Privatbanka Open: Poljak vyřadil nasazeného Kopřivu, dohrál i Duda

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BRATISLAVY: Do své druhé poloviny se přehoupl turnaj futures Privatbanka Open v Bratislavě, na němž se během čtvrtečního programu vykrystalizuje osmička postupujících do čtvrtfinále. V tom už je David Poljak, který uspěl nad favorizovaným krajanem Vítem Kopřivou. Filip Duda naopak prohrál se Slovincem Urbanijou a na turnaji tak skončil.

Poljak přemohl v českém souboji nasazeného Kopřivu
Druhý nejvýše nasazený tenista bratislavského turnaje ITF Vít Kopřiva (424.) si čtvrtfinále dvouhry nezahraje. Do toho postoupil jednadvacetiletý krajan David Poljak (736.), který v osmifinálovém měření sil zvítězil po setech 7:5 a 6:2.

Duda nestačil na Urbaniju
Filip Duda (1465.) prohrál v osmifinále na turnaji ve slovenské Bratislavě se Slovincem Mikem Urbanijou (909.) a čtvrtfinále si tak nezahraje. Úspěšný český kvalifikant vstoupil do utkání lépe, když vyhrál první sadu 6:3, druhou pak ale stejným poměrem prohrál. Ve třetím setu už se Duda zmohl pouze na jediný gem.

Patrik Néma (SVK, 671.) - Danylo Kaleničenko (UKR, 548.) 4:6, 3:6
Filip Horanský (SVK, 441.) - Dominik Šproch (SVK, -) 6:1, 6:3
Juan Pablo Ficovich (ARG, 365.) - Ivan Kosec (SVK, 1101.) 6:2, 7:6 (4)

9.8.2017
Privatbanka Open: Poljak přehrál hráče z kvalifikace a zahraje si osmifinále, uspěl i Duda

8.8.2017
Privatbanka Open: Kopřiva na úvod neztratil set, Duda s Vejvarou prošli do hlavní soutěže

7.8.2017
Privatbanka Open: V Bratislavě postoupilo do finále kvalifikace pět Čechů

6.8.2017
Privatbanka Open: Do druhého kola postupují tři Češi, dalším devíti byl zápas přesunutý až na pondělí