Denní menu, 2.8.2017: Veselý Kohlschreiberovo kouzlo neprolomil, Voráčová postoupila do semifinále deblu

Poté, co si Jiří Veselý zahrál před týdnem v Hamburku čtvrtfinále, toužil minimálně stejný výsledek napodobit i v rakouském Kitzbühelu. Osmifinále se mu ale stalo konečnou, neboť i potřetí v kariéře nenalezl recept na Němce Kohlschreibera. Renata Voráčová, semifinalistka nedávného Wimbledonu, svedla bitvu o semifinále deblového turnaje ve Washingtonu a díky úspěšnému tiebreaku dokázala postoupit mezi nejlepší čtyři. Lucie Hradecká znovu neuspěla v úvodním zápase, když podruhé v řadě skončila v prvním kole. Pokračuje také domácí challenger Svijany Open v Liberci, další Češi se představí třeba v Piešťanech.

11:00

V LIBERCI VYPADL MICHNEV I ROSOL, VE ČTYŘHŘE USPĚL JEN KOLÁŘ: Ve středu se v Liberci představili v osmifinále dvouhry dva čeští tenisté, ani jeden z nich však postup před domácím publikem nevybojoval. Petr Michnev sice trápil čtvrtého nasazeného Pedra Sousu, set však proti němu neuhrál. Lukáš Rosol poté měl nadějně rozehraný první set s brazilským hráčem Clezarem, za stavu 5:4 ovšem nedokázal dopodávat sadu do vítězného konce, krátce na to neuspěl ani v tiebreaku, ve druhém dějství rozhodl jediný brejk. Z pěti českých zástupců v deblu slaví postup jen Zdeněk Kolář, mladý tenista potvrdil s Grigelisem roli čtvrtého nasazeného páru a postoupil do semifinále.

Turnaj Svijany Open sledujeme podrobně v samostatném článku.

12:30

VESELÝ NEVYZRÁL NA KOHLSCHREIBERA ANI NAPOTŘETÍ: Zase to nevyšlo. Jiří Veselý se v rakouském Kitzbühelu potřetí v kariéře utkal s Němcem Philippem Kohlschreiberem, aktuálním žebříčkovým sousedem. Stejně jako v předchozích případech však český hráč ani tentokrát neuspěl, když v osmifinálovém utkání padl dvakrát 3:6.

O osudu prvního setu rozhodl rychlý brejk, když si Veselý ve druhém gemu ztratil hned své první podání. Toto manko už po zbytek dějství nedokázal smazat. Stejně si vedl sedmý nasazený hráč také ve druhé sadě, když pustil zkušenějšího protivníka rychlým brejkem opět do vedení. Kohlschreiber, který za celé utkání neztratil servis, nakonec zakončil utkání v deváté hře na příjmu. - Jiří Veselý (48.) – Philipp Kohlschreiber (GER, 47.) 3:6, 3:6

21:30

VORÁČOVÁ VYDŘELA ÚČAST V SEMIFINÁLE: Renata Voráčová společně s Šúko Aojamovou postoupily ve Washingtonu do semifinále čtyřhry. Druhý nasazený pár turnaje ve čtvrtfinále porazil dvojici Lister, Lu, se kterou si poradil 6:3, 5:7, 10:5. Zkušené duo mohlo ukončit zápas již ve druhém setu, kdy vedlo 5:2, od následující gemu však ve zbytku setu nevyhrálo ani hru. V super tiebreaku však tento debl nabral rychlé vedení 4:0, které navýšil až na 8:1. Soupeřky sice ještě dokázaly snížit na 5:9, to bylo od nich však v tomto duelu již vše. - Listerová (SWE), Lu (CHN) – Aojamaová (JPN), Voráčová 3:6, 7:5, 5:10

Konečný v Turecku překvapivě skončil
Michal Konečný byl tento týden na turnaji v tureckém Erzurumu nejvýše nasazeným hráčem, svou roli ale nesplnil. Český hráč se s pětadvacetitisícovým podnikem rozloučil již ve druhém kole, v němž nestačil na domácího Sarpa Agabiguna. S hráčem z konce první tisícovky prohrál po setech 2:6, 6:1 a 4:6.

Pantůčková si s první nasazenou neporadila
Gabriela Pantůčková v německém Bad Saulgau vypadla v prvním kole. Česká tenistka v zápase proti Tamaře Korpatschové prohrála 6:7 (5), 2:6. V úvodním setu Pantůčková vedla 4:2, poté však nechala soupeřku obrátit až na 6:5 a sama musela na returnu odvrátit konec setu. To se jí sice povedlo, v tiebreaku ovšem na první nasazenou nestačila. Také nástup do druhého setu měla lepší tenistka ze čtvrté stovky žebříčku, vedla 2:0. Od té chvíle ale ztratila šest gemů za sebou a s turnajem se musela rozloučit.

Hradecká znovu končí v prvním kole
Lucie Hradecká se podruhé za sebou rozloučila s turnajem hned v prvním kole. Zkušená tenistka ve středu odpoledne prohrála na turnaji v Bad Saulgau s domácí Katharinou Hobgarskiovou 1:6, 5:7. Po jednoznačné první sadě Češka vedla ve druhém setu 3:1, protihráčka otočila ale na 5:4. Hradecká sice ještě zvládla se dostat při podání soupeřky z toho nejhoršího, o dva gemy později se jí to už nepovedlo.

Krejsová vybojovala semifinále čtyřhry
Petra Krejsová s Laurou-louanou Andreiovou postoupily ve Wokingu do semifinále deblu. Česko-rumunská dvojice ve čtvrtfinále porazila pár M. Görgesová, Torrová-Florová, se kterým si poradila 7:5, 6:4. O finále si Krejsová s Andreiovou zahrají s duem Wachaczyková, Lee.

Malečková si v německém Bad Saulgau zahraje čtvrtfinále deblu
Jesika Malečková s Gabrielou Elenou Ruseovou zvládly v německém Bad Saulgau vstup do čtyřhry, když v úvodním zápase porazily debl Adamescuová, Fetecauová 6:3, 6:2. Ve čtvrtfinále se česko-rumunská dvojice utká s vítězkami duelu Chieasová, Matteucciová – Barritzaová, Schollová.

Generali Open, Kitzbühel (muži, AUT, 482 060 EUR, antuka, osmifinále dvouhry)
JIŘÍ VESELÝ (48.)[7] – Philipp Kohlschreiber (GER, 47.) 3:6, 3:6

Citi Open, Washington (ženy, USA, 250 000 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále čtyřhry)
Listerová (SWE), Lu (CHN) – Aojamaová (JPN), VORÁČOVÁ [2] 3:6, 7:5, 5:10

Svijany Open 2017, Liberec (muži, CZE, 43 000 EUR + H, antuka)

Pedro Sousa (POR, 143.)[4] – PETR MICHNEV (233.) 6:4, 7:5
LUKÁŠ ROSOL (173.)[6] – Guilherme Clezar (BRA, 264.) 6:7 (0), 3:6

MAJŠAJDR, ZAHRÁDKA (WC) – Galarza, Velotti (oba ARG)  3:6, 7:6 (7), 7:10

KELLOVSKÝ, STANĚK – Bednarek (POL), Pel (NED)[3] 3:6, 5:7
Grigelis (LTU), KOLÁŘ [4] – Cornea, Grigoriu (oba ROU) 6:2, 6:3

Turnaj podrobněji sledujeme v samostatném článku.

Futures Piešťany (muži, SVK, 15 000 USD, antuka)

PAVEL NEJEDLÝ (687.)[5] – Thiago Seyboth Wild (BRA, 1501.)(Q) 3:6, 2:6
Filipp Kekerčenij (UKR, 725.)[6] – ANTONÍN BOLARDT (1587.)(Q) 6:3, 6:4
Ivan Košec (SVK, 1094.) – PETR NOUZA (1324.)(Q) 3:6, 6:3, 7:5
DOMINIK REČEK (1945.)(Q) – Juan Ignacio Ameal (ARG, 951.) 3:6, 6:7 (4)

Semjan, Šproch (oba SVK) – Moore (GBR), RICCI 6:2, 3:0 skreč. Moore, Ricci

Kardelen Open (muži, TUR, 25 000 USD, tvrdý povrch, osmifinále dvouhry)
MICHAL KONEČNÝ (382.)[1] – Sarp Agabigun (TUR, 998.) 2:6, 6:1, 4:6

Knoll Open, Bad Saulgau (ženy, GER, 25 000 USD + H, tvrdý povrch)

Tamara Korpatschová (GER, 126.)[1] - GABRIELA PANTŮČKOVÁ (376.) 7:6 (5), 6:2
Katharina Hobgarská (GER, 236.) – LUCIE HRADECKÁ (164.)[4] 6:1, 7:5

MALEČKOVÁ, Ruseová (ROU) – Adamescuová, Fetecauová (obě ROU) 6:3, 6:2

Aegon GB Pro-Series Foxhills, Woking (ženy, GBR, 25 000 USD, tvrdý povrch)

11:30 PETRA KREJSOVÁ (226.)[5] – Diana Marcinkevičová (LAT, 338.) 5:6, PŘELOŽENO NA 3.8.

M. Görgesová (FRA), Torrová-Florová (ESP) – Andreiová (ROU), KREJSOVÁ 5:7, 4:6

Egypt Men's Futures, Káhira (muži, EGY, 15 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)
DUDA, Taweel (EGY)[3]
– Ibrahim (RSA), Makhlouf (ALG) 6:2, 6:1

Savitaipale Ladies open (ženy, FIN, 15 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
10:00 Maileen Nuudiová (EST, 1136.)(WC) – MONIKA KILNAROVÁ (594.)[5] PŘELOŽENO NA 3.8.

Stanislaw Cup, Ivano-Frankivsk (ženy, UKR, 15 000 USD, antuka, osmifinále dvouhry)