Denní menu, 6.8.2017: Krejčíková byla velmi blízko k hlavní soutěži v Torontu, Kilnarová druhý titul v řadě nezískala

- Jan Havlovic

Hned 25 českých tenistů se v průběhu nedělního dne mělo představit na turnajích po celé Evropě, i kvůli dešti v Bratislavě se jich však do akce dostalo o poznání méně. Hlavním tahákem byl pro české fanoušky duel Barbory Krejčíkové, která den po obratu v Torontu nevyužila ve finále kvalifikace nad Japonku Osakaovou mečbol. Rozběhla se také kvalifikace na challenger ve slovinské Portoroži, kde uspěl jen Michal Konečný, Marek Gengel naopak svůj zápas nezvládl. O druhý titul během osmi dní bojovala ve Finsku Monika Kilnarová, na ten po jednoznačné prohře nedosáhla.

NA ROZJEZD

11:10

KONEČNÝ HLADCE POSTOUPIL V PORTOROŽI DO FINÁLE KVALIFIKACE: Michal Konečný má za sebou úspěšný vstup do kvalifikace na challenger ve slovinské Portoroži. Český tenista si ve svém úvodním představení na turnaji poradila s domácí tenisovou naději Davidem Lucasem Ambrožičem, kterému dovolil pouhé dva gemy. Kvalifikační čtyřka na kurtu dominovala, nečelila jedinému brejkbolu soupeře a za 48 minut postoupila do pondělního finále kvalifikace. V Portoroži ve večerních hodinách bojovatl také Marek Gengel, ten však prohrál se Slovákem Zelenayem. - Michal Konečný (382.) x David Lucas Ambrožič (SLO, -) 6:2, 6:0

HLAVNÍ CHOD

17:30

KREJČÍKOVÁ SI PO NEVYUŽITÉM MEČBOLU V TORONTU NEZAHRAJE: Barbora Krejčíková den po velkém obratu nad Linetteovou v kvalifikaci na turnaj v Torontu nedotáhla zápas do vítězného konce nad Naomi Osakaovou, se kterou nevyužila ani mečbol a prohrála tak 6:1, 6:7 (4), 0:6. Po jednoznačném prvním setu si hráčky ve druhé sadě udržely podání. Osakaová měla ve třetí hře jeden brejkbol, Češka v pátém gemu nevyužila hned tři příležitosti na brejk. To hlavní přišlo ale v desáté hře. Počtvrté v setu Krejčíková totiž nevyužila brejkbolovou možnost, ta v té chvíli znamenala dokonce mečbol. Třetí nasazená nelehkou situaci ustála, pohlídala si na závěr setu i tiebreak a v následném dějství nedala protihráčce žádnou šanci uspět. - Naomi Osakaová (JPN, 48.) x Barbora Krejčíková (123.) - 1:6, 7:6 (4), 6:0

A KDO NEMÁ DOST...

14:30

KILNAROVÁ VE FINSKU DRUHÝ TITUL V ŘADĚ NEZÍSKALA: Monika Kilnarová se týden po premiérovém triumfu opětovně propracovala ve Finsku až do finále, na turnaji v Savitaipale však závěrečné utkání nezvládla a s šestou nasazenou Clothilde de Bernardiovou prohrála 3:6, 1:6. O osudu úvodní sady rozhodl jediný brejk v osmém gemu, ve druhém setu to již vypadalo na kanára, v šesté hře při podání francouzské tenistky ale Kilnarová dokázala soupeřku brejknout. To ovšem bylo z její strany vše. - Monika Kilnarová (594.) x Clothilde de Bernardiová (FRA, 710.) 3:6, 1:6

Rogers Cup prezented by National Bank, Toronto (ženy, CAN, 2 434 389 USD, tvrdý povrch)