EMPIRE Futures Trnava: Nejedlý potvrdil roli favorita, Řeháček překvapil domácího Košece. Dále jde i Mrázek

- Radek Štohl, Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TRNAVY: Letošní podnik kategorie Futures v Trnavě trápí déšť, a tak se až ve středu naplno rozjela hlavní soutěž singlu. Pavel Nejedlý zvládl utkání proti domácímu kvalifikantovi ve dvou dějstvích, Marek Řeháček skolil o téměř osm set pozic výše postaveného Košece. Jiří Vachtl sice trápil pátého nasazeného Kekerčenija, na postup to však nestačilo. Překvapil naopak Mrázek.

Nejedlý s Brnou nezaváhal
Pavel Nejedlý uspěl v úvodním kole v Trnavě, kde porazil Davida Damiana Brnu 6:4, 6:2. Druhý nasazený sice ve druhé hře ztratil vlastní servis, to ovšem napravil o tři gemy později, kdy poprvé v duelu sebral protihráči servis. To v úvodním setu zopakoval ještě jednou a první sadu tak vyhrál 6:4. Ve druhém dějství Nejedlý vzal soupeři ve třetím gemu servis, slovenský kvalifikant ho sice dokázal rebrejknout, to samé následně dokázal i favorit duelu. Ten v sedmém gemu získal další brejk, který mu pomohl k vítězství 6:2. V osmifinále se český hráč střetne s Patrikem Obalem.

Vachtl trápil Kekerčenija jen v prvním setu
Jiří Vachtl se na turnaji v Trnavě podruhé v kariéře probojoval do hlavní soutěže kategorie Futures, ale ani v tomto případě nedokázal uhrát set, když v zápase proti Pylupu Kekerčenijkovi prohrál 4:6, 2:6. Vachtl soupeři v úvodním setu vzdoroval a také jako první se probojoval k brejku, ten si připsal v šesté hře. Od té chvíle ovšem ztratil šest her v řadě a jelikož další servis ztratil v sedmém gemu druhého setu, bylo o zápase rozhodnuto.

Řeháček si vyšlápl na téměř o osm míst výše postaveného hráče
Marek Řeháček se na turnaji v Trnavě představí také v osmifinále. Český tenista se dostal do hlavní soutěže z kvalifikace a v prvním kole narazil na domácího Ivana Košece (1090.) a porazil ho 6:4, 6:3. V úvodním setu byl Řeháček dvakrát o brejk pozadu, přesto vždy rychle srovnal a v desátém gemu získal rozhodující brejk. Ve druhé sadě jednadvacetiletý hráč znovu prohrával 0:2, poté ovšem otočil na 5:2. Jelikož si tenisté do konce duelu udrželi servis, z překvapivého postupu se radoval úspěšný kvalifikant. Ten o čtvrtfinále zabojuje s Kekerčenijem.

Mrázek porazil Berana
Čtyřiadvacetiletý David Mrázek, který se do hlavní soutěže trnavského futuru dostal z pozice šťastného poraženého z kvalifikace, postoupil do osmifinále. Český hráč získal skalp soupeře z první tisícovky, když porazil o tři roky mladšího Kanaďana Martina Berana (995.) 7:6(0) a 6:4. Ve druhé sadě vedl Mrázek už 5:0, závěr dějství si ale zdramatizoval, když nechal protivníka dotáhnout se na rozdíl jediného gemu. Nakonec ale Čech přeci jen kýžený postup urval.

Děrkas dobře rozehraný duel k vítězství nedotáhl
Kvalifikant Zdeněk Děrkas na turnaji v Trnavě dohrál. Český hráč sice vstoupil do souboje s Britem Ewanem Moorem správnou nohou, když vyhrál úvodní sadu 6:2, další dvě dějství už ale bral poměrem 1:6 a 3:6 favorit.

Marek Semjan (SVK, 1361.) - Marko Ilič (CRO) [Q] 6:1, 6:2
DAVID MRÁZEK [LL]  - Martin Beran (CAN, 995.) 7:6 (0)

25.7.2017
EMPIRE Futures Trnava: Poljak uhrál jediný gem, Vachtl, Řeháček a Děrkas postupují do hlavní soutěže

24.7.2017:
EMPIRE Futures Trnava: Pět Čechů prošlo do finále kvalifikace, program opět narušil déšť