Denní menu, 13.8.2017: Peschkeová titul nezískala, Federer prohrál se Zverevem

Nedělní program plně patřil zejména dění na zámořských turnajích. Probíhající šňůra na severoamerických betonech má za sebou další vrcholy, kterými byla finále v Montrealu a Torontu.

01:30

ŠAFÁŘOVÁ SE STRÝCOVOU DO FINÁLE NEPROŠLY: Semifinále čtyřhry na turnaji v kanadském Torontu proti sobě svedlo třetí nasazené Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou proti osmičkám turnaje Anně-Leně Grönefeldové a Květě Peschkeové. Šafářová se Strýcovou musely po úspěšném čtvrtfinále hrát druhý zápas během jednoho dne a na jejich výkonu se to mírně projevilo, když v prvním setu hladce prohrály 1:6. Ve druhém dějství se sice dostaly do hry, začaly být vyrovnanými soupeřkami, ale nedoservírovaly vedení 5:4 a naopak Peschkeové s Grönefeldovou po důležitém rebrejku v desáté hře dokázaly vyhrát i následující dva gemy a postoupily do bojů o titul. - Šafářová, Strýcová x Grönefeldová (GER), Peschkeová 1:6, 5:7

Utkání jsme se věnovali v samostatném článku.

21:00

PESCHKEOVÁ S GRÖNEFELDOVOU NESTAČILY NA RUSKÉ FAVORITKY: Květa Peschkeová společně s Annou-Lenou Grönefeldovou po semifinálovém vítězství nad Šafářovou a Strýcovou sehrály v neděli bitvu o torontský triumf. V cestě ale osmým nasazeným hráčkám stály ruské jedničky Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová, které velmi dobře znají recept na česko-německý pár a i ve třetím vzájemném klání v této sezoně odešly jako vítězky. Tentokrát dokonce nadělily Peschkeové a Grönefeldové kanára v prvním setu a následně si došly pro titul po výhře 6:0, 6:4. - Peschkeová, Grönefeldová (GER) x Makarovová, Vesninová (RUS) 0:6, 4:6

22:00

FEDERER SE SKLONIL PŘED ZVEREVEM: Finále lahodící oku všech fanoušků viděl kanadský Montreal. Vycházející hvězda Alexander Zverev v něm udolala Rogera Federera 6:3 a 6:4. Němec tak získal už pátý letošní titul, pro švýcarskou legendu to naopak byla první porážka v šestém letošním finále. O post světové jedničky tak bude muset ještě pořádně zabojovat v Cincinnati. - Roger Federer (3.) x Alexander Zverev (8.) 3:6, 4:6

19:30

WOZNIACKÁ ANI V ŠESTÉM FINÁLE NEUSPĚLA: Ani na šestý finálový pokus nenašla bývalá světová jednička Caroline Wozniacká recept na to, jak letos získat titul. Jeline Svitolinové byla v prvním setu ještě vyrovnanou soupeřkou (4:6), následně ale vůbec nezvládla druhý set (0:6) a znovu odešla z turnajového finále jako poražená.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. - Caroline Wozniacká (DEN, 6.) x Jelina Svitolinová (UKR, 5.) 4:6, 0:6.

Rogers Cup presented by National Bank, Toronto (ženy, CAN, 2 434 389 USD, tvrdý povrch)
ŠAFÁŘOVÁ, STRÝCOVÁ - Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ 1:6, 5:7
21:00 Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ - Makarovová, Vesninová (RUS)

ITF FUTURES BYDGOSZCZ CENTRUM CUP 2017 (muži, POL F9, 25 000 USD, antuka)