Denní menu 19.7.2017: Veselý je bez ztráty setu ve čtvrtfinále. Pavlásek i Kolář postupují v Poznani

- Daniel Kubelka

I středeční program nabídl pro tenisového fanouška zajímavé menu. Jiří Veselý k večeru porazil Radu Albota ve dvou setech, přičemž v prvním dějství musel odvracet setbol. Lucie Hradecké na turnaji ITF v Olomouci rychle zvládla postup do čtvrtfinále, když ztratila jen tři hry. To si po suverénním výkonu zajistil také Adam Pavlásek na challengeru v Poznani a rovněž Zdeněk Kolář, který překvapil osmnáctiletý talent norského tenistu Caspera Ruuda.

14:00

HRADECKÁ V OLOMOUCI SMETLA DIVOKOU KARTU: Po úterním startu hlavní soutěže pokračuje olomoucký ITS Cup zápasy prvního kola i ve středu. Do hry vstoupila jedna z hvězd turnaje, pětinásobná fedcupová vítězka a dvojnásobná grandslamová šampiónka, Lucie Hradecká. Ta se na úvod střetla s čerstvě šestnáctiletou prostějovskou nadějí Annou Siskovou, kterou hladce porazila 6:2, 6:1, když protihráčce sebrala hned šestkrát servis. Anna Sisková - Lucie Hradecká 2:6, 1:6

Turnaji v Olomouci se podrobně věnujeme v samostatném článku.

17:00

VESELÝ BEZ ZTRÁTY SETU VE ČTVRTFINÁLE: Jiří Veselý si v Umagu zahraje ve čtvrtfinále, když porazil Radu Albota 7:6 (3), 6:2. Lepší vstup do osmifinálového utkání však zažil Albot. Ten ve čtvrtém gemu získal první brejk v zápase, Veselý ho ovšem dokázal rychle rebrejknout. Český tenista následně v sedmé hře zužitkoval i druhý brejkbol v utkání a za stavu 5:4 tak podával na vítězství v setu. Protihráči ovšem nabídl dva brejkboly, přičemž ten druhý neodvrátil. O dva gemy později musel při vlastním servisu osmý nasazený čelit ještě setbolu, po kterém nastal brzy tiebreak. V něm si vedl lépe favorit, který využil třetí možnost na ukončení sady. Do druhého dějství vstoupil lépe Rumun, ten hned vzal soupeři podání. I podruhé v zápase ho ovšem sedmapadesátý hráč světa rebrejknul. Na tento brejk navázal Čech dalšími dva úspěch při servisu soupeře, díky kterým se může těšit na čtvrtfinálový duel s vítězem utkání Bedene - Lorenzi. Jiří Veselý - Radu Albot 7:6 (3), 6:2

13:30

PAVLÁSEK SUVERÉNNÍ V POZNANI: Adam Pavlásek (123.) si na challengeru v polské Poznani zahraje ve čtvrtfinále. V zápase druhého kola porazil třetí nasazený hráč podniku Srba Pedju Krstina (276.) zcela suverénně 6:1 a 6:0. Krstin získal svůj jediný gem v zápase za stavu 0:4 v prvním setu. V dalším utkání narazí český tenista na vítěze zápasu mezi Argentincem Marianem Kestelboimem a Španělem Rubenem Ramirezem-Hidalgem. Adam Pavlásek - Pedja Krstin 6:1, 6:0

Kunčíková s Wacannovou postupují v Gstaadu do čtvrtfinále
Lenka Kunčíková s Evou Wacannovou z Nizozemska si na turnaji WTA ve Gstaadu zahrají ve čtvrtfinále. V utkání 1. kola přehrála česko-nizozemská dvojice německo-běloruský pár Korpatschová, Kremenová ve dvou setech 6:1 a 7:5. Kunčíková se svou deblovou partnerkou do utkání vlétly, braly první čtyři hry a úvodní sadu hladce vyhrály. Ve druhé sadě po brejku v osmé hře podávaly na výhru, nicméně jejich soupeřky ještě stihly srovnat skóre, jenže závěr zápasu již patřil Kunčíkové s Wacannovou. Ve čtvrtfinále na vítězný pár čeká první nasazená dvojice Bertensová, Larssonová.

Konečný v Astaně čtvrtfinále nevybojoval
Michal Konečný (359.) končí na challengeru v Taškentu v osmifinále. Český tenista v boji o čtvrtfinále podlehl Aldinu Setkićovi (210.) z Bosny 3:6 a 0:6. Konečný hned na úvod ztratil servis a oproti soupeři byl po celý zápas o krok pozadu, ve druhém setu pak na Setkiće vůbec nestačil a inkasoval nepopulárního "kanára".

Kolář překvapil Ruuda a v Poznani slaví čtvrtfinále
Zdeněk Kolář (247.) si na challengeru v Poznani zahraje ve čtvrtfinále. V zápase 2. kola přehrála český tenista osmnáctiletý norský talent Caspera Ruuda (109.) ve dvou setech 7:6(5) a 6:4. V úvodní sadě si po brejku v šesté hře vybojoval vedení 4:2, Ruud však ztrátu podání umazal a rozhodl tak tiebreak, který zvládl lépe český tenista. Ve druhém setu nejprve Kolář ve třetí hře při svém podání zlikvidoval pět brejkbolů soupeře, aby sám rozhodl v desátém gemu.

Suverénní postup Bouzkové v Astaně
Marie Bouzková (198.) potvrdila roli favoritky v 1. kole turnaje ITF v Astaně. Česká tenistka naprosto suverénně přehrála domácí hráčku Gozal Ainitdinovou (413.) a po výhře 6:2 a 6:0 postupuje do osmifinále. V něm se utká s ruskou kvalifikantkou Valerií Zelevovou (871.)

Schmid povolil Užylovskému jen čtyři gemy
Michal Schmid (659.) postupuje v polském Mragowu do čtvrtfinále poté, co ve 2. kole přehrál Ukrajice Volodymyra Užylovského (838.) ve dvou setech, 6:1 a 6:3. Český tenista v první sadě dovolil soupeři bodovat až za stavu 5:0, druhý set byl vyrovnaný do stavu 3:3, poté však třetí nasazený hráč potvrdil roli favorita a dokonal postup do čtvrtfinále.

Dudláková ve čtyřhře zdolala nasazené dvojky a zahraje si o finále
Dagmar Dudláková společně s Joannou Zawadskou postoupily v rumunském Targu Jiu do semifinále čtyřhry. Česko-polský pár ve čtvrtfinálovém utkání vyřadil druhý nasazený debl Bogdanová, Bulagruová 7:5, 7:6 (5). Ve druhém setu přitom musely za stavu 5:6 uspět na podání soupeřek, aby dokázaly dojít do tiebreaku. O finále se překvapivé semifinalistky utkají s vítězkami zápasu Paironeová, Sanesiová – Harrisová, Woolcocková.

Jízda Bayerlové v Aschaffenburgu pokračuje
Michaela Bayerlová (640.) po úspěšně zvládnuté kvalifikaci jede na turnaji v Aschaffenburgu dál na vítězné vlně. V 1. kole porazila domácí Evu Marii Voracekovou za 65 minut 6:4 a 6:1. Úvodní set rozhodla sedmá hra, kdy Bayerlová podruhé sebrala soupeřce servis a získaný náskok už si konce sady pohlídala. Druhé dějství už bylo jasnou záležitostí české tenistky, která povolila jediný gem Voracekové až za stavz 5:0. V dalším kole se Bayerlová utká s Australankou Ninou Alibalicovou.

Janatová s Polanskou končí v Bruselu ve čtvrtfinále
Tereza Janatová s Terezou Polanskou na semifinále čtyřhry v Bruselu nedosáhly. Dvojici Arbuthnottová, Ivanovová podlehly po setech 5:7 a 3:6.

PLAVA LAGUNA CROATIA OPEN UMAG (muži, CRO, 482 060 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (57.) [8] - Radu Albot (MDA, 138.) 7:6 (3), 6:2

LADIES CHAMPIONSHIP GSTAAD (ženy, SUI, 250 000 USD, antuka)