Denní menu, 21.7.2017: Martincová prošla do druhého semifinále v kariéře, Veselý na Lorenziho nevyzrál

V pátek se čeští fanoušci mohou těšit na velmi pestrý tenisový program. Tereza Martincová po skalpu Garcíaové z osmifinále dokázala navázat na své výkony a postoupila do druhého semifinále na okruhu WTA. Jiří Veselý si po třech výhrách nad Italem Lorenzim připsal poprvé také porážku, když v Umagu na oblíbeného soupeře tentokrát nestačil.

13:00

V OLOMOUCI SE O SEMIFINÁLE UTKAJÍ HRADECKÁ S ALLERTOVOU: Výborně obsazený podnik kategorie ITF v Olomouci měl v pátek na programu čtvrtfinálové zápasy, přičemž jeden z nich obstaraly Lucie Hradecká a Denisa Allertová. Obě hráčky sice v úvodním kole zazářily jedoznačnou výhrou, v osmifinále se však shodně na postup na natrápily ve třech dějstvích. Ve vzájemném klání se více dařilo výše nasazené Allertové, která během utkání hned pětkrat obrala zkušenou Hradeckou o servis a vlastní ztráty podání dokázala velmi rychle napravovat. Allertová nakonec prošla do semifinále po výhře 6:3, 6:4. - DENISA ALLERTOVÁ (106.) x LUCIE HRADECKÁ (151.) 6:3, 6:4

20:45

VESELÝ NA LORENZIHO NEVYZRÁL: Jiří Veselý (57.) nedotáhl nadějně rozehrané čtvrtfinále s Italem Paolem Lorenzim (34.) do vítězného konce a nevyužil vedení 6:1, 1:0 s brejkem. Italský tenista dokázal hned ve druhém gemu druhé sady soupeře rebrejknout a od té chvíle byl po většinu zápasu pánem dvorce. Druhý set rozhodl brejkem v dvanácté hře a ve třetí sadě předvedl další parádní obrat. Veselý prorazil Italovo podání ve třetím gemu, ale posléze prohrál čtyři gemy v řadě. Ač ještě zkusil zabojovat, manko už nedohnal a prohrál 6:1, 5:7, 3:6. - JIŘÍ VESELÝ (57.) x Paolo Lorenzi (34.) 6:1, 5:7, 3:6

15:00

MARTINCOVÁ PROŠLA DO SEMIFINÁLE V GSTAADU!: TPodruhé v kariéře se Tereze Martincové (140.) podařilo postoupit na turnaji WTA až do semifinále! Po loňském úspěchu v Quebecu vyrovnala svůj životní výsledek ve švýcarském Gstaadu, kde otočila zápas s Němkou Antonií Lottnerovou (157.) a porazila ji 3:6, 6:1, 7:5. V průběhu třetího setu přitom neměla svou úlohu nijak snadnou. Za stavu 3:3 čelila česká tenistka v dlouhém gemu hned čtyřem brejkbolům. Se všemi si ovšem poradila, stejně jako s dalším brejkbolem v deváté hře a naopak sama dokázala svou jedinou příležitost ve dvanácté hře proměnit. O postup do svého premiérového finále se utká s Anett Kontaveitovou (32.). - TEREZA MARTINCOVÁ (140.) x Antonie Lottnerová (157.) 3:6, 6:1, 7:5

Bouzková si na osmadvacátou hráčku světa nevyšlápla
Marie Bouzková končí letošní působení na turnaji kategorie ITF v Astaně ve čtvrtfinále. V tom v pátek nedokázala překvapit Čang Šuaj, se kterou prohrála 4:6, 3:6. Dnes devatenáctiletá Češka nezachytila nástup do obou setů a ačkoliv pokaždé po druhém brejku soupeřky dokázala favoritku rebrejknout, na obrat v daném dějství to ani jednou nestačilo. Bouzková v boji o semifinále přišla celkem šestkrát o vlastní servis, při podání protihráčky dokázala uspět za celý duel pouze třikrát.

Kolář se s Poznaní rozloučil kanárem
Zdeněk Kolář se o další překvapení na challengerovém turnaji v Poznani nepostaral, když byl nad jeho síly páteční soupeř Guido Andreozzi, který vyhrál 7:5, 3:6, 6:0. Kolář v osmé hře prvního setu vedl 40:0 při podání soupeře, tři brejkboly však nevyužil a v jedenáctém gemu naopak sám poprvé v duelu přišel o podání. Ve druhé sadě si Čech připsal dva brejky a jelikož soupeř jen jeden, patřil tento set právě mladšímu hráči. Závěrečné dějství se však tenistovi ze třetí stovky žebříčku vůbec nepovedlo, protihráči totiž dovolil získat tři brejky.

Pavlásek postoupil v Poznani do semifinále
Český tenista Adam Pavlásek si zahraje v polské Poznani třetí letošní semifinále. Po Ostravě a Popradu se mu v Poznani podařilo dosáhnout tohoto výsledku díky vítězství nad Španělem Rubenem Ramirezem-Hidalgem 6:2, 6:4. Třetí nasazený Pavlásek byl v utkání od úvodu lepším hráčem na dvorci, v prvním setu vedl už dokonce 5:0 a nezaskočila ho ani ztráta podání v sedmé hře. Druhý set byl o něco vyrovnanější a Španěl zvládl odpovědět na ztrátu podání ze čtvrté hry okamžitým rebrejkem. Pavlásek však nepřipustil, aby se dostal pod tlak a bez dalšího nabídnutého brejkbolu si v desáté hře na returnu vybojoval cenný postup.

Rosol v Poznani končí ve čtvrtfinále
Na postup Adama Pavláska nedokázal v polské Poznani navázat osmý nasazený Lukáš Rosol, který v utkání s Rusem Alexejem Vatutinem prohrál 5:7, 6:3, 3:6. Rosolovi vůbec nevyšel úvod třetí sady, v níž rychle prohrával 0:3 a v šesté hře si podruhé ztratil podání. Za stavu 1:5 sice sebral soupeři servis a následně po odvrácení dvou mečbolů snížil na 3:5, ale ztrátu už dohnat nedokázal a Vatutin v devátém gemu zápas ukončil.

Konečný o první challengerové finále přišel v tiebreacích
Michal Konečný společně se Sadio Doumbiou do challengerového finále deblu v Astaně postoupit nedokázali. Tato netradiční dvojice v semifinálovém zápase nestačila na nejvýše nasazený pár Matsui, Vardhan, se kterým prohrála po téměř hodině a tři čtvrtě 6:7 (5), 6:7 (1). Ve velmi vyrovnaném duelu neviděli diváci ani jeden brejk. Konečný si tak po tomto nevydařeném zápase musí na první finále z této kategorie ještě nějakou chvíli počkat.

PLAVA LAGUNA CROATIA OPEN UMAG (muži, CRO, 482 060 EUR, antuka)

JIŘÍ VESELÝ (57.) [8] - Paolo Lorenzi (ITA, 34.) [4] 6:1, 5:7, 3:6

LADIES CHAMPIONSHIP GSTAAD (ženy, SUI, 250 000 USD, antuka)

TEREZA MARTINCOVÁ (140.) - Antonie Lottnerová (GER, 157.) 3:6, 6:1, 7:5

Bertensová/Larssonová (NED/SWE) [1] - KUNČÍKOVÁ, Wacannová (NED) 6:4, 6:3