

Elitní české tenisty čeká ve čtvrtek druhé kvalifikační kolo na US Open. Tři z nich prošli do finále, své klání nezvládla pouze Lucie Hradecká proti nasazené jedničce- Deblista Roman Jebavý ladí formu do New Yorku na challengeru v Manerbiu, kde si po úspěšném super tiebreaku zahraje v sedmém deblovém finále sezóny. Zdeněk Kolář a Jan Mertl potvrdili na turnajích kategorie ITF roli nasazených jedniček, Tadeáš Paroulek získal skalp bývalého 150. tenisty světa.

13:30

KOLÁŘ ZNOVU DOMINANTNÍ: Zdeněk Kolář potvrzuje na turnaji ITF v polské Poznani roli nasazené jedničky ve velkém stylu. Poté, co v úvodním kole ztratil s Orlovem jen dvě hry, neměl příliš práce ani v osmifinále proti Aleksandaru Vukičovi, Australana smetl 6:2, 6:1. Kolář měl potíže jenom na začátku prvního setu, ve kterém prohrával nečekaně 0:2. Od této chvíle však do konce utkání ztratil jediný gem. Ve čtvrtfinále český mladík bude čelit náporu Yannicka Vandenbulckeho, šestého nasazeného. - Zdeněk Kolář (242.) – Aleksandar Vukic (AUS, 659.), 6:2, 6:1

17:00

VE DRUHÉM KOLE KVALIFIKACE US OPEN USPĚLI TŘI ČEŠI: Tereza Martincová a Václav Šafránek poprvé v kariéře postoupili do třetího kola kvalifikace grandslamu, postup do finále zvládl také Jan Šátral. Nevedlo se jen Lucii Hradecká, zkušená hráčka si neporadila s nasazenou jedničkou Sie, se kterou po výborném startu dokázala uhrát pouhé tři gemy.

Kvalifikaci US Open se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

17:30

JEBAVÝ POSTOUPIL DO SEDMÉHO LETOŠNÍHO FINÁLE: Roman Jebavý letos posedmé postoupil do finále čtyřhry. Český hráč společně s Michailem Jelginem v semifinálovém klání challengerového turnaje v Manerbiu porazili dvojici Miedler, Pel 6:2, 4:6, 10:2. O finále si první nasazený pár zahraje proti lepšímu z druhého semifinále mezi debly Arneodo, Nys - Behar, Salisbury. -  Jelgin (RUS), Jebavý – Miedler (AUT), Pel (NED), 6:2, 4:6, 10:2

Paroulek vyřadil bývalého 150. hráče světa a je v prvním čtvrtfinále
Tadeáš Paroulek prožívá ve srbské Subotici životní turnaj. Sedmnáctiletý tenista se do hlavní soutěže dostal z tříkolové kvalifikace, po které si v pátek zahraje premiérové čtvrtfinále. Paroulek tento úspěch korunoval čtvrteční výhrou nad Mate Deličem v poměru dvakrát 6:3, bývalého 150. hráče světa porazil za osmdesát minut hry. O semifinále si Čech zahraje proti krajanovi Jaroslavu Pospíšilovi.

Kilnarová postoupila do dalšího čtvrtfinále
Monika Kilnarová zvládá v polském Mragowu roli třetí nasazené s naprostou jistotou. Sedmnáctiletá talentová hráčka v osmifinále vyřadila Dariu Kuczerovou startující na divokou kartu 6:2, 6:3 a o semifinále zabojuje proti sedmičce turnaje Angelice Moratelliové .

Mertl bez problémů ve čtvrtfinále
Jan Mertl v rumunské Chitilě postoupil bez problémů do čtvrtfinále. Zkušený Čech v osmifinálovém duelu porazil domácího Petra-Alexandra Luncanu 6:2, 6:4. Mertla potkala menší krize v šestém gemu druhého setu, ve kterém nechal soupeře srovnat na 3:3. Mertl však v deváté hře vzal protivníkovi servis a následným udrženým podáním si zajistil postup mezi nejlepších osm. Nasazená jednička se může v dalším kole těšit na Bogdana Borzu.

Pospíšil hladce postupuje
Jaroslav Pospíšil zatím v srbské Subotici plní roli čtvrtého nasazeného hráče na jedničku. Ve čtvrtečním osmifinále si šestatřicetiletý Čech poradil ve dvou setech s domácím Milanem Driničem. O sedmnáct let mladšího protivníka porazil 6:3 a 6:1.

Staněk vypadl s třetím nasazeným
Robin Staněk bude na turnaji v Rotterdamu chybět ve čtvrtfinále. Český tenista v osmifinále vypadl s třetím nasazeným Thiemo de Bakkerem po setech 6:7(3), 2:6.

Poljak v Srbsku ve druhém setu skrečoval
David Poljak finalista nedávného Mistrovství České republiky, dohrál na turnaji v Srbsku v osmifinále. V něm skrečoval za stavu 4:6 a 3:4 duel s Rakušanem Thomasem Statzbergerem.

Nejedlému po vydařené úvodní sadě na čtvrtého nasazeného nestačil
Pavel Nejedlý skončil na ITF turnaji v Budapešti v osmifinále. Český tenista ve čtvrtek nestačil na Petera Nagyho po sadách 7:5, 2:6, 1:6 a do druhého čtvrtfinále v sezóně se tak neprobojoval.

Salaba na favorita nevyzrál
Turnaj v Budapešti skončil pro Lukáše Salabu dle očekávání v osmifinále. V tom se český hráč utkal se druhým nasazeným Španělem Enriquem Lopezem-Perezem, s nímž prohrál 2:6 a 3:6. Favorit neztratil během utkání ani jednou servis.