Advantage Cars Prague Open by Zenova: Gengel prošel do finále kvalifikace, Vocel s Minářem končí

Pražská Štvanice se po roce opět dočká spojeného mužského a ženského turnaje! Advantage Cars Prague Open 2017 by Zenova letos nabídne mužský challenger dotovaný 43 tisíci eury a ženský turnaj ITF, jenž je dotován 80 tisíci americkými dolary. První se na místní antukové dvorce postavili v sobotu muži, na něž čekala úvodní dvě kola kvalifikace.

V úvodním kole kvalifikace mělo hned 12 hráčů volný los a na programu tak byly jen čtyři zápasy, které na čtyřech dvorcích sobotní den zahájily s úderem 10. hodiny.

Do druhého kola, které se rovněž odehraje dnes, postoupili dva domácí tenisté - Ivo Minář a Matěj Vocel. Minář si poradil v českém souboji s Davidem Šimůnkem 6:3, 6:4, zatímco Vocel potvrdil roli favorita proti Chorvatovi Ivanovi Sabanovi, jehož smetl 6:1, 6:1. Porážku si připsal naopak Michal Bíško, který nestačil na Rakušana Jurije Rodionova (817.) po setech 3:6, 2:6.

Gengel postoupil do finále kvalifikace
Hned po skončení duelů prvního kola se na kurty vydali tenisté, které čekalo kolo druhé. Jako první stihl svůj zápas odehrát Marek Gengel, který v souboji s Chorvatem Mate Deličem zvítězil hladce 6:1, 6:2 a zajistil si postup do finále kvalifikace.

Jaloviec do kvalifikace nenastoupil
Na poslední chvíli se do hlavní soutěže pražského challengeru dostal Marek Jaloviec, který tak nemusel absolvovat kvalifikaci a k utkání druhého kola s Chorvatem Matejen Sabanovem nenastoupil.

Vejvara příliš odporu nekladl
Naopak hladkou porážku za pouhých 52 minut musel překousnout Lukáš Vejvara, na kterého čekalo střetnutí s Rakušanem Lennym Hampelem. Rakouský povolil za celý zápas Vejvarovi pouze jeden gem a porazil ho 6:0, 6:1.

Štěpánek padl s Galarzou
Český mladík Antonín Štěpánek nestačil ve druhém kole na Argentince Juana Ignacia Galarzu, který potvrdil roli favorita a postoupil do finálového kola po výhře 6:2, 6:3.

Minář do finále neprošel
Po úspěšném vystoupení v úvodním kole kvalifikace nastoupil Ivo Minář odpoledne do utkání s Rusem Romanem Safjullinem, jenž byl pasován do role favorita střetnutí. Na dvorci se papírové předpoklady nakonec ukázaly být správné, Minář i přes srdnatý výkon prohrál 3:6, 4:6 a finálové dějství mu uniklo.

Ze hry je i Vocel
Mimo hru je po druhém kole kvalifikace také Matěj Vocel, který sice do zápasu s Francouzem Maximem Chazalem vstoupil výborně a nadělil soupeři v prvním setu kanára, ale od druhé sady byl lepším hráčem na dvorci Chazal. Člen čtvrté stovky světa se ukázal být nad Vocelovy síly a český tenista s ním prohrál 6:0, 1:6, 2:6.

„Ve druhém setu mi to začalo ulétávat, ani nevím proč. Nešel mi servis, kazil jsem každý míč,“ mrzelo Vocela.

Hunter Reese (USA, 1268.) - Gabor Borsos (HUN, 794.) 6:7(2), 2:6
DAVID ŠIMŮNEK (-) - IVO MINÁŘ (-) 3:6, 4:6
MICHAL BÍŠKO (-) - Jurij Rodionov (AUT, 817.) 3:6, 2:6
MATĚJ VOCEL (874.) - Ivan Sabanov (CRO, -) 6:1, 6:1