Advantage Cars Prague Open by Zenova: Hradecká vypadla s Jastremskou, Krejsová s Allertovou postupují

- Radek Štohl, Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PRAHY: Tento týden probíhá v Praze challengerový turnaj mužů a zároveň turnaj žen kategorie ITF. Ve středu do hry poprvé zasáhla Lucie Hradecká, která měla set a brejk k dobru, přesto nakonec prohrála s Jastremskou ve třech setech. Postoupily naopak Petra Krejsová, která odvracela dva mečboly, a také Denisa Allertová. Adam Pavlásek v mužské části pavouka opětovně rychle vyhrál, když ve dvou sadách smetl Jaloviece. Zdeněk Kolář vyřadil Lennyho Hampela.

Ženy

Hradecká po vydařeném začátku vypadla s Jastremskou
Lucie Hradecká se s turnajem ITF v Praze loučí již po prvním kole. Zkušená tenistka v zápase proti Dajaně Jastremské vyhrála úvodní set 6:2, následující dvě sady ovšem prohrála 3:6 a 1:6. Po zvládnutém prvním setu Hradecká brejkla soupeřku na začátku druhé sady, ta jí okamžitě rebrejkla zpátky. Ukrajinka ji vzala servis také ve čtvrté hře a tento set si již ujít nenechala. Závěrečnou favoritka nezvládla, když celkově čtyřikrát přišla o podání, hned třikrát z toho čistou hrou. Jastremská startující na divokou kartu ukončila zápas druhým využitým mečbolem.

Kolodziejová zvládla český souboj s Malečkovou
Souboj dvou hráček startujících v Praze na divokou kartu – to byl duel mezi Jesikou Malečkovou a Miriam Kolodziejovou. Z postupu do dalšího kola turnaje s dotací 80 tisíc amerických dolarů se nakonec radovala druhá jmenovaná, která vyhrála ve dvou setech 6:3 a 6:4. Kolodziejová proměnila v utkání všech pět nabídnutých brejkbolů a po zápase byla pochopitelně spokojená.

Krejsová utekla z lopaty hrobníkovi
Petra Krejsová postupuje na domácím turnaji v Praze do osmifinále, proti Bulharce Kostovové se ovšem na výhru pořádně nadřela. Po prohrané první sadě čelila v té druhé dvěma mečbolům, set ale nakonec získala skrze zkrácenou hru, aby v rozhodujícím dějství sedmadvacetiletá Češka nadělila protivnici kanára. Zápas skončil výsledkem 4:6, 7:6(2) a 6:0.

Allertová splnila roli favoritky
Třetí nejvýše nasazená hráčka pražského turnaje ITF Denisa Allertová postupuje. Čtyřiadvacetiletá Češka si v duelu úvodního kola poradila s o dva roky starší Polkou Katarzynou Piterovou, kterou porazila ve dvou setech 7:6(1) a 6:4.

Muži

Pavlásek se na kurtu opět dlouho nezdržel
Adam Pavlásek zatím na turnaji v Praze působí suverénním dojmem. První nasazený v osmifinále snadno porazil Marka Jaloviece, kterému nedal za třiašedesát minut žádnou šanci, když vyhrál dvakrát 6:2. Dvaadvacetiletý český borec v prvním setu vedl po dvou brejcích 3:0. Poté sice přišel o podání, následným brejkem vedl již 4:1. Ve druhé sadě se Pavlásek propracoval ke dvěma brejkům, zatímco ani jednou o servis nepřišel. Ve čtvrtfinále narazí na Zdeňka Koláře.

Kolář po vyrovnaném prvním setu položil soupeře kanárem
Zdeněk Kolář na challengerovém podniku v Praze postoupil do čtvrtfinále. Český mladík v osmifinálovém zápase porazil Lennyho Hampela 7:6 (6), 6:0. Do utkání ale nevstoupil ideálně, při svém druhém servisu přišel o podání, to si vzal zpátky v sedmém gemu. Ačkoliv měl protihráč v desáté hře setbol, set dospěl do tiebreaku. V něm prohrával Kolář 4:6, od tohoto stavu neztratil ve zkrácené hře jediný míček. Druhý set začal lépe výše postavený hráč na žebříčku, když brejkem ve druhé hře se dostal do vedení 2:0. Ve třetím gemu poté udržel vlastní podání, ačkoliv musel odvrátit šest brejkbolů. Soupeře to definitivně položilo a Kolář tak mohl získat ještě další dva brejky. Ve čtvrtfinále narazí vítěz utkání na Adama Pavláska.

Videa po čtyřhře

1. kolo dvouhry - ženy
Raluca Georgiana Serbanová (ROU, 360.)  [LL] - Anastasija Komradinová (RUS, 205.) 6:7 (5), 7:6 (5), 3:6
Camilla Rosatellová (ITA, 266.) - Sofia Šapatavová (GEO, 251.) 7:6 (7), 4:6, 6:0
Chantal Škamlová (SVK, 249.) - Dalila Jakupičová (SLO, 177.) [7] 6:3, 6:1
Olga Saezová Larraová (ESP, 241.) - Ulrikke Eikeriková (NOR, 282.) 3:6, 1:6
Anhelina Kalininová (UKR, 213.) - Mihaela Buzarnescuová (ROU, 141.) [5] 6:2, 7:6 (2)
PETRA KREJSOVÁ (223.) - Elica Kostovová (BUL, 246.) 4:6, 7:6 (2), 6:0
JESIKA MALEČKOVÁ (281.) [WC] - MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (357.) [WC] 3:6, 4:6
LUCIE HRADECKÁ (166.) [6] - Dajana Jastremská (UKR, 285.) 6:2, 3:6, 1:6
DENISA ALLERTOVÁ (100.) [3] - Katarzyna Pieterová (POL, 224.) 7:6(1), 6:4

1. kolo čtyřhřy - ženy
Filipová, Pribylová Anna (SWE/RUS) - Pribylová Anastasia (RUS), ZARYCKÁ 1:6, 0:6

25.7.2017
Advantage Cars Prague Open by Zenova: Vondroušová hladce postupuje, osmifinále si zahrají i Pavlásek či Kolář

24.7.2017
Advantage Cars Prague Open by Zenova: Zarycká prošla do finále kvalifikace, Jaloviec dovolil Podlešákovi jediný gem

23.7.2017
Advantage Cars Prague Open by Zenova: Gengel si hlavní soutěž nezahraje. Úvod kvalifikace zvládlo pět Češek

22.7.2017
Advantage Cars Prague Open by Zenova: Gengel prošel do finále kvalifikace, Vocel s Minářem končí