Futures Piešťany: Mrázek nestačil na Holiše, dalších pět Čechů slaví postup

Netradičně až v neděli odstartovala kvalifikace na turnaj Futures v Piešťanech. Ve slovenském městě se v průběhu nedělního dne představilo hned jedenáct českých zástupců. Postup do druhého kvalifikačního kola si zajistilo hned šest z nich. Překvapivě hned v prvním kole končí David Mrázek, který nestačil na devatenáctiletého Štěpána Holiše.

Holiš udolal v českém souboji Mrázka
Ryze český souboj byl k vidění na kurtu č.3, kde se utkal Štěpán Holiš s Davidem Mrázkem. Druhý jmenovaný přijel z Trnavy, kde na místním turnaji vybojoval svůj první bod do žebříčku ATP, když v prvním kole vyřadil Kanaďana Berana. S kvalifikací na turnaj v Piešťanech se však Mrázek loučí již v prvním kole, když ve třech setech nestačil na devatenáctiletého Štěpána Holiše. Naopak Holiš se teprve potřetí v kariéře radoval z vítězství v kvalifikace turnaje ITF.

Zedník se trápil s domácím hráčem
Jan Zedník v prvním kole kvalifikace potvrdil roli jedenáctého nasazeného hráče, když ve třech setech porazil Michala Lukačoviče 6:1, 2:6, 6:1. Ve druhém kole čeká Zedníka lepší z dvojice Oliveira /Lahký.

Reček dovolil Šobáňovi dvě hry
Dominik Reček velmi hladce zvládl postoupit v Piešťanech do druhého kola kvalifikace, když si poradil s Filipem Šobáňem rychle 6:0, 6:2. O postup do finále zabojuje s Andrejem Niznanským.

Stolarik nestačil na domácího Skrlu
Zápas úvodního kvalifikačního kola má za sebou také devatenáctiletý Petr Stolarik. Mladý tenista odehrál své vůbec první utkání mezi muži na okruhu ITF, avšak na o pět let staršího Slováka Srklu nestačil. Stolarik podlehl svému soupeři po setech dvakrát 1:6. „Byla to moje první zkušenost mezi muži, takže jsem byl celý zápas nervózní. To se také podepsalo na výsledku,“ mrzelo Stolarika.

Vachtl povolil Mugellimu jediný gem, postupuje také Bolardt
Postup do druhého kola si zajistil Jiří Vachtl, který v úvodním kvalifikačním kole splnil roli papírového favorita. Český tenista smetl Itala Mugelliho, kterému dovolil jediný gem. Podobně hladký postup si zajistil Antonín Bolardt, který v ryze českém souboji porazil Šimona Žáčka po setech dvakrát 6:2.

Krčma uhrál proti Ščerbovi pouhé tři gemy
Dalším českým tenistou, který končí hned v úvodním kole kvalifikace turnaje v Piešťanech je Tomáš Krčma. Sedmnáctiletý tenista obdržel od pořadatelů divokou kartu pro start v kvalifikaci, avšak v odpoledním zápase nestačil na Ukrajince Vitalije Sčerbu, kvalifikační dvanáctku, kterému Krčma podlehl po setech 2:6, 1:6.

JAN ZEDNÍK (1864.) – Michal Lukačovič (SVK.) 6:1, 2:6, 6:1
Michal Marko (SVK, 1559.) – Marek Lukačovič (SVK.) 6:4, 6:0
Patrik Lapin (SVK.) - Leon Petko (SVK.) 3:6, 6:7 (3)
Andrej Niznanský (SVK.) - Alan Nunez Aguilera (MEX.) 6:1, 7:6 (8)
Filip Kucbel (SVK.) - Juraj Hochel (SVK.) 6:3, 6:0
DOMINIK REČEK - Filip Šobáň (SVK.) 6:0, 6:2
Samuel Grman (SVK.) – Andras Necz (HUN.) 7:6 (3), 5:7, 3:6
PETR STOLARÍK - Michal Skrla (SVK.) 1:6, 1:6
TOMÁŠ KRČMA [WC] - Vitalij Ščerba (UKR, 2072.) 2:6, 1:6
Richard Fekete (SVK.) - Vitalij Sáčko (UKR, 1425.) 2:6, 0:6
Tomáš Vidovenec (SVK.) - Roman Garkavenko (RUS.) 6:3, 3:6, 5:0, skreč Garkavenko
Massimiliano De Pasquale (MEX.) - Gilbert Soares Kiler Junior (BRA.) 6:4, 1:6, 6:7 (6)
Samm Butler (GBR, 1487.) – Lukáš Jeleník (SVK.) 6:1, 6:0
Joachim Li-Ernoul (FRA.) - Jan Oliver Drziak (SVK.) 6:2, 3:6, 5:7
DAVID MRÁZEK - ŠTĚPÁN HOLIŠ 6:2, 6:7 (5), 1:6
Nikolas Lahký (SVK.) - Cristian Oliveira (BRA.) 1:6, 2:6
Gianluca Bergomi (ITA, 1501.) - Patrik Jancovič (SVK.) 4:6, 6:2, 6:3
Saša Supruniuk (ARG.) - Marek Šrámek (SVK.) 4:6, 0:3, skreč Supruniuk
JIŘÍ VACHTL – Pietro Mugelli (ITA.) 6:0, 6:1
Marko Cetner (SVK.) - Tomáš Pavlovský (SVK.) 1:6, 1:6